Meteoryt, który spadł w Niemczech okazał się „mini-planetą”

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z Uniwersytetu w Münster w Niemczech zidentyfikowali czym było ciało niebieskie, które spadło w pobliżu miasta Flensburg we wrześniu 2019 r. Okazało się, że nie był to zwykły meteoryt, a zarodek protoplanetarny, tak zwany planetozymal, czyli coś co miało szansę stać się kiedyś częścią większego ciała niebieskiego. 

 

 

To dziwne znalezisko z kosmosu znalazł w swoim ogrodzie mieszkaniec Flensburga. Fragment stopionej masy ważył tylko 24,7 gramów. Znalezisko badano na kilkunastu uniwersytetach i ośrodkach badawczych. Analizy wykazały, że skała zawiera minerały, w tym krzemiany i węglany.

 

Wiadomo, że taki skład substancji występował wśród pierwotnej zawartości wczesnej historii Układu Słonecznego. Wielu naukowców uważa, że ​​to planetozymale zawierały też wodę i to one odpowiadają za jej obecność w takiej ilości na naszej Ziemi.

Autorzy badania twierdzą, że jest to pierwszy przypadek upadku takiego ciała niebieskiego w Niemczech. Jego wiek jest szacowany na 4,56 miliarda lat, a nawet więcej - to znaczy, że jest w tym samym wieku co Ziemia. Zdaniem ekspertów również ten niemiecki planetozymal w przeszłości zawierał wodę. Potwierdza to teorię o nasyconych wilgocią zarodkach planet.

 

Naukowcy będą kontynuować naukę tego niezwykłego obiektu. Według nich, może to ujawnić wiele nieznanych szczegółów na temat historii powstawania planet w Układzie Słonecznym.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"Meteoryt, który spadł w

"Meteoryt, który spadł w Niemczech okazał się „mini-planetą”  Poraz kolejny wiadomość pozbawiona jest jakiejkolwiek rzeczywistej wartości użytkowo-informacyjnej.Mimo to zapytam. Spadł  i co teraz ? 

Portret użytkownika Komunikat_z_Ziemi

EEE wy tam u góry! nie

EEE wy tam u góry! nie zrzucajcie wielkich głazów na ziemie! bo potem tu ogłaszajom naukowcy że to jakaś latająca skała z kesmosu w nas wali ! i wtedy różne teorie powstajo! i w błąd nasz sprowadzajo! Ludziska głupiejom toć i zamęt ogólny powstaje.

Portret użytkownika Artur

Piszecie brednie o dziwach z

Piszecie brednie o dziwach z kosmosu  a nie piszecie o faszystowskkiej  partii pis. 

Mały hitrel wprowadza policyjny hitlerowskie państwo i nikt o tym nie pisze albo  są tematy usówane. Pis to kaczyński a kaczyński jest jak hitler. Popaprany  samotny idiota . Terrorysta jest bardziej przewidywalny jak nasz mały hitler kaczyński. 

 

Pis to ss . SS nie uznaje umunitetu. SS pis działa  jak hitlerowskie ss. Pełna inwigilacja i kaźdy co jest wrogiem  dudo idioto busu  jest wrogiem zostanie przejechany przez CBA inaczej Centralne Bióro Abwwery Kaczyńskiego.

 

 

Portret użytkownika keri

"Właśnie stał się częścią

"Właśnie stał się częścią ziemi."

Czyli Ziemia zwiększyła masę o 24 gramy. Mało tego, może teraz powstać wiele teorii nałukofych i tytułów nałukofych.

1. Ziemia wciąż zbiera i przykleja do siebie kosmiczną zupę. Za 1 milion 400 tysięcy lat zarodki zwiększą jej masę o 96 gramów.

2. Planety rozwijają się z zarodków wypelnionych wodą. Jeśli woda wyschnie, to zarodek się nie rozwinie i wypadnie z orbity.

3. Jeśli zarodki są bliźniacze to powstają uklady podwójne obiektów kosmicznych.

4. Nie należy jeść piachu, żeby nie zjeść zarodków.

5. Kto nie czyści butów na wycieraczce, ten kradnie planety.

A teraz najważniejsza teoria, na którą posypie się mnóstwo grantów: ocieplenie Ziemi powoduje wysychanie wody w zarodkach i niszczenie planet. ROFL ROFL ROFL

 

Skomentuj