Meteorolodzy twierdza, że czeka nas zima stulecia

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com

Według specjalistów od meteorologii z Rosyjskiej Akademii Nauk czeka nas najmroźniejsza zima od 100 lat. Zdaniem uczonych zacznie się ona wczesniej i potrwa bardzo długo a mróz może pobić wszelkie rekordy.

 

Prognozowanie zachowania się atmosfery w dłuższych niż tydzień perspektywach czasowych jest zadaniem niezwykle trudnym. Można jednak próbować operować na pewnym poziomie ogólności obserwując zachowanie się głównych czynników wpływających na kształtowanie się pogody.

 

Symulacje drogi, jaką pokonają arktyczne masy powietrza wskazuje na to, że czeka nas ostra zima. Wszystko może spotęgować niewielka aktywność słoneczna obserwowana obecnie. Jeśli ten trend się nie odwróci czeka nas jeszcze większe ochłodzenie.

 

Kolejnym znakiem wskazującym na to, że nadchodzi zimno to tak zwana oscylacja północnoatlantycka. Obserwowane zmiany średniej temperatury powietrza i wody w oceanach wskazują na to, że może dojść do powtórzenia sytuacji z 1950 roku, kiedy była wcześnie zaczynająca się zima trwająca bardzo długo, a śniegu spadło tak wiele, że wiele osób miało problemy, aby wydostać się z domu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Edek

no straszna byla ta

no straszna byla ta zima.dziekujemy instytutom meteroologi jestescie jak wrozbitki w cyganskim cyrku,skasowac dzial meteorologii i usunąć z mediów prognozy pogody.nie potraficie nic.zima stulecia ....gamonie

Portret użytkownika colleeman

A ja powiem tak... Człowiek

A ja powiem tak...
Człowiek jest tylko gościem na Ziemi i odejdzie z tąd jak dinozaury, giganci i inne "zwierzęta" a w miejsce nas powstanie coś nowego. W dziejach Ziemi 100 lat to totalnie nic, dla ludzkich robaków to szmat czasu. Dlaczego czepiamy się natury i wydaje nam się, ze jak coś pojawia się co 100, 200 lat to musi do być ewenement? Dlatego nam się tak wydaje, bo jesteśmy zadufani w swoim istnieniu i nie dopuszczamy myśli, ze podobnie jak dinozaury - wyginiemy. Dla Ziemskiej historii dinusie biegały wczoraj a ludzie dzisiaj. Między tymi dwoma światami było jeszcze kilka. Legendy o gigantach, smokach, jednorożcach,atlantydach itp, nie wieły się z nikąd. A straszenie Nas super zimą ma na celu to co zawsze - wyciągnięcie kasy. Jesteśmy rasą nastawioną na forsę i wszystko co robimy, robimy dla niej i za nią. Jeżeli się tak zastanowić to ludzie to najgorsze gówno jakie nosiła Ziemia.

Portret użytkownika RH+

Może i o gaz, choć mnie

Może i o gaz, choć mnie bardziej sie wydaje że o zaburzenie Golfsztromu i zatrzymanie cyrkulacji cieplnej na naszej planecie. Już w zeszłym roku zima w Wielkiej Brytani, Hiszpanii, Francji była mroźna - jak na ich warunki, w Polsce było niewiele dni prawdziwie mroźnych, ale było dużo śniegu i były wiatry. Jeśli ktoś nie pamięta to dla przypomnienia - 3 tygodnie mrozów w Rumunii tak silnych, że pękały linie energetyczne, ponad 2 metry śniegu na Ukrainie.
Polacy są zachartowani, zwłaszcza północny wschód kraju, ale pytanie, co zrobimy, gdy wyłączą prąd (bo popękają linie), drogi staną się nieprzejezdne a temperatura spadnie poniżej -25C? Bez prądu i możliwośći zopatrzenia z zewnątrz tylko ci, co zabezpieczyli się wcześniej będą mieli w miarę znośne warunki. Z resztą będzie krucho.
 
Zapominacie koledzy i koleżanki, że deepwater horizon rozleciał sie 3 lata temu, Golfsztrom trzymał się przez kolejne półtora roku w miarę nieźle. Niestety zaczął zanikać i w porównaniu do tego, co było lat temu 5, teraz można powiedzieć, że już nie istnieje. Jeśli ktoś pomyślał, że zmiany będą natychmiastowe, to znaczy, że nie ma pojęcia o termodynamice i krążeniu ciepła w atmosferze i hydrosferze. Tak, tegoroczna zima będzie mroźniejsza, niż w zeszłym roku. Co do ilości opadów to raczej bym się nie zgodził, że będą duże- to był mokry rok, ale i wilgotność powietrza i temperatura i ich amplitudy były duże, zimą możemy nie mieć tyle szczęścia - wilgoci najnormalniej może zabraknąć - wtedy tylko szron, suchy mróz i ewentualnie lodowa mgła nad ranem. Raczej czeka nas czarny mróz (znaczy bez śniegu). Tylko co w przyszłym roku, jak nam rośliny wymrozi?

Portret użytkownika pleban

Zima 2013/2014, a szczególnie

Zima 2013/2014, a szczególnie jej bardzo mroźny atak między połową grudnia i połową stycznia skuje lodem poważnie znaczną część Europy Zachodniej i Południowej , dotyczy to również rzek tam płynących. Możliwe , że lodem pokryta zostanie znaczna część Bałtyku. Tejże zimy stan atmosfery (pogoda) wyczerpujący znamiona zimy utrzyma się niemalże do końca maja, licząc do pogody” śnieg z deszczem” czy „deszcz ze śniegiem”, czyli o około miesiąc dłużej niż w roku obecnym .

Portret użytkownika ksmamona

Zamarzniemy w tym biednym

Zamarzniemy w tym biednym grajdołku bo na władzę nie ma co liczyć! Ja tam we własnym domu palę sam więc co najwyżej wezmę piłe i siekiere i ruszę do lasu ciągnikiem po drzewo a niech mi kto stanie na drodze jak dzieci zamarzają !!!

Portret użytkownika jaro

Podpatrujcie zwierzęta. W

Podpatrujcie zwierzęta. W mojej okolicy bardzo dużo krecich kopców. Dziadek zawsze mi mówił, że krety czujące mroźną i długa zimę, najadają się do oporu  by przybrać grubą warstwę tłuszczu. Dlatego przekopuja cały teren w poszukiwaniu larw i innego podziemnego robactwa.

Strony

Skomentuj