Meteorolodzy pomylili ogromny rój mrówek z chmurą

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Brytyjscy meteorolodzy zauważyli na swoich radarach chmurę deszczową, która ostatecznie okazała się czymś bardziej interesującym, a konkretnie ogromnym rojem latających mrówek. Brytyjska Służba Meteorologiczna napisała na swoim koncie na Twitterze, że radar wykrył rój o szerokości osiemdziesiąt kilometrów, obejmujący cały Londyn i część południowo - wschodniej Anglii. Urzędnik meteorologiczny powiedział, że taki gigantyczny rój prawdopodobnie zawiera tysiące mrówek.

 

Meteorolodzy podkreślają, że choć liczba owadów jest imponująca, latem mrówki często potrafią masowo wzbić się w niebo, co z reguły dzieje się w szczególnie ciepłe, wilgotne i spokojne dni. W Wielkiej Brytanii takie wydarzenia zwykle mają miejsce w określonym czasie. Miejscowi nazywają to „Dniem Latających Mrówek”. Zjawisko to występuje, gdy młode królowe mrówek w towarzystwie samców opuszczają swoje gniazda, aby się rozmnażać i tworzyć nowe kolonie.

 

Królewskie Towarzystwo Biologiczne stwierdziło, że owady są nieszkodliwe i najlepiej je ignorować, dopóki nie umrą. Naukowcy podkreślają również, że te stworzenia mogą poprawiać żyzność gleby i wspomagać napowietrzanie, aby poprawić życie roślin.

 

Stają się one również pokarmem dla dzikich ptaków i innych drapieżników. Korzyści płynące z roju można zobaczyć na wideo opublikowanym niedawno w mediach społecznościowych. Materiał filmowy pokazuje, jak ogromne stado przyciągało głodne mewy, które cieszyły się mnóstwem lekkich smakołyków.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze