Meteorolodzy ostrzegają przed załamaniem pogody w Europie

Kategorie: 

Źródło: MeteoEarth

Od kilku tygodni pogoda w Europie jest bardzo dobra. Jest ciepło, z dwucyfrowymi temperaturami, co powoduje, że w niektórych miejscach budzi się przyroda. Okazuje się jednak, że już w najbliższych dniach mieszkańcy środkowej części Europy doświadczą poważnego ataku zimy.

 

Pierwotnie przewidywano, że w kończące się właśnie święta Bożego Narodzenia, spadnie pierwszy śnieg, ale nawet jeśli gdzieś poprószyło, to biała pokrywa szybko stopniała. Teraz jednak są poważne przesłanki ku temu, że nadejdzie poważne ochłodzenie. Można powiedzieć, że sytuacja zmieni się o 180 stopni. Już jutro będziemy mieli temperatury poniżej zera i w wielu miejscach będzie o 20 i więcej stopni zimniej i to w ciągu zaledwie dwóch dni. Trudno o to, aby ludzkie organizmy łatwo zniosły tak wielką histerezę temperaturową.

W południowo-wschodnich Niemczech jeszcze niedawno były dwucyfrowe temperatury, a obecnie prognozuje się tam temperatury do -18 stopni. Oznacza to, że będzie tam zimniej o rekordowe 30 stopni Celsjusza. Temperatury zmienią się diametralnie ze względu na niż znajdujący się nad Włochami. To właśnie on pompuje nad Europę Wschodnią, to nieprzyjemne zimne powietrze, które powoduje tak znaczny spadek temperatury.

 

Wygląda na to, że przynajmniej do 2 stycznia w Polsce będzie zimno. Potem jednak trudno przewidzieć w jakim kierunku będzie zmierzała nasza pełna turbulencji atmosfera. Powinno być jednak cieplej, chyba, że pogoda znowu zaskoczy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

Czy jak bym powiedział wam że

Czy jak bym powiedział wam że niedługo na swoich termometrach zobaczycie taką temperaturę w zimie np. -50'C i więcej (nie macie zapewne nawet takich termometrów aż do takiej skali) a w lato zobaczycie w cieniu +50'C to czy jesteście w stanie sobie to chociaż wyobrazić ? Bo o tym żeby pomyśleć nad tym dlaczego tak będzie was nikt nie zmusza - najlepiej z braku wiedzy wyśmiać i wokół innych baranów z kogoś zrobić idiotę...
A że tak właśnie będzie ja napisałem nie nakłaniam, ani nie zmuszam do uwierzenia w to co napisałem bo mi czasu szkoda na ludzi którzy myślą że myślą - większość co przeczytała to co napisałem właśnie tu się głupio uśmiechała i pomyślała co za idiota, a to właśnie jest ta grupa ludzi z którą się nie dyskutuje bo myśli że wszystko już wie najlepiej. Druga rzecz, czy ktoś z was potrafi jeszcze stawiać się za drugą osobę i myśleć dlaczego tak pomyślała ?
Nie ! Dlaczego ? Z braku wiedzy ? A może z jej nadmiaru (myślisz że to co w książkach napisali to wszystko prawda ? Trzeba umieć łączyć fakty z doświadczeniem życia i połączyć je czasem z własną intuicją, a nie wygodnie skwitować takim drwiącym zdaniem "ach ci uaukoFcy..."

Portret użytkownika lolo

Moze bierze a moze nie.

Moze bierze a moze nie. Problem nie w tym, ze bedzie troche mrozu i sniegu ale w tym, ze w naszej szerokosci geograficznej zima zaczynala sie juz w listopadzie, a ostatnio termin przesuwa sie w kierunku stycznia i okres trwania bardzo krotki. Wlasciwie trudno nazwac to zima, chyba ze uznamy ze zyjemy w obszarze srodziemnomorskim i to tak blizej Sahary. Natomiast jakie sa tego przyczyny to juz inny problem.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Strony

Skomentuj