Meteorolodzy ostrzegają przed syberyjskim frontem polarnego powietrza, który dociera do Europy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Już od kilku dni wiadomo było, że meandrujący wir polarny spowoduje wepchnięcie nad Europę mas syberyjskiego mroźnego powietrza. W związku z tym nad sporym obszarem naszego kontynentu rozbudowuje się rozległy niż, który przyniesie znaczne ochłodzenie.

 

Szczególnie zimno będzie w Europie Wschodniej, ale nie tylko. Włoska obrona cywilna ogłosiła stan alarmu w całym kraju w związku z przewidywaną falą śnieżyc, mrozów i burz, jakie niesie za sobą syberyjski front lodowatego powietrza o nazwie Buran. 

Tamtejsze służby apelują, by nie wyruszać w drogę do najbardziej zagrożonych rejonów i przygotować się na nadejście surowej zimy. Władze Rzymu spodziewają się opadów śniegu, które ostatnio zdarzyły się w wiecznym mieście 6 lat temu.

Podobne ostrzeżenia wystosował polski IMGW. Do piątku, 2 marca 2018 roku minimalna temperatura w nocy na terenie całego kraju spodziewana jest w zakresie -18°C do -13°C, a w dzień od  -10°C do -7°C. 

Szczególnie mroźna aura czeka mieszkańców województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i górskich regionów dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. W skrajnych przypadkach temperatura może spaść nawet poniżej -23°C.  

Tak zimno nie było od dawna. Minionej nocy dwie osoby zmarły z wychłodzenia i istnieje ryzyko, że po tym mroźnym tygodniu ten tragiczny bilans się zwiększy. Dlatego warto zwracać uwagę na ludzi, którzy mogą potrzebować pomocy z powodu wychłodzenia, reagując i w razie potrzeby wzywają pomocy na numer alarmowy 112. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika lommo

W latach 80 tych też było tak

W latach 80 tych też było tak że grudzień, styczeń, ferie , a śniegu brak bo pogoda non stop wiosenna lub jesienna i narty i sanki bezużyteczne. A nagle na koniec lutego przychodziło - 25 stopni i szkoły zamykano bo chodził inspektor z termometrem i sprawdzał temperature. Ci na nowszych szkołach mieli farta bo tam wszystko przeszklone,nieocieplone. Na moim rejonie z krawędzi osiedla w tym względzie mieliśmy pecha bo szkoła była w ciepłych barakach po budowniczych pobliskich fabryk i jeszcze o 300 metrów od elektrociepłowni zakładowej. Tak że o zamknięciu szkoły mogliśmy sobie pomarzyć. Ale jeszcze parę lat tamu to już ludzie zapomnieli chyba że były w Polsce ataki mrozów. Raz to przebywałem na dalekiej północy , środek zimy ,my tam od Golfsztromu mieliśmy nad morzem w okolicach 0 stopni. A z Polski dochodziły do nas jakieś wstrząsające informacje o ataku mrozów. Matka mi mówiła że poszła naciąć opału to spodnie jej przymarzły do nóg, tata pociął na opał moje stare ale całkiem dobre rusztowania tzw. wiedeńskie. Jeszcze parę lata temu pamiętam osobiście atak zimy, a mieszkam w obniżeniu terenu gdzie często jest polski biegun zimna. Dosłownie rano było ma termometrze - 30 stopni, wychodzę naciąc opału a tu taki metrowej średnicy dąb na moich oczach doznał pęknięcia mrozowego , strzeliło jak z karabinu i przez cały pień się rozłupało. Natomiast nie wszędzie na północy jest tak ciepło w zimę. W górach pojechałem w listopadzie i -10 stopni i zaspy, dosłownie scenografia żyecem z bajki o królowej lodu i się dowiaduje od miejscowych że tak będzie do kwietnia. Minus 20 stopni i się robi na zewnątrz no bo co zrobić i w miarę zachodzenia słońca to dalszy zjazd temperatury do - 28. W słońcu to było wręcz przyjemni. Miałem wrażenie że tak tego nie czuć w suchym powietrzu bo bez kurtki , tylko w dresiku i zwykły nieocieplanym kombinezonie chodziłem po miasteczku i jakoś specjalnie nie dokuczało , ani nic sobie nie odmroziłem.

Portret użytkownika Zenek ;)

To jest WIELKIE DZIEŁO

To jest WIELKIE DZIEŁO

wszelakich ZDEBILAŁYCH kruchtowych CIOT i DEWOT wyjących w zeszłym roku

te swoje satanistyczne, żydomaryjne gusła nad granicami

w ramach RÓŻAŃCA NAZISTÓW.....

ROZJE**NIE BEZPIECZEŃSTWA KRAJU

w zamian za możliwość polizania swego proboszcza po tłustym śmierdzącym zadzie....

Więc skoro rozjebaliście BARIERĘ teraz WYMIERAJCIE ...... ku....

NOWEJ NIE DOSTANIECIE
 

Portret użytkownika Zenek ;)

I czego minusujecie.....

I czego minusujecie..... pobożnisie...

sam wasz wielki RABE NATANEK w jednym ze swoich kazań we 2016 roku (bodajże)

MÓWIŁ O.... WIELKIM CUDZIE BOŻYM.... ZWIĄZANYM Z ISTNIENIEM TEJ BARIERY....

a teraz CUD staraniem katolskiego (maryjnego) SS zdechł i WIĘCEJ GO NIE DOSTANIECIE....

bo skoro NIE DLA PSA KIEŁBASA to tym bardziej

NIE CUDA BOŻE DLA SATANISTYCZNEJ (zydokatolskiej) SZARAŃCZY

Idzie skamleć po bluźnicach o zmiłowanie i ratunek do tej włochatej PODRÓBY CHRYSTUSA zwanego jezussem czyli maschiachem

Portret użytkownika kolo21

Pare lat temu -16 to była

Pare lat temu -16 to była norma zimą, a kiedyś -20 i więcej. Ale nie było wiatru i tej cholernej wilgoci, która powoduję że odczuwalna temperatura jest o wiele niższa!! Na biegnie przy - 30 na krótkich rękawkach chodzą,  ale jak zawieję to uciekają do baz.

kolo21

Portret użytkownika Takitam

Nie takie mrozy u nas bywały.

Nie takie mrozy u nas bywały. W latach 80-tych zamarzło mi borygo w układzie chłodzenia Jelcza RTO, było -31stopni. Tej nocy na bazie PKS w Gryficach poszło w autobusach i ciężarówkach kilkanaście bloków w silnikach. A parę lat temu też było -30 stopni w Zieleniewie koło Stargardu.

Portret użytkownika Zenek ;)

A zaraz po wojnie były TAKIE

A zaraz po wojnie były TAKIE MROZY iż DRZEWA ROZSADZAŁO i

CO Z TEGO jak teraz

99% LUDNOŚCI WSI NIE MA NA OPAŁ

i KAŻDA MROŹNA ZIMA DLA NICH to WYROK ŚMIERCI...

czego miastowe ku...sy nie mogą zesmatfonić....

i dlatego ROZJEBANIE W ZESZŁYM ROKU BARIERY OCHRONNEJ przez wszelakie zdebilałe żydostwo duchowe w ramach tego nazistowskiego happeningu pt RÓŻANIEC NIERZĄDNY....

jest takie KUREWSKO WAŻNIE bo tym czynem tamto biurestwo kościelne WYSTAWIŁO TAMTĄ BIEDOTĘ NA ŚMIERĆ.....

CELOWO WYSTAWIŁO

tak jak BOGATE ŻYDKI zadecydowały o WYWOŁANIU WOJNY by swoją BIEDOTĘ ZUTYLIZOWAĆ W OBOZACH z czego do dziś CZERPIĄ KASĘ ....

To jest właśnie namacalny przykład ZAKŁAMANIA w jakim tu bryluje niejaki homo klerykus....

Portret użytkownika kolo21

26 stopni w środku, to

26 stopni w środku, to zdechnąć z zaduchu pewnie można u ciebie. Ja toleruję tak 23, 24 stopnie:) Widzę że 3 trolli się pojawiło. Kto zaprzecza opryskom na niebie to jest zwykłym debilem. Teraz ostro opsypują jezdnie jakimś świństwem, wszystko jest ubielone od tego. Ludzie jak ludzie, ale drzewa jak w du..e dostaną przez to. Już są wygnite od środka, to teraz zgniją na zewnątrz.

kolo21

Portret użytkownika lipka

I tak co roku (z małymi

I tak co roku (z małymi wyjątkami), mroźny styczeń i luty to standard, w tym roku może styczeń pofolgował ale luty z tą temperaturą jest w normie, śniegu mało na nizinach ale mnie akurat to nie przeszkadza.

Portret użytkownika loki

To bardzo dziwne że nikt nie

To bardzo dziwne że nikt nie wspomnie o Chemtrails i HAARP - ale przecież to fakty nie zaprzeczalne, wystarczy rozbrzać komórki mózgowe przyjrzeć się dokładnie co dzieje się na niebie. Patrząc na własne buty tego nie dostrzeżemy. Mamy tylko sczeście że nikt nie zrobił jeszcze tego co jest pokazane na filmie Geostorm z 2017r wyraźnie pokazane. Broń HAARP ma chyba nieograniczone możliwości, 100 Giga watów mocy było wcześniej, dziś nikt niewie jaka jest obecna moc.  Niestety reżyser tego filmu, nie mógł użyć nazwy HAARP bo jak widać jest to powszechnie zakazany temat, podobnie jak Chemtrails.  Niestety także nie od dzisiaj wiadomo jaki wpływ mają te urządzenia HAARP ze zmianami pogodowymi, i między innymi dlatego się ich używa. Kto ma władzę nad pogodą tem ma władzę nad światem. Dziwne jest też gardzo, że nad Arabią, Kuwejtem, Dubajem, Izraelem, pogoda jest ciągle taka sama, tam jest słońce i ciepło. Czyżby zmiany poogowe Geoinżynierii nie dotyczyły tych krajów ? Dlaczego dzisiaj nie ma żadnego smogu ? Bo świeci słońce i Chemtrails nie obiniża jonosfery, więc jest wypływ do atmosfery i wrzechświata. Zapamiętajcie Wrzechświata nie można zanieczyścić spalinami, gazami, bo jest przeogromny. Ale jak człowiek rozpyla aerozole Chemtrails to tworzy białą zawiesine (jak szczelna folia) to wtedy nie ma swobodnego wypływu bo jest przez to zatrzymany. Ile razy widzicie niebo nie błekitne,  ale zasnute białym syfem to wiedzieć musicie że to te (nano cząsteczki Chemtrails rozpylone przez nie oznakowane samoloty- wiadomo z jakiego kraju i kto je zatrudnia i sponsoruje) Życie ludzi ma być krótsze tak zaplanowali, bo liczy się tylko ich kasa, wy jesteście nie ważni.

Portret użytkownika Pio'76

Ale pitolisz. Kupy się to nie

Ale pitolisz. Kupy się to nie trzyma, ortografia jak u dzisięciolatka, bzdury takie, że ręce opadają. Jak skończysz podstawówkę to rozumiesz absurdalność połowy stwierdzeń jakie tu prezentujesz. No bo nie wierzę, że wypuszczono Cię z poziomu niedawnych gimnazjów z tak przerażajacymi brakami?

Strony

Skomentuj