Meteor z hukiem przeszył niebo nad Lombardią w północnych Włoszech

Kategorie: 

Źródło: https://www.3bmeteo.com/giornale-meteo/enorme-meteorite-illumina-i-cieli-del-centro-nord-italia--boato-tra-veneto-ed-emilia-148214

Obiekt przeszył niebo nad Lombardią i rozpadł się przed uderzeniem w ziemię.

 

 

„Czy to samolot? Czy to ptak? Nie, to Superman ". Wszystko wyglądało jak przelot bohatera z słynnego komiksu. Tym razem nie był to jednak żaden Superman i nawet nie UFO, jak pomyśleli niektórzy. Duży meteor przeleciał wczoraj późnym wieczorem nad środkową i północną częścią Włoch, oświetlając wszystko wokół, podaje portal 3bmeteo.com.

 

 
Duża skała rozpadła się przed uderzeniem w Ziemię. Meteoryt był widoczny z Lombardii i w Emilia. Mieszkańcy Veneto i Emilia słyszeli głośny szum, towarzyszący przelotowi ciała niebieskiego. Podobnymi wrażeniami dzielą świadkowie z prowincji Rovigo, Padova, Ferrara i Bologna. Na portalach społecznościowych pojawiają się liczne informacje na ten temat. Brak danych na temat szkód lub ewentualnych uszkodzeń.

 

 
Jednym z obserwatorów zdarzenia był znany we Włoszech raper FedeZ. Artysta swój tweet opublikował o 23.14 zaraz po zdarzeniu: „Nad Mediolanem przeleciał właśnie zielony meteoryt, czy coś takiego. Nikt nic nie wie na ten temat?”.

 

Żródło:
https://www.3bmeteo.com/giornale-meteo/enorme-meteorite-illumina-i-cieli-del-centro-nord-i...
http://www.lastampa.it/2017/05/31/italia/cronache/un-meteorite-con-boato-nel-nord-italia-a...
http://www.giornaledibrescia.it/brescia-e-hinterland/un-meteorite-verde-folgora-fedez-e-ta...

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika suzil

Tallin jak zwykle bez

Tallin jak zwykle bez zająknięcia przepisuje największe nawet bzdury.

Zielony kolor światła świadczy o zawartości miedzi, a ta w meteorytach raczej nie występuje; za to w śmieciach z około ziemskiej orbity jest jej zawsze bardzo dużo. Czyli co to było tallinku?

Skomentuj