Meteor rozświetlił niebo nad Rumunią i Mołdawią

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Około godz. 03:05 (czasu lokalnego) w dniu 7 stycznia br. niebo nad Rumunią rozświetlił jasny błysk, który widoczny był niemal nad połową kraju.

 

Świadkiem niezwykłych wydarzeń były dziesiątki ludzi. Wybuch zarejestrowało wiele kamer, podaje stacja telewizyjna Stirile Pro Tv. Zdaniem ekspertów, był to meteor, który nie przekraczał 3 metrów. Jego prędkość wynosiła 10 km / s. Ciało niebieskie całkowicie spaliło się w atmosferze przed dotarciem do powierzchni Ziemi.


Zjawisko obserwowano m. in. w Bukareszcie, w Buzau, w Vrancea, w Brasov i wielu innych miejscach. KP Mołdawii donosi, że meteoryt był widziany w Kiszyniowie.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika zasada

To świta zapowiadająca ich

To świta zapowiadająca ich Pana Smile "Na teren ziemi wtargnie "Planetoida-głaz", nie kometa, z kosmosu, rozpalony "głaz"do czerwoności oporem powierza, uderzy w wody Oceanu Atlantyckiego w pobliżu Morza Karaibskiego, powadujac niewyobrażalne zniszczenia i pożary..." Trzeciea Tajemnica Fatimskia

Skomentuj