Meteor nad Jekaterynburgiem

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W poniedziałek wieczorem nad Jekaterynburgiem sfilmowano na nocnym niebie świecącą kulę. Jasna plamka pojawiła się nad miastem i spadała w dół przez kilka sekund. Przelot ciała niebieskiego zarejestrowały rejestratory samochodowe i kamery monitoringu.

 

„Widziałaś meteoryt?” – zagadnął pasażerkę taksówkarz, świadek zdarzenia, a ten zapytał: „co to było?” – informuje portal E1.RU.

 

Inżynier Vladilen Sanakojew, pracownik Obserwatorium UrFU potwierdza, że jasna kula nad Jekaterynburgiem  to rzeczywiście był meteor.

„To był szczególnie jasny meteor - kula ognia. Jeśli stale będziesz monitorować niebo, w ciągu roku możesz zobaczyć kilka podobnych zdarzeń. Jest to rzadkie i piękne zjawisko” – powiedział Sanakojew.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj