Meteor, który przeleciał nad Uralem, był jasny jak poruszający się księżyc

Kategorie: 

http://novosti-segodnja1.ru/uchenie-meteorit-proletevshiy-nad-uralom-bil-pohozh-na/

W zeszłym tygodnu nad Uralem przeleciał wyjątkowo jasny meteor. Zdaniem naukowców z Uniwersytetu Federalnego Uralu, dla obserwatorów z Ziemi mógł wyglądać jak szybko poruszający się po niebie księżyc.

 

Jak podaje portal podają novosti-segodnja1.ru, w ubiegłą środę, 17 lutego br. na niebie nad Uralem przemieszczała się „kula ognia”, która wyglądała jak ruchomy księżyc, Uczeni sugerują, że szczątki meteora mogły spaść gdzieś na terytorium Rosji, na wschód od Jekaterynburga w regionie Artemowskim.

 

Obiekt został zarejestrowany przez wiele aparatów fotograficznych i kamer wideo. W wyniku obserwacji, oraz przy pomocy wiedzy z dziedziny fizyki i mechaniki ciał niebieskich, możliwe jest obliczenie linii ruchu, szybkości i geometrii pola rozproszenia pozaziemskiej materii.

 

Zdarzenie zarejestrowała też kamera Obserwatorium Astronomicznego w Kourowce i dwie kamery Oddziału Rosyjskiej Akademii Nauk. Naukowcy sporządzili mapę, która przedstawia najbardziej prawdopodobną ścieżkę przejścia bolidu. Obecnie gromadzone są informacje na temat incydentu. Najcenniejsze doniesienia mają być gratyfikowane kwotą 2 tys. rubli.  

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj