Męski żel antykoncepcyjny przechodzi testy na małpach

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Amerykańscy naukowcy poinformowali o sukcesie testu na małpach męskiej antykoncepcji Vasalgel. Sprawozdanie z prac opublikowano w czasopiśmie Basic and Clinical Andrology.

 

 

Zestaw dostępnych środków antykoncepcyjnych dla mężczyzn w rzeczywistości sprowadza się do stosowania prezerwatyw (które zapewniają dobrą, ale nie absolutną ochronę) lub wazektomii, polegającej na chirurgicznym przecięciu i podwiązaniu nasieniowodów. Ta ingerencja powoduje jednak trwałą niezdolność do posiadania dzieci, choć można wykonać operację przywrócenia przepływu (nie zawsze z sukcesem). Dlatego kilkudziesięciu naukowców szuka sposobu, aby zapewnić niezawodną metodę antykoncepcji dla mężczyzn, która byłyby minimalnie urazowa i łatwo odwracalna.

 

Najbardziej obiecujące w tych poszukiwaniach wydaje się być stosowanie biokompatybilnych żeli, które są wprowadzane poprzez iniekcję do nasieniowodów (inny hipotetyczny mechanizm działania - zniszczenie błony plemników pod wpływem ładunków elektrycznych zawartych w cząsteczkach żelu). W razie potrzeby, żel może być wypłukiwany strumieniem wtryskiwanego rozpuszczalnika.

 

Ta metoda antykoncepcji, zwana RISUG (Reversible inhibition of sperm under guidance), opracował hinduski naukowiec Sujoy Guha. Preparat wytwarzany jest z kopolimeru styrenu z bezwodnikiem kwasu maleinowego. Obecnie realizowana jest III faza badań klinicznych w Indiach. Opracowanie Vasalgelu wspiera amerykańska organizacja non-profit Parsemus Foundation. We wcześniejszych badaniach przedklinicznych na królikach wykazano sto procent sprawności i odwracalności zabiegu.

 

W kolejnych etapach, prowadzonych przez University of California w kooperacji Parsemus Foundation, Vasalgel zaplikowano szesnastu samcom małp. Tydzień później wrócili one na wybieg z samicami, aby prokreować. Zwierzęta spędziły ze sobą co najmniej jeden sezon hodowlany, a siedem z nich nawet dwa lata.

 

W czasie eksperymentu żadna z samic nie zaszła w ciążę. W jednym przypadku stwierdzono poważne powikłanie w wyniku niewłaściwego postępowania przy wprowadzaniu żelu u jednego z samców, co doprowadziło do tworzenia ziarniniaków (ogniskowa proliferacja tkanki łącznej wywołana przewlekłymi zapaleniami) i potrzebę jednostronnej wazektomii. Doświadczenie dotyczące wypłukiwania żelu odbędzie się w następnej fazie testowania.

 

Oprócz bariery w postaci zapobieganie wnikania plemników do żeńskich narządów płciowych, opracowywana jest antykoncepcyjna metoda farmakologiczna o hormonalnych i metabolicznych mechanizmach działania.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika observatores

Białej, najbardziej

Białej, najbardziej inteligentnej i produktywnej rasie serwuje się coraz to lepsze metody antykoncepcji, podczas gdy ludy pólnocnoafrykańskie i bliskowschodnie o znacznie niższej inteligencji (za to większym "sprycie" i lenistwie) mnożą się bez ograniczeń, co w połączeniu z promocją pedalstwa, feminizmu i związków mieszanych doprowadzi ostatecznie do wyginięcia tej pierwszej. Amen.

Portret użytkownika figa

Obrzydliwe ! Niech ci

Obrzydliwe ! Niech ci pseudouczeni ten syf sami na sobie testują ! Dzisiaj kupiłam sobie krem roślinny z kokosem Bielendy , nie mający nic wspólnego z maltretowaniem zwierząt ! Precz z naukowcami pokroju łotra doktora mengele ! Precz na wieki !

Portret użytkownika eL

Nie to żebym był jakoś mocno

Nie to żebym był jakoś mocno za tym żeby medykamenty testować na zwierzętach, ale prawda jest taka że gdyby nie te praktyki, to nawet tabletek na ból głowy byście nie mieli. Nie mówiąc już o antybiotykach które polacy tak chętnie łykają jak tylko ich katarek złapie.

 

Portret użytkownika keri

Po kuracji antybiotykowej

Po kuracji antybiotykowej krew ma parametry jak w chorobie nowotworowej. Dlatego po antybiotykach nie wykonuje się nawet badań krwi. Polecam tylko ich producentom.

Tabletki na ból głowy to niech sobie zjadają producenci.

Testowanie na zwierzętach jest bez sensu, ponieważ ich organizmy na wiele substancji reagują inaczej. Ci, którzy takie testy robią są zbrodniarzami i powinni odpowiadać karnie za mordertwa.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj