Merkury okazuje się być najbliższą planetą Ziemi

Kategorie: 

Źródło: NASA

Która planeta jest najbliżej Ziemi? Zdrowy rozsądek podpowiada, że ​​jest to Mars lub Wenus, nasi najbliżsi sąsiedzi. Z tych dwóch Wenus jest bliżej Ziemi niż jakakolwiek inna planeta, a jej orbita jest najbliżej naszej. Ale Wenus nie jest najbliższą planetą przez ponad połowę czasu, jak wskazano w nowym artykule w Physics Today - okazuje się, że wtedy najbliższą planetą jest Merkury.

W rzeczywistości naukowcy, którzy napisali ten artykuł, obliczyli i odkryli, że średnio Merkury jest najbliższą planetą nie tylko Ziemi, ale wszystkich innych planet Układu Słonecznego.

 

Naukowcy opracowali symulację Układu Słonecznego, w którym wszystkie planety poruszają się po swoich orbitach. Pozwalają planetom krążyć po orbicie przez tysiące symulowanych lat, jednocześnie obliczając odległość między dowolnymi dwoma z nich. Naukowcy następnie uśrednili te wartości razem, aby określić, które planety są najbliżej siebie w czasie.


Co zaskakujące, odkryli, że Merkury był najbliższą planetą wszystkich siedmiu innych planet. Może wydawać się to niemożliwe, ale ma to sens, jeśli weźmie się pod uwagę, że każda planeta spędza około połowy swojego czasu po przeciwnej stronie Słońca. W przypadku Ziemi, chociaż Wenus zbliża się do Ziemi, spędza również dużo czasu bardzo, bardzo daleko.

 

Jest to zupełnie inny sposób obliczania „najbliższej planety” niż ten, który zna większość ludzi. Zwykle odległość od jednej planety do drugiej odnosi się do odległości między orbitami dwóch planet. Ale wynik pokazuje, że jeśli chodzi o określenie najbliższej Ziemi planety, istnieje kilka sposobów, aby to zrobić.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wodzu

Głupie to obliczenie Merkury

Głupie to obliczenie Merkury to jak by skwarki na patelni :) starczy tylko jeden pechowy wyrzut masy , i będzie bliżej ziemi niż księżyc ?
ale oby tak nie było , i był to mój tylko sen ,ale mimo widok był piękny jak w Filmach S-F

Portret użytkownika Quark

Księgowi też mają kilka

Księgowi też mają kilka sposobów na obliczenie bilansu firmy i nazywają je "kreatywnymi" , podobnie jest z tym wyznaczaniem najbliższej ziemi planety . Jak się komuś bardzo nudzi , to właśnie takie głupoty wymyśla.

Portret użytkownika Quark

Co ty wiesz ... w nogach

Co ty wiesz ... w nogach śpisz . Ja - "nie rozumiem" ... ? Biedny człowieku , to ty nie rozumiesz że ubliżając mi pokazujesz swoją najgorszą stronę , ale to w sumie dobrze - przynajmniej wiem już ktoś ty ! . Gdybyś zrozumiał co napisałem to nie paplałbyś głupot ! 

Skomentuj