Memphis Meats zbuduje pierwszą fabrykę sztucznego mięsa w USA

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Produkcja mięsa z probówek może wkrótce osiągnąć poziomy komercyjne, a przemysł mięsnych surogatów roślinnych będzie miał nowego poważnego konkurenta.

 

Kalifornijski producent mięsa z probówek Memphis Meats ogłosił zamknięcie pewnego etapu finansowania o wartości 161 milionów dolarów. Większość funduszy zostanie przeznaczona teraz na budowę pilotażowej fabryki w Stanach Zjednoczonych.

 

Według Quartz oznacza to, że firma jest gotowa zastosować swój model, tj. zwiększyć wielkość produkcji, aby obniżyć koszty dla konsumentów i zdobyć udział w rynku z mięsa roślinnego.

 

Obecnie większość rynku sztucznego mięsa zajmują analogi roślinne, na przykład produkty Beyond Meat i Impossible Foods. Alternatywna technologia, czyli hodowla mięsa z komórek macierzystych, wciąż się rozwija.

 

Przed Memphis Meats tylko izraelska firma Future Meat Technologies ogłosiła budowę fabryki probówek. Fabryka na południe od Tel Awiwu zacznie działać w latach 2021 – 2022. Kolejny startup, JUST, nigdy publicznie nie ogłosił budowy fabryki, ale firma rzekomo rozpoczęła produkcję pilotażową w Kalifornii w połowie 2019 roku.

 

Informacje o przyszłej fabryce mięs Memphis Meats są wciąż bardzo skromne. Nic nie wiadomo ani o jej lokalizacji, ani o wielkości produkcji, ani też o liczbie bioreaktorów. Uma Valeti, dyrektor generalny startupu, stwierdza tylko, że pierwsze produkty firmy, które trafią do sprzedaży, będą w 100% wykonane z tkanek hodowanych.

 

Jednym z ważnych zadań produkcji pilotażowej jest uzyskanie zielonego światła od organów regulacyjnych. Obecnie żaden kraj na świecie nie wydał zezwolenia na komercyjną sprzedaż mięsa z probówki. Jednak Memphis Meats ma nadzieję, że produkcja zostanie wysoko oceniona przez urzędników.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika znawca

Czy w EU można produkować

Czy w EU można produkować sztuczne mięso ? 

Na pozór proste, swe anty socjalistyczne pytanie, kieruję głównie do euro socjalistów - podżegaczy, którzy psują gospodarkę, bo montują w niej obowiązkowo socjalizm, jako wykładnię w działaniu prawa gospodarczego.

Skończmy zatem już politykę i postarajmy przyjrzeć się sprawie, od strony również praktycznej. Proponowałbym podzielić temat sztucznego mięsa na trzy działy :

A). Mięso sztuczne to dobry pomysł, bo jego produkcja przyniesie ulgę dla głodujących na świecie. Tak czy owak, jest to produkt rynkowy, a więc jego istnienie na rynku konsumenckim, będzie musiało wpływać na cenę żywności. I nie chodzi tu już o prawa popytu i podaży (bo może się okazać, że popyt na sztuczne mięso będzie mały, z uwagi na nie atrakcyjność produktową) ale o to, że sam fakt pojawienia się produktu konkurencyjnego, będzie musiał kształtować ceny, choćby poprzez zmianę trendów marketingowych u naturalnych producentów mięsa (firmy mogą bardziej zachęcać swych klientów, do spożywania produktów pochodzenia naturalnego) oraz sam fakt - konkurencji stricte produktowej, innej, a do tego jeszcze inaczej produkowanej.

B). Produkcja przemysłowa mięsa - obok wyziewów metanu i wybuchów wulkanów, to główny czynnik efektów cieplarnianych, które z powodów przeludnienia planety - mogą w przyszłości stać się realnymi problemami. Na przemysł i na motoryzację nie powinniśmy patrzeć pod kątem ekologicznego ostracyzmu ale z mięsem to inna sprawa - postępuje przeludnienie planety, przy którym należałoby zrezygnować z rabunkowej eksploatacji jej zasobów w pewnych działach.

C). Mięso z probówki musi być poddane surowej kontroli prawnej, tak by nie dochodziło do skandali - że ktoś coś dosypał do jego produkcji. Przy produkcji mięsa z zasobów hodowlanych też to jest możliwe, gdzie taki produkt jest anty zdrowotny, a więc i tu należy władzy patrzeć uważnie na ręce - bo przy próbówkach, pojawia się zawsze pytanie o to, czy aby na pewno nie trwa jakaś zmowa rządów z koncernami, w celu prowadzenia danej - nielegalnej polityki.

Kończąc, żadna to rewelacja z tym sztucznym mięsem, bo od razu przy jego temacie, pojawiają się inne rzeczy z nim nie związane.

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Portret użytkownika inzynier magister

to jest już fantastyka

to jest już fantastyka naukowa w realu ! za jakiśczas ludzie z probówek i inkubatorów też się pojawią, a potem mieszańce ludzko zwierzęce-humanoidy... Niech nas ma Bóg Jezusa w swojej opiece !

Miliarder George Soros ogłosił w Davos 2020 r. podczas Światowego Forum Ekonomicznego, że tworzy międzynarodową sieć instytucji edukacyjnych, która będzie promować lewicowe „wartości” i walczyć z „nacjonalizmem”. Spekulant, który od dawna finansuje liczne organizacje pozarządowe walczące z Kościołem i Jego nauczaniem, chce zmieść ze sceny politycznej „rzeczywistych lub niedoszłych dyktatorów”.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj