Meksykański wulkan Colima pokrył popiołem spore terytorium meksykańskiego stanu Jalisco

Kategorie: 

Foto: Hernando Rivera Cervantes

Meksykański wulkan Colima znajdujący się około 480 km na zachód od stolicy kraju, wyrzucił chmurę popiołu i pary. Sięga ona do wysokości 3,5 km. Pył znalazł się na terytorium kilku gmin w stanie Jalisco.

 

Władze poleciły aby ludzie w miarę możliwości unikali wychodzenia z domu, chyba że jest to absolutnie konieczne. Zwraca się też uwagę, że konieczne jest podjęcie działań w celu ochrony zdrowia. Zaleca się korzystanie z masek i okularów.

Wulkan Colima, którego wysokość wynosi około 4 tys. m n. p. m., znajduje się w stanie aktywności już od ponad 500 lat. Żywioł ostatnio bardzo często przypomina o sobie, wyrzucając materiał wulkaniczny i chmury popiołu. Colima, zwany też "meksykańskim Wezuwiuszem”, w ciągu ostatnich 450 lat wybuchał ponad 40 razy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj