Meksyk wysyła wojsko aby przygotować ewakuacje ludności na wypadek katastrofalnej erupcji wulkanu Popocatepetl

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Wulkan Popocatepetl w ostatnim czasie pokrył okoliczne miasteczka popiołem i zakłócił ruch lotniczy na lotnisku w Meksyku. Władze przygotowują się do możliwej ewakuacji milionów osób, w tym celu w regionie rozmieszczono tysiące żołnierzy.

 

W ostatni wtorek Meksyk podniósł poziom zagrożenia dla wulkanu Popocatepetl z "żółtej faza druga" na "żółtą fazę trzecią", co jest o jeden stopień poniżej najwyższego poziomu "czerwonego". Około 25 milionów osób mieszka w odległości 100 km od tego wulkanu. Ministerstwo Obrony kraju poinformowało, że do regionu, który znajduje się 80 km na południowy zachód od miasta Mexico City, zostało wysłanych prawie 7,000 żołnierzy. Wojsko jest rozmieszczane na wypadek, gdyby konieczna była ewakuacja.

 

Włądze informują, że na razie nie ma zagrożenia dla populacji, ale eksperci przyznają, że nie wiadomo co się wydarzy i trzeba być przygotowanym na każdy scenariusz. Wielu naukowców zastanawia się, czy ostatnia aktywność sugeruje, że nadchodzi wielka erupcja. Specjaliści z geofizyki na uniwersytecie UNAM w Meksyku, twierdzą, że nie ma znaków, że obecne erupcje mogą wskazywać na nadchodzącą większą aktywność wulkaniczną.

 

Jednak Popocatepetl jest stratowulkanem zdolnym do nieoczekiwanej eksplozywnej masywnej erupcji. Dlatego meksykańskie władze przygotowują się na każdy scenariusz, rozmieszczając tysiące żołnierzy w okolicy, ponieważ w przypadku wielkiej erupcji miliony osób mogą potrzebować nagłej ewakuacji.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Jak zwykle kataklizm na

Jak zwykle kataklizm na czasie, żeby w mendiach było głośniej o tym niż o:

http://www.cedarhillscitizens.org/quebec-military-tribunal-crimes-against-humanity-june-2-4th/

http://www.cedarhillscitizens.org/alert-todd-callender-on-vax-lawsuit-against-dod/

Tak jest ! W dniach 2-4 czerwca w Qebec zbierają się:

"Zeznania świadków przeciwko eugenikom Vax, w tym Fauci, Gatesowi i innym przestępcom. Bądź częścią historii. IMPONUJĄCY."

Oraz wyjaśnionko co nowego szykują nam parchy, żebyśmy się za dobrze nie czuli. Świrus Marbur bedzie tera.

I pobudkowo-obowiązkowo opinia z zewnątrz na temat zaciemnienia wśród Polaków w sprawie własnej sytuacji:

https://www.facebook.com/humenpol/videos/1122290865139551

Tematyka tego ostatniego (5 minut) filmu jak najbardziej nasuwa pytanie:

Czy w związku z takim podsumowaniem, nie byłoby mądrze, w celu zapobieżenia w przyszłości podobnej tragedii Narodowej, powołać na nowo Monarchię Konstytucyjną, która byłaby takim gwarantem z racji swojej ciągłości ??

Ja uważam, że jak najbardziej, bo jak tu nie będzie Twierdzy pod tytułem Monarchia Konstytucyjna, to będzie tu kolejny rozbiór Polski, tym razem ostateczny i "dzikie pola" typu bierzta co chceta, to niczyje, tu nie ma pana. Albo wielkie skrzyżowanie europejskie z rondem. A nas nikt nie będzie w ogóle pytał o nasze zdanie.

Mam nadzieję, że ludzie to w końcu zajarzą. To naprawdę Wielka Chwila w naszej współczesnej historii.

Ciekawe jak się zakończy? Pewnie : mądry Polak po szkodzie, jak zwykle, ja pierdolę....

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Monarchia Konstytucyjna. To

Monarchia Konstytucyjna. To jest najlepszy ustrój na świecie. Nie jest to mój wymysł, ale zdanie prawników, konstytucjonalistów i innych w temacie.

Najbardziej zrównoważona forma rządów. A nasza miała być oparta na Konstytucji 3-maja. Do tej pory rewolucyjny dokument. A poza tym Polska zawsze była Monarchią i wtedy wszystko jako tako działało. Przede wszystkim nie było rozkradania kraju i niszczenia gospodarki przez niechcianych "gości" i polityków.

Datego jest dobra. Zatrzymuje odpływ wszystkiego z Królestwa i dba o własny stan posiadania i poziom życia.

I właśnie dlatego kaczasraka-leszek powiedział: "Monarchia w Polsce?? Po moim trupie !!" Czyli już jakby....*biggrin*

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Portret użytkownika axell69

Ty  zyjesz  jeszcze w

Ty  zyjesz  jeszcze w średniowieczu ,  cytuję  magisztra  "Czy Trzecia Tajemnica Fatimska wypełni się w 2017 roku?"

Oraz takie  kwiatki   co ty tu wklejasz   że co się dzieje  w związku  z Maryją dziewicą  i wulkany wybuchną  !!

ja pierdziu 

Wulkany  wybuchają  i nic na to nie poradzimy , ani  maRyja  ani  pijus jackowski kraiski  i inny przybłęda  tego   nie zmienią  , mogą co najwyżej  orać puste mózgi  pustymi przepowiedniami 

maryj dziewica to  taki wynalazek  jak  ty - typowy moher z dostepem do kawiaturki , bo gdyby  nie było  atramentu /inkaustu   nigdy   by nie było   maryi  a co za tym  idzie  nie porodziłaby  dziewica . Ony   te wasze trójce przen....  

Gdyby ludzkość nie  wynalazła papirusa  i  atramanetu  ??    nno to sami wiecie  ,  typowy  szydowski myk  , człowieki  wynajdują  a szydy kradną  i  mówią że to ICH , bezspadkowe  mienie ludzkości nalezy się jedynym   pustynnem  szumowinom które  ty Inschtalator  reprezentujesz   i dlatego nadali ci tytuł szlachecki  mgr-insz 

 

„Są dwa rodzaje historii światowej: pierwsza, oficjalna, zakłamana, przeznaczona do nauki w szkołach, i druga – historia tajna, skrywająca prawdziwe przyczyny wydarzeń” – Honore de Balzac – pisarz, wolnomularz-mason.

Portret użytkownika inzynier magister

coś się  dzieje, bo doktor

coś się  dzieje, bo doktor Krajski pisał o przepowiedniach że wulkany wybuchną, w związku z Maryją Dziewicą ! "Stanisław Krajski: Fatima i masoneria. Czy Trzecia Tajemnica Fatimska wypełni się w 2017 roku?"

Rozdział I Czy grozi nam wielki kataklizm?
1. Co się miało stać we wrześniu 2016 r.?
2. Czy wulkan Katla zagraża nie tylko Europie?
3. Czy wulkan Hekla również przygotowuje się do erupcji?
4. Czy rok 2017 będzie rokiem aktywności wielu wulkanów na świecie?
5. Czy w 2017 roku wybuchnie superwulkan?
6. Co się dzieje w Yellowstone?
7. Przebieg katastrofy

to może teraz coś się zaczyna...? i wybuchną wulkany...?

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.