Mauritius zbiera ludzkie włosy, aby eliminować skutki wycieku ropy

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Fryzjerzy z całej Australii gromadzą ścinki włosów w nadziei, że można je wykorzystać do oczyszczenia 4 tys. ton oleju z ogromnego wycieku na Oceanie Indyjskim.

Australijscy fryzjerzy zebrali ponad 10 ton ludzkich włosów, aby wykorzystać je w ogromnym wycieku oleju u wybrzeży Mauritiusa. Shipwreck M.V. Wakashio, pusty japoński masowiec, który w zeszłym miesiącu osiadł na mieliźnie na rafie u wybrzeży wyspy, zrzucił już około 4 tys. ton oleju opałowego, tj. trzy czwarte swojego zbiornika.

 

Znaczna część paliwa została od tego czasu wyrzucona na brzeg w rezerwacie przyrody Ile aux Egret, nisko położonej wysepce na południe od stałego lądu Mauritiusa, na której znajdują się ostatnie pozostałości suchego lasu przybrzeżnego kraju i zależne od niego zagrożone gatunki.

 

Jest to największa w historii morska katastrofa ekologiczna w tym rejonie świata. Teraz salony fryzjerskie w Sydney zbierają ogromną ilość strzyżonych włosów, aby użyć ich do niwelowania skutków katastrofy.

 

Tydzień przed wyciekiem oleju na Mauritiusie, University of Technology of Sydney (UTS) opublikował badania naukowe pokazujące, że ludzkie włosy i psia sierść są niezwykle skuteczne w wchłanianiu oleju.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj