Materiał budowlany z pyłu księżycowego

Kategorie: 

Źródło: infuture.ru

Naukowcy z powodzeniem wydrukowali budulec z pyłu księżycowego.

 

 

W ostatnim eksperymencie naukowcy za pomocą drukarki 3D i przy wykorzystaniu energii słonecznej wydrukowali cegły, które w zasadzie mogłyby być użyte do budowy kolonii na Księżycu. Tym samym, na księżyc będzie można dostarczyć drukarkę 3D, dzięki której koloniści będą mogli zbudować sobie domy i laboratoria na powierzchni satelity Ziemi.

 

„W naszym eksperymencie wykorzystaliśmy symulowany materiał księżycowy i „zagotowaliśmy” go w piecu przy wykorzystaniu ciepła, pochodzącego ze słońca” - wyjaśnił naukowiec Advenit MacKay, opisując projekt Europejskiej Agencji Kosmicznej.

 

„Cegły, widzisz, zostały wykonane w drukarkach 3D. Podobnie, jak w przypadku pyłu księżycowego, materiał wypalano w temperaturze 1000 ° C. W rezultacie uzyskano budulec w rozmiarach 20 x 10 x 3 cm. Stworzenie takich cegieł trwało około pięciu godzin."

 

Ocena: 

Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika dobra.rada

Taki materiał, to oni sobie

Taki materiał, to oni sobie mogą wsadzić.

Na księżycu nie wybudują z niego baz. A przyczyna jest prozaiczna. To jest materiał porowaty i zwyczajnie przepuszcza gazy. A na księżycu nie ma atmosfery (a jeżeli jest, to ciśnienie jest znikome). Więc jak sobie z takiego materiału zbudują nory, to niestety, ale z hermetycznych skafandrów nie wyjdą.

Ale głupota tzw "nałkofcuf" nie zna granic. Ale za to granty lecą od jeszcze głupszych polityków. Więc dla nich jest OK, da się wyżyć.

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika pmpoznan

Widać że jesteśmy zbyt ciemni

Widać że jesteśmy zbyt ciemni żeby uwierzyć w to co się dzieje, dlatego jeszcze długo możemy prawdy nie poznać tak odrazu. Gdyby naglę powiedziano że złoto nie ma wartości a pieniądz nie ma wartość tylko jest narzędziem w rękach władców byśmy byli posłuszni... okazało by się że dla wielu taka informacja skończyła by się gorzej niż odstrzelenie podczas wojny.

Portret użytkownika Eva11

psychoza tatalna ...

psychoza tatalna ...

tworzom sobie ksiezycowy pyl ,aby potem z niego wyrabiac cos co sie na ksiezycu przyda ....

co za powalony ,,Swiat ,,....

rozprowadzaja trucizny  aby upiekszyc ogrodek ,a pozniej chca spierniczac ,bo zniszczyli dom ...

co za parodia...ogolna hipnoza !

a na koniec stworza symulacje i idioci  beda myslec ,ze sa na ksiezycu ...bo juz od dawna im wbijaja do glowy ten durny matrix...

a cie sie beda wylegiwac na pustych plazach ....

co za beznadzieja .....

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

A po ch...j mieszkać w jakiś

A po ch...j mieszkać w jakiś ziemiankach na Marsie i Księzycu by wzdychać do pięknej naszej planety Ziemia i umierać z tęsknoty za nią? Co tam będą ludzie robić? Oglądać w swoich norach telewizję i hity z Ziemi i kuć skały i minerały, by "naszym żyło sie dostatniej"?

 Jaki jest cel eksploracji Kosmosu? Jaki jest sens życia w nim?

Portret użytkownika Cień

Ignorancie to samo mogli

Ignorancie to samo mogli powiedzieć ludzie którzy płynęli z Kolumbem szukając innej drogi do Indii, a po drodze na nowo odkryli Amerykę. Ci ludzie po drodze zostawali na nowych ziemiach i często ginęli, ale postanowili zaryzykować i to im zawdzięczamy postęp i rozwój. Także nie zadawaj głupich pytań. Ludzie są stworzeni do tego by odkrywać, przekraczać granice możliwości  i rozwijać się, a przy tym całą ludzką cywilizację.

Portret użytkownika dobra.rada

Bredzisz cieniu jak

Bredzisz cieniu jak potłuczony.

Kolumb był wyrobnikiem, który za kasę (dla złota), udał się na zachód szukając nowej drogi do Indii, bo tę jedyną morską, która istniała kontrolowali angole. Notabene ci sami angole, którzy rozdupili jedwabny szlak, po to, żeby przejąć całkowicie kontrolę nad handlem pomiędzy Azją i Europą (i z tego właśnie powodu Polska właśnie upadła, dogorywanie trwało kilka wieków, ale było skuteczne).  Wcześniej Polska kontrolowała połączenia dwóch szlaków bursztynowych ze szlakiem jedwabnym i dawało to mnóstwo kasy na utrzymanie państwa. Po upadku jedwabnego szlaku ta kasa się skończyła.

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj