Mastercard i Visa zawieszają płatności Pornhub z powodu zarzutów o przemoc

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Mastercard Inc i Visa Inc przestały przetwarzać płatności na jednym z najpopularniejszych internetowych portali pornograficznych - PornHub, w czwartek po tym, jak New York Times opublikował w zeszłym tygodniu badanie dotyczące wykorzystywania seksualnego dzieci.

 

Mastercard poinformował, że w końcu zaprzestanie używania swoich kart na stronie po tym, jak własne dochodzenie firmy potwierdziło obecność nielegalnych treści na platformie. Mastercard dodał, że bada inne witryny internetowe pod kątem potencjalnie nielegalnych treści. Visa również potwierdza, że zawiesza płatności za pośrednictwem swoich kart Pornhub do czasu własnego dochodzenia.

 

Pornhub zaprzeczył zarzutom, nazywając akcję „wyjątkowo rozczarowującą”, tłumacząc, że portal wprowadził już środki bezpieczeństwa, takie jak zakaz przesyłania filmów i zezwalał tylko niektórym kontom stowarzyszonym na przesyłanie treści.

 

Działania firm obsługujących karty kredytowe były następstwem publicznej reakcji na dochodzenie Nicholasa Christopha, felietonisty New York Timesa, który twierdzi również, że strona zawiera również filmy nagrane bez zgody uczestników.

 

W odpowiedzi dwa dni temu Pornhub ogłosił środki mające na celu ochronę przed filmami z nieletnimi modelami na stronie lub dokonywane bez zgody, w tym zakaz pobierania materiałów niezweryfikowanym użytkownikom.

„Ta wiadomość zszokowała setki tysięcy modelek, które polegają na naszej platformie jako źródła utrzymania” - podał Pornhub w oficjalnym oświadczeniu.

Firma podała, że w zeszłym roku witrynę odwiedziło ponad 42 miliardy ludzi. Działania Mastercard i Visa spowodują szkody materialne dla właściciela strony Mindgeek. Pornhub jest zwykle bezpłatny, ale oferuje usługę subskrypcji zapewniającą lepszą jakość i bardziej ekskluzywne filmy.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Piętaa

Nikogo to nie zdziwiło że

Nikogo to nie zdziwiło że jakiś dziennikarzyna nasłał filmików i na podstawie jego dochodzenia nie policji czy jakis innych organów zamknięto możliwość zarabiania dla tego portalu to niedługo przejdzie na osoby indywidualne dziennikarz będzie władał mocą wygaszenia jednostki

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Max 1983

Nie, 42 miliardy oznacza że

Nie, 42 miliardy oznacza że tyle było wizyt na tej stronie, czyli tak zwanych odsłon ewentualnie wyświetleń.Tak to powinno być  napisane, bo innaczej się tworzy wrażenie że 42 miliardy ludzi oglądało te strony.Jeżeli do sklepu w ciągu dnia by wszedł tylko jeden człowiek ale za to zrobił to aż 3 razy, to ile osób było w sklepie tego dnia??Jedna czy trzy??

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Strony

Skomentuj