Masowe zwolnienia w Coca-Coli

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Adrian Scottow/CC BY-SA 2.0

Coca-Cola ogłosiła, że w wyniku spadku sprzedaży ich napojów zawierających cukier planuje obciąć kadrę pracowniczą korporacji o 20% w ramach łatania budżetu.

 

Amerykańska firma powiedziała, że rozpocznie likwidowanie 1,200 miejsc pracy pod koniec tego roku w celu zwiększenia cięcia kosztów. Korporacja ma zamiar w ten sposób zwiększyć oszczędności o 800 milionów dolarów, co da w sumie zysk 3,8 miliarda dolarów do 2019 roku.

 

Jest to dokładnie 22% redukcji z 5,500 stanowisk pracy korporacyjnej oraz 1 procent totalnego zatrudnienia z 100,300 pracowników.

 

Globalna sprzedaż Coca-Coli spadła o jeden procent w ciągu trzech pierwszych miesięcy 2017 roku. Jest to efekt szerzenia się wśród zachodnich konsumentów trendu racjonalnego żywienia się, które zakłada unikanie wysokocukrowych napojów.

 

Cocla-Cola spodziewa się, że dzięki swoim działaniom odnotuje zysk na poziomie 1-3% w porównaniu do 4% spadku, który dotknął kompanię w lutym.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika dareczek

Okazuje się że spożywanie

Okazuje się że spożywanie słodzików stymuluje do jedzenia większych porcji. Smak słodki mówi organizmowi że zaraz dostanie coś kalorycznego, kiedy jednak kalorii niedostanie, to nie da się tak łatwo oszukać i odbije to sobie przy kolejnej okazji. Różnica może być spora. Po puszcze słodzikowanej coli przy kolejnym posiłku można spożyć dodatkowe kalorie będące równoważne 2,5 puszkom coli słodzonej cukrem.

Portret użytkownika Medium

Jest to efekt szerzenia się

Jest to efekt szerzenia się wśród zachodnich konsumentów trendu racjonalnego żywienia się, które zakłada unikanie wysokocukrowych napojów.

Dziwne, że cukrownie nie donoszą o zwolnieniach. Może to jednak nie w cukrze tkwi problem Coca-Coli Wink

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj