Masowe zgony ptaków w Nowej Zelandii

Kategorie: 

Źródło: Twitter/M. Cooper via Stuff

W obszarach przybrzeżnych Nowej Zelandii zaobserwowano niepokojące zjawisko. Od kilku dni znajdowane są setki martwych ptaków. Władze apelują aby nie dotykac ich zwłok.

 

Spadające ptaki to głównie gołębie i wróble. Z jakiegoś powodu ptaki musiały źle się poczuć podczas lotu. Niektórzy świadkowie widzieli upadające zwierzęta i twierdzili, że niektóre z nich żyły jeszcze przez chwilę chodząc chwiejnym krokiem zdezorientowane. Zwykle jednak po chwili padały martwe. Inne ptaki spadały już nieżywe.

 

Przyczyna pomoru ptaków w Nowej Zelandii nie została jeszcze oficjalnie ustalona, ale podejrzewa się przede wszystkim zatrucie oraz działalność jakiegoś wirusa. Z tego powodu służby proszą mieszkańców o ostrożne obchodzenie się z ich zwłokami, ponieważ nie można wykluczyć, że przyczyną jest ptasia grypa, która może się w niektórych przypadkach przenieść równiez na ludzi.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Oko

Ryb już prawie nie ma, ptaki

Ryb już prawie nie ma, ptaki spadają całymi stadami,coraz mniej dzikiej zwierzyny,na polach randap "wyczyścił" wszystko co żywe,myszy,koniki polne,motyle, pszczoły.Ocean spokojny " wyczyszczony" przez Fukushime. Europa " wyczyszczona " przez nachodźców i choróbska ktore ze sobą przywlekli....jeszcze tylko chwilka i ""wyczyszczą"nas ....a zaczną od czyszczenia bankow z naszych oszczędności.

Portret użytkownika Gargulec

Nie, to te "mordercze koty",

Nie, to te "mordercze koty", o których mówią "naukofcy" z sąsiedniego artykułu, znowu zebrały krwawe żniwo wśród ptaków. Skubańce opanowały już sztukę latania i teraz zabijają ptaki nie tylko na ziemi ale i w powietrzu.

Skomentuj