Masowe zakażenia koronawirusem po uroczystości konwersji Hagia Sophia przez muzułmanów

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

Niedawno, świat obiegła informacja, że największa świątynia Bizancjum zwana Hagia Sophia zostanie przekształcona w meczet. Mimo iż od 86 lat znajdowało się tam muzeum, prezydent Turcji podjął decyzję o przejęciu tego słynnego budynku w imie islamu. Pojawiają się jednak głosy iż uczestniczących w otwarciu nowego meczetu muzułmanie mogli masowo zarazić się koronawirusem SARS-COV2. Czy to kara boska?

 

Hagia Sophia to kościół ufundowana przez Justyniana I Wielkiego, w obecnym kształcie powstawała w okresie od 23 lutego 532 do 27 grudnia 537. Po zdobyciu Konstantynopola przez Turków w 1453 została zamieniona na meczet i właśnie wtedy dobudowano do niego strzeliste minarety. Od 1934 do lipca 2020 świątynia nie pełniła funkcji sakralnych tylko muzealne. Jednak po niedawnej decyzji sądu administracyjnego Turcji unieważniającej dekret z 1934 i następującej po niej decyzji prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana, świątynia została ponownie przekształcona w meczet.


Obawy co do otwarcia "nowego meczetu" opierają się na danych liczbowych i opiniach badaczy. Szacuje się, iż zakażeniu mogło ulec nawet 3000 muzułmanów. Całą sprawę dobrze podsumował Dr Sarp Üner z Uniwersytetu Hacettepe:

„Proste obliczenia pokazują, że byłoby tam 1000 pacjentów… Jeśli weźmiemy pod uwagę szybkość transmisji, ci pacjenci zakażą od 2000 do 3000 innych” - powiedział Üner. „Wierzę, że zgromadzenie zwiększy liczbę przypadków w Stambule”.

Zdaniem eksperta, Turcja nie przeprowadza wystarczająco dużo testów aby kontrolować i izolować chorych na koronawirusa. Zdaniem Dr Sarpa Ünera, Turcja może spodziewać się teraz raptownego wzrostu zakażeń. Jak dotąd, w kraju tym zanotowano już 244 tysiące zakażeń SARS-COV2 oraz 5891 śmierci. 

 


 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Komentarze

Portret użytkownika drako_tr

...no przecież są w

...no przecież są w maseczkach...to jak oni "mogli" się zarazić? Biggrin

No i właściwie, to już sam nie wiem, o co chodzi...tytuł mówi: - "Masowe zakażenia koronawirusem..." a w artykule jest, żę: - " Pojawiają się jednak głosy iż uczestniczących w otwarciu nowego meczetu muzułmanie mogli masowo zarazić się koronawirusem..."

Trzeba było napisać, że -  "w/g niepotwierdzonych plotek, uczestnicy chyba się jakoś zarazili, chociaż mieli maseczki..." Biggrin

 __________________

"Fałszywa pandemia"

Portret użytkownika euklides

Proste obliczenia pokazują,

Proste obliczenia pokazują, że byłoby tam 1000 pacjentów… Jeśli weźmiemy pod uwagę szybkość transmisji, ci pacjenci zakażą od 2000 do 3000 innych

1000 pacjentów??? Proste obliczenia? Ostro pierdoli się wam kowidziarze w główkach.

Skomentuj