Masowe wymieranie ssaków morskich na zachodnim wybrzeżu USA

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Coraz więcej chorych i umierających ssaków morskich pojawia się na plażach Kalifornii. Z nowych raportów wynika, że w specjalnych ośrodkach rehabilitacyjnych dla zwierząt rejestruje się rekordowe ilości młodych lwów morskich, fok i innych ssaków morskich.

 

Praktycznie wszystkie ośrodki oceanograficzne wzdłuż zachodniego wybrzeża są przepełnione podopiecznymi. Zwierzęta, które normalnie są zwykle bardzo aktywne stają się ospałe a na dodatek są wychudzone i odwodnione. Naukowcy nie wiedzą jeszcze jaki czynnik chorobowy za to odpowiada. Monitorowane jest niemal 1000 km wybrzeża i wszędzie dochodzi do takich samych przypadków. Ssaki docierają na plaże, ale są zbyt słabe, aby samodzielnie wrócić do wody, a co dopiero polować.

Źródło: Twitter

Dlatego właśnie w większości przypadków stworzenia te umierają z głodu. Jest to jednak wyraźnie rezultat a nie przyczyna, której naukowcy nadal nie potrafią, lub nie mogą wyjawić. Oczywiście padają nieśmiałe sugestie, że może to mieć związek z propagacją skażenia radioaktywnego emitowanego do oceanu z uszkodzonej elektrowni Fukushima Daiichi w ciągu ostatnich trzech lat.

 

 

Źródła:

http://www.ocregister.com/articles/year-612311-lions-sea.html

http://www.sfgate.com/science/article/Young-seals-sea-lions-starving-in-record-numbers-544...

http://articles.coastlinepilot.com/2014-05-01/news/tn-cpt-me-0502-sea-lion-strandings-2014...

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika n0one

Setki ton silnie skażonej

Setki ton silnie skażonej wody ktora jest użyta w Fukushimie do chłodzenia corium i w basenach skladujacych zużyte paliwo łąduje ostatecznie w pacyfiku i atmosferze i to od ponad 3 lat. Fukushima trzy całkowicie stopione duzej wielkosci reaktory, gdzie w Czarnobylu byl srednio maly reaktor i stopilo sie paliwa okolo 30% a skutkiem tego bylo ponad milion i więcej ofiar w ludziach a skażenie doszlo nawet do Francji ze zbierali az zdeformowane plony z pól...
 
Wszystkie inne teoryjki tlumaczace ze to cos innego to DEZINFORMACJA !
 
 
 

Portret użytkownika Reval

Odpowiedź, dlaczego

Odpowiedź, dlaczego obserwujemy masowe zgony na plażach jest niezwykle prosta. Marynarka Wojenna testuje sprzęt o takiej mocy, że ultradźwięki po prostu rozsadzają mózgi podwodnych stworzeń. Często słychać o tym, że wieloryb wyrzucony na brzeg lub delfin miał popękane naczynia krwionośne w okolicy mózgu i liczne krwotoki. Spowodowane jest to przez ogromne ciśnienie akustyczne. Jak taki NAVY boy odpali sonar to tak jakby przyłożyć ucho do tuby 1000 watt grającej z pełną mocą. No nie da się wytrzymać takiego hałasu. Zwierzęta uciekając przed zabójczą dawką ultradźwięków trafiają na płyciznę dlatego, bo tam dźwięk się nie odbija i poziom hałasu jest zagłuszany przez płaskie dno. No i mamy biednego wieloryba na plaży. Kiedyś słyszałem, że Greenpeace chciało zastosować na płytkich wodach tzw "lustra akustyczne" odbijające sygnał z echolokatorów ssaków morskich, co miałoby im dać znać, że jest przeszkoda i nie można dalej płynąć. Ale to był tylko projekt Sad Koszty są tak wielkie, że nikt nie chce się tego podjąć.

Portret użytkownika ARTUR

To nie skażenie radioaktywne

To nie skażenie radioaktywne . W ubiegłym roku pisałem o dziwnym stanie oceanu w Zatoce Meksykańskiej po awarii odwiertu , nie stwierdzono wtedy optycznie aby nastąpił tak duży wypływ jak się podawało , prawdopodobnie zastosowano wtedy nanoroboty do likwidacji ropy ale coś się wymknęło spod kontroli i obecnie atakuje wszystkie stworzenia morskie . Być może były to układy na bazie białka które zaczęły się rozmnażać lub uzyskały świadomość . Pamiętajmy zawsze że to co się podaje obecnie w mediach to są osiągnięcia techniczne do 30 - 40 lat wstecz i należy wziąć poprawkę na przyspieszenie rozwoju przez ten okres .

Portret użytkownika Jacoo

a to prawda .. to co nam

a to prawda .. to co nam pokazują to technologia sprzed 30 lat a moze nawet i 50. a filmy SF to nie wymysły, wiele jest w nich prawdy przemyconej dla ludu aby swój umysł mieli przygotowany na nowinki. taka ciekawa edukacja Smile generalnie technika tak poszła do przodu (wojskowa, tajna) że prawdopodobnie już latają w kosmosie. reszta działań typu sondy na marsie, stacja ISS to tylko zasłona dymna. przygotowania do wysłania ludzi na marsa to też ściema..

Portret użytkownika ARTUR

Tak , miał zostać zastosowany

Tak , miał zostać zastosowany lecz wtedy ropa musiała by być widoczna jako olbrzymi wypływ na powierzchni który zostaje zneutralizowany chemicznie . Nie ma zdjęć lub filmów plamy , nie ma częściowego osadzenia ropy na pływających zaporach gdyż środek nie ma 100 % działania / ogólnie jest za słaby na ciągły wypływ / .

Portret użytkownika Medium

Zadaj sobie trud znalezienia

Zadaj sobie trud znalezienia na linkowanej przeze mnie stronie Wikipedii tego tekstu:
Corexit was used in unprecedented quantities during the 2010 Deepwater Horizon oil spill in the Gulf of Mexico[7] and became the largest use of such chemicals in the United States.[8] In addition to spraying the dispersant on the surface water as is normally done, it was used in an untested, off-label manner when BP injected the majority of the 1.9 million gallons at the broken well-head, 5000 feet below the surface.[9] Little was known about Corexit toxicity or environmental effects prior to the spill. 

Portret użytkownika Medium

Zgadza się, że prawdy z

Zgadza się, że prawdy z Wikipedii są skażone polityką, obserwuję na bieżąco. Wojny w Gruzji już nieco przeredagowano, ale żeby kłamać o użyciu Corexitu? Po co?
Wyjaśnij, jeśli możesz.
Być może zastosowanie tego środka nie było skuteczne wobec ogromu wypływającej ropy, ale nie został on użyty w 2010 roku po raz pierwszy, piszą i o innych incydentach.
Słyszałam coś o planach zastowania wyhodowanych bakterii (tu nie wiem, czy doszły one do skutku), ale też mogły(by) zagrozić ekosystemowi, bodaj poprzez odtlenienie.
 

Portret użytkownika ARTUR

I tutaj doszliśmy do sedna

I tutaj doszliśmy do sedna sprawy , wychodowane bakterie zmodyfikowane genetycznie i przystosowane do żywienia się przede wszystkim róznymi środkami chemicznymi . To też niby żadna nowość bo takie bakterie są znane od zarania dziejów w okolicach wulkanów , obecnie jednak wykorzystywane są te z okolic wulkanów podwodnych z pośród których mozna wyizolować takie do jakiego celu są potrzebne np . produkcji paliwa , likwidacji metali ciężkich , substancji radioaktywnych itd . Bakterie te są też wykorzystywane do zasilania bezogniwiwego robotów wojskowych i dlatego mogą się poruszać bez ograniczeń na linii frontu . Jednak stworzenie samodzielnego robota który będzie posiadał możliwość uczenia się i decydowania należało rozpocząć od połączenia białka z elektroniką i właśnie to spowodowało powstanie nanorobotów które łącząc się tworzyły grupę posiadającą cechy inteligencji , taki zestaw włożony do robota bojowego jest śmiertelnie niebezpieczny dla ludzi . Jak widzimy , okazuje się że i pojedyncze  struktury które miały za zadanie zniszczyć zagrożenie i zginąć potrafią jednak przetrwać , połączyć się i atakować , są niezależne , migrują z prądami , dostają się z tornadami do zbiorników słodkowodnych a także osiągają głębokości zanurzeń niedostępne normalnie dla człowieka o czym świadczy samobójcza migracja dziwnych zwierząt morskich na płycizny . Czy to s - f , każdy musi sam ocenić .

Portret użytkownika Takitam

Fukuschima skutecznie skaziła

Fukuschima skutecznie skaziła radioaktywnie Pacyfik, i nadal go pustoszy. Skażona woda już dawno dotarła do zachodnich wybrzeży Stanów Zjednoczonych. To nieunikniony efekt skażenia, a ponieważ Japończycy są bezsilni w Fukuschimie - będzie tylko gorzej.

Skomentuj