Masowe wymieranie rozgwiazd w Chile niepokoi lokalne służby

Kategorie: 

Źródło: (Twitter) Cristofer Espinoza

Chile doświadczyło niedawno masowego wymierania rozgwiazd. Martwe zwierzęta, zostały wyrzucone na plaże w regionie Biobío. Rozpoczęte w tej sprawie śledztwo nie przyniosło jeszcze żadnych wyjaśnień. Zdarzenie zostało zgłoszone po raz pierwszy 16 lipca br.

 

Biolodzy zauważają, że podczas gdy w przeszłości wielokrotnie dochodziło do podobnych incydentów, większość z nich ma miejsce w zimie. Zdaniem ekspertów, wymarcie mogło zostać spowodowane przez ostatnie intensywne burze które uderzyły ostatnio w tym regionie.


Źródło: (Twitter) Cristofer Espinoza

Istnieje również alternatywna teoria, zakładająca, że udział w tym incydencie mogli mieć również ludzie. Servicio Nacional de Pesca y Acuicultura bada obecnie wszystkie potencjalne ślady. Jej wysłannicy pobrali już niezbędne próbki a więc ich wyników można spodziewać się wkrótce.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Miszmasz

"Biolodzy zauważają, że

"Biolodzy zauważają, że podczas gdy w przeszłości wielokrotnie dochodziło do podobnych incydentów, większość z nich ma miejsce w zimie." Czyli wszystko się zgadza, bo właśnie teraz jest zima w Chile.

Skomentuj