Masowe śnięcie ryb w oceanach martwi naukowców

Kategorie: 

images.google.com

Eksperci twierdzą, że rekordowe temperatury i niski poziom tlenu w wodzie są winne nagłemu masowemu śnięciu ryb w okolicach ujść rzek i na plażach.

Martwe ryby, kraby i inne stworzenia morskie odnajdywane są na wybrzeżach na całym świecie. Ostatnio odnaleziono spore ilości śniętych ryb w okolicach wybrzeża Australii, około 290km od Perth.

Miejscowi twierdzą, że to niebywałe zjawisko gdyż nigdy nie zdarzało się na taką skalę. Wielu uważa to za prawdziwą katastrofę ekologiczną. Najbardziej niepokojący jest fakt, że nikt nie wie czy jest to tylko przejściowy fenomen czy stały element objawiania się nierównowagi ekosystemów.

Według naukowców w okolicach Australii zanotowano największy wzrost temeratury Oceanu bo aż o 4 stopnie Celcjusza więcej niż normalnie w lecie. Ze względu na tony martwych ryb zalegających w wodach oraz wyższych temperatur ludzie muszą trzymać się z dala od kąpieli gdyż istnieje niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się niebezpiecznych bakterii.  

Każdy kto musiał wytrzymać bez klimatyzacji w potwornym upale wie, że nie jest to łatwe. Ryby też to odczuwają i to może być jedna z przyczyn tych zagadkowych śnieć. Dodatkowo ostatnio doniesiono o pojawieniu się wielu setek ton zdechłych ryb Anchovies na wybrzeżu USA w okolicach  Los Angeles.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj