Masowe samobójstwo 50 wielorybów w Nowej Zelandii

Kategorie: 

Źródło:

Według Departamentu Środowiska Nowej Zelandii w Zatoce Hanson doszło do kolejnego w tym roku masowego samobójstwa grindwali łac. Globicephala. Ponad 80 tych ssaków morskich znaleziono ponownie na nowozelandzkim wybrzeżu, a 50 z nich umarło.

 

W ciągu jednego tygodnia w incydentach związanych z uwięzieniem tych ssaków morskich na brzegu, zginęło ponad 200 grindwali. W incydencie w zatoce Hudson część waleni zdołała powrócić do oceanu.  

Masowe zgony morskich ssaków pozostają niewyjaśnionym fenomenem. Naukowcy sugerują, że przyczyną śmierci grindwali mogła być jakaś choroba, na przykład wirus. Ekolodzy od dawna wskazują na czynniki takie jak wykorzystanie sonarów w połowach, co często dezorientuje te ssaki skłaniając je do irracjonalnych zachowań.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

Autor artykułu niech się

Autor artykułu niech się zastanowi nad definicją słowa samobójstwo.Zwłaszcza że w artykule jest kilka sugestii jakie moga być powody śmierci tych zwierząt i jakoś zaden z tych powodów do samobójstwa nie prowadzi.

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów.

Portret użytkownika Medium

Mam dwa skojarzenia:

Mam dwa skojarzenia:

  1. Nowa Zelandia jest rajem dla wielkich tego świata wzraz brytyjską rodzina królewską
  2. Sonary używa się do echolokacji, a o ich działaniu na organizmy żywe można przeczytać w Wikipedii

Należy to złożyć w jedno, bo właśnie u brzegów Nowej Zelandii co rusz to zdarzają się podobne przypadki.

Portret użytkownika Illuminat13

To nie samobojstwo w siatce

To nie samobojstwo w siatce geomantycznej ziemi zachodza energetyczne zmiany Zwierzeta nie maja gps poruszaja sie po liniach mocy liniach geomantycznych Bedzie coraz wiekszy chaos na ziemi bo stary system ciemny system musi upasc Bylo to przepowiedziane we wszystkich religiach czasy konca I zarazem nowego poczatku Kto sie nie dostosuje naturalnie umrze Rezonans schumana itp https://youtu.be/YI-ZpFNgnbA

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Strony

Skomentuj