Masowe przeszczepianie ludziom narządów od świń GMO rozpocznie się już w 2022 roku

Kategorie: 

Źródło: tg

Amerykańska firma biotechnologiczna United Therapeutics ogłosiła gotowość do masowego przeszczepiania dawców narządów od genetycznie zmodyfikowanych świń pacjentom w ciągu jednego do dwóch lat. Niezbędne badania kliniczne w celu uzyskania zgody FDA już się rozpoczęły.

 

W perspektywie długoterminowej United Therapeutics spodziewa się otrzymać „nieograniczoną liczbę narządów” do przeszczepów.

„Mamy to na wyciągnięcie ręki. Mamy nadzieję, że za rok lub dwa zaczniemy pracować z ludźmi. Mamy też już świnię, której narządy oddamy ludziom w 2021 lub 2022 roku. Naszym ostatecznym celem jest uzyskanie nieograniczonej liczby narządów ”- powiedział David Ayares, główny naukowiec w Revivicor, filii United Therapeutics.

United Therapeutics i Revivicor od ponad osiemnastu lat próbują kontrolować odpowiedź immunologiczną osoby po ksenotransplantacji. Ta ostatnia obejmuje przeszczepianie ważnych narządów i tkanek z jednego gatunku na inny. W 2003 roku naukowcom z Revivicor udało się wyłączyć gen, który wytwarza cukier u świń, znany jako alfa-gal. Wcześniej to ten gen powodował odrzucenie przez ludzki układ odpornościowy i zakłócał przeszczep. Jednak firmy United Therapeutics i Revivicor nie były w stanie ograniczyć się do jednego genu, ponieważ istnieje zbyt wiele różnic między świniami a ludźmi.

 

W ubiegłym roku United Therapeutics zdołało doprowadzić genetycznie zmodyfikowane świnie do odpowiedniego poziomu. Zwierzęta doświadczalne firmy żyją teraz z dziesięcioma modyfikacjami genomowymi. Te świnie mają cztery wyłączone i sześć dodanych ludzkich genów. Revivicor uważa, że liczne zmiany sprawiły, że narządy świń są porównywalne z narządami od ludzkich dawców. United Therapeutics i Revivicor rozpoczną od przeszczepów nerek od świni do człowieka, a następnie przejdą do przeszczepów serca.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika r

To chyba dobrze, lepiej

To chyba dobrze, lepiej dostać serce od świni, niż umrzeć. Lepiej dostać nerkę od świni, niż jeździć na dializy 3x w tygodniu i źle się czuć cały czas, bo dializa pozwala tylko przeżyć. Ciekawe co by wybrał autor?

Portret użytkownika Quark

Z jednej strony to dobrze ,

Z jednej strony to dobrze , że wielu naprawdę potrzebujących doczeka się upragnionego przeszczepu jednakże nadal uważam iż ci , którzy SAMI doprowadzili swój organizm do ruiny (palacze , narkomani , lekomani , alkoholicy , obżartuchy ) powinni za taki przwilej zapłacić . Bo ubezpieczenie medyczne nie powinno obejmować szkód samodzielnie sprowokowanych tak samo jak ubezpieczenie OC nie obejmuje wypadków z własnej winy !

Portret użytkownika Быдлошевский Л.З.

Niewidoczne medialnie jest

Niewidoczne medialnie jest najwazniejsze...

https://www.youtube.com/watch?v=LujQWoHiApI

W 2016 roku w niektorych mediach amerykanskich ukazala informacja o tym, ze wspolzalozyciel PayPala i miliarder Peter Thiel jest wielkim zwolennikiem transfuzji krwi od dzieci ? Firma jego zwrocila sie w tej sprawie do kalifornijskiego przedsiebiorstwa Ambrosia LLC , ktore to przedsiebiorstwo specjalizuje sie w transfuzji krwi vel plazmy pochodzacych od dawcow „mlodszych niz 25 lat“ pacjentom w wieku od 30 do 80 lat. Koszt jednorazowej transfuzji 1,5 litra krwi to 8.000 US-Dollar ?

Zalozyciel Ambrosia LCC "judeochrzescijanin" dr. Jessi Karmazin utrzymuje, ze krew mlodych ludzi zawiera nie tylko wszystkie mozliwe proteiny ktora poprawiaja funkcje komorek ale i stymuluje wlasna produkcje protein w organizmie biorcy. Efekt ten jest dlugotrwaly i geny biorcy otrzymuja wymarzony przez nich Nowy Start. Wprawdzie nic takiego odkrywczego ten Brat Karmazin nie wymyslil bowiem juz po 1941 r. "nazisci" a nie zadni Niemcy na bylych ziemiach polskich, chocby w okolicach Chatynia, pobierali przemyslowo krew od bialoruskich a i pewnie tez i od polskich dzieci do lat 12 na potrzeby rannych zolnierzy niezwyciezonego Wehrmachtu ?

Krew ta ten „karmazin“ kupuje jakoby w Bankach Krwi ktore pobieraja ja oficjalnie u amerykanskich uczniow i innych mlodocianych ale rowniez i zaopatruje sie sam u innych miedzynarodowych „Zrodel“ - jak powiedzial w wywiadzie. Jednoczesnie z innych badan wynika, ze im mlodszy jest dawca, tym dzialanie odmladzajace jest silniejsze i bardziej dlugotrwale o czym juz jak powyzej napisalem niemieccy lekarze juz 80 lat temu dobrze wiedzieli ?

Rocznie na calym swiecie znika bez sladu szacunkowe kilkaset tysiecy dzieci. Nawet jezeli dane te sa zawyzone to i te nawet tylko kilkadziesiat tysiecy dzieci tak o sobie przeciez sie w powietrzu nie rozplywaja a politycy, celebryci i biskupi katolicy w rodzaju ks. abp. Wesolowskiego Jozefa ktorego to "Franciszek" wypierдolil najpierw z Arcybiskupa a nastepnie z Ksiedza i sie juz powiesil ten Syn Szatana w watykanskim areszcie jako Pan Jozef - az tyle swiezego "towaru" tez chyba nie potrzebuja, prawda ?

A ten "karmazin" na obrazku u gory to takie fajne piramidki gwiezdne za plecami na scenie tez ma ten Dobry Czlowiek niczym Lew Trocki czy David ben Gurion ? W kontekscie przymusowych szczepien naszych dzieci i wnukow przeciwko komunawirusowej plandemii ktore to Starsi i Madrzejsi dla ochrony zdrowia mas pracujacych miast i wsi przygotowuja powyzsze fakty wydaja mi sie osobiscie niekoniecznie bez zadnego znaczenia ?

Autor: Быдлошевский Л.З.- wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Portret użytkownika Mirosław

rev111 --- Walczysz o

rev111 --- Walczysz o niewłaściwe życie. Z tego życia prędzej czy później i tak odejdziesz do właściwego. Zabierzesz tylko swoją świadomość. Krytykując innych nie widzisz siebie. Krytyka innych nie pozwala Ci zobaczyć swoich błędów niedorozwojowych.

Skomentuj