Masowe protesty na całym świecie przeciwko GMO i korporacji Monsanto

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

W miniony weekend w wielu krajach świata odbyły się demonstracje przeciwko żywności modyfikowanej genetycznie oraz znanej i powszechnie znienawidzonej firmie Monsanto, która ją produkuje. Masowe protesty tego typu mają miejsce każdego roku i odbywają się przede wszystkim w USA, w zachodniej części Europy a także a Ameryce Łacińskiej i Południowej Afryce.

 

W Marszu Przeciwko Monsanto (MAM), według organizatorów, wzięło udział 48 państw z całego świata. Były to przede wszystkim Stany Zjednoczone. Ludzie protestowali w Meksyku, Wenezueli, Kolumbii, w Ekwadorze, Boliwii, Argentynie i Brazylii. W Europie natomiast demonstracje odbyły się w Wielkiej Brytanii, we Francji, Niemczech, Hiszpanii, w Czechach a nawet w stolicy Rosji i Ukrainy. W Polsce takiego marszu nie zarejestrowano.

Mieszkańcy wielu krajów wyrażali swój sprzeciw wobec żywności modyfikowanej genetycznie i korporacji Monsanto, lecz niektórzy korzystali z okazji aby wyrazić niezadowolenie np. wobec kontrowersyjnego porozumienia handlowego, określanego jako TTIP.

Co ciekawe w Waszyngtonie, a dokładniej pod samą siedzibą główną koncernu Monsanto, miała miejsce kontrdemonstracja, która popierała wspomnianą firmę oraz GMO, określając żywność modyfikowaną genetycznie jako bezpieczną. Obie demonstracje spotkały się w tym miejscu i doszło do ostrej wymiany poglądów, lecz na szczęście obyło się bez bójki.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

Od lat bojkotuję jedzenie z

Od lat bojkotuję jedzenie z hipermarketów, Lidii i innych piekielnych obozów koncentracyjnych. Bo jakże nazwać biednych ludzi tam pracujących? Jak inaczej nazwać fermy kurze, gdzie biedne istoty, w ciemnościach, w ciasnocie, żywione chemiczną trucizną siedzą w miejscu i znoszą jaja hurtowo? Jakże inaczej nazwać hodowle bydła na skalę przemysłową, jak nie obozem koncentracyjnym? Kiedy połacie łąk stoją odłogiem, kosiarki na spaliny masakrują trawniki i uszy, a krowy stłoczone w barakach nie widziały w życiu zielonej trawy, Słońca ani wiatru? Jak nazwać hale pełne marchewek, gdzie uprawiający je ludzie muszą ubierać kosmiczne ciuchy, bo mogą zachorować od chemii cholera co wie bójczej?!?

Każdy sponsoruje kontrahenta i głosuje na przyszłość swoim portfelem. Każdy najdrobniejszy wybór ma znaczenie. Dlatego kupuję wyłącznie od lokalnych rolników, u których bywam, by wiedzieć, czy mnie nie trują.

A w USA codziennie w tv reklamują rundup jak to świetnie i bez wysiłku zabija mlecza... No co, w motelu dorwaliśmy tv, bo normalnie to nie posiadamy. Ech, co za koszmarny kraj, mimo, że piękny i ludzie ciekawi, choć durnowaci, sterroryzowani. Amerykański sen stał się amerykańskim koszmarem. Kompletnie przereklamowanym.

Portret użytkownika jatoty

Myślę tak samo jak Ty, ale

Myślę tak samo jak Ty, ale ciężko mi  z załatwieniem sobie zdrowych produktów, mam już swoje lata. Dodam tylko, że nie mogę patrzeć na te durnowate mamuśki karmiące maleństwa w wózkach smieciami z marketu.
 

Portret użytkownika inzynier magister

Zwłaszcza w Polsce nas trują

Zwłaszcza w Polsce nas trują bo my w Polsce zawsze mieliśmy zdrową żywność bo jesteśmy/byliśmy potęgą rolniczą !!!! Zresztą u nas już wszystko zatrute ! Nawet umysły ludzi zatruli kłamstwem bo wybory były już od 10 lat fałszowane ! oto dowód że fałszowali !!!
"Grzegorz Schetyna, zaraz po ogłoszeniu wyników exit-poll w rozmowie z reporterem TVP Info, na wieść o dużej przewadze Andrzeja Dudy, stwierdził: „To wygląda poważnie, pewnie trudno będzie to odwrócić, nawet licząc już dokładnie głosy w nocy”. Co na myśli miał minister spraw zagranicznych mówiąc, że trudno będzie to "odwrócić"?
Hm, mało dyplomatyczna wypowiedź z ust szefa dyplomacji. "Odwrócić", "w nocy", "dokładne liczenie głosów" - o co chodziło Grzegorzowi Schetynie...

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika inzynier magister

Nie wiecie o co chodzi?

Nie wiecie o co chodzi? Przecież chcieli fałszować wybory, z tego powodu opóźniono ogłoszenie, szukali akceptacji za granicą, ciągle szukają. W Warszawie fałszowano je ewidentnie. Rzekomo opóźnienie wynikło z powodu liczenia głosów z zagranicy, ale przecież te głosy zagraniczne przyleciały dzień wcześniej, JUŻ POLICZONE!!! Oni nadal chcą fałszować, oni chcą, by polskimi ulicami spłynęła polska krew. Oni naprawdę to planowali. Serwery z Makrelą, Holandami i innymi Barakami i czy Cameronami aż grzały się z gorąca, od pytań, czy oni to przełkną, jeśli polskimi ulicami (gorzej niż w Gracji, popłynie krew. Kanalie to planowały. Nawet Schetyna to wie i rozumie. On nie brał w tym udziału, ale to wie. I jeszcze jedno: rozliczcie fałszerstwa wyborcze, nie darujcie, oddajcie Polskę Polakom. Sfałszowano prawdziwą dyferencje Pomiędzy Andrzejem Dudą a Komorowskim na korzyść Komorowskiego bzdury piszą Komorowski nie przekroczył 20 % $6 Komorowskiego to Bajki fałsz i sen o 70 %
 
Tia niewielka niby różnica a w sondażach net 80 do 20 dla rezydenta na wiecach u Dudy tłumy a na Bolku naganiacze.... jesienne wybory z innymi komisjami... Wszystko do zmiany ! Oni nie odpuszczą, na jesień w komisjach wyborczych muszą być podwójne kontrole wyborów!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Młody

http://www.icppc.pl/antygmo/p

http://www.icppc.pl/antygmo/publikacje/ksiazka-nasiona-klamstwa/

do szukania
Jeffrey M Smith - Nasiona kłamstwa.pdf 1,43 MB, pdf, 303 strony

Książka o GMO 232 strony, 4 MB, pdf
Katarzyna Niemirowicz-Szczytt - GMO w świetle najnowszych badań

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że z produktami otrzymanymi z organizmów genetycznie modyfikowanych mamy do czynienia na co dzień (nie tylko z nasionami soi czy kukurydzy). Spożywamy bowiem powszechnie produkty wytworzone przy udziale mikroorganizmów genetycznie modyfikowanych. W przemyśle spożywczym wykorzystuje się: enzymy, aminokwasy, kwasy organiczne, kultury starterowe i dodatki do żywności produkowane z udziałem genetycznie modyfikowanych mikroorganizmów (GMM).

filehost
http://ul.to/h6wny8ij
 
Posty: GMO - bioinżynieria
http://wolnemedia.net/tag/gmo/

Portret użytkownika justyna

GMO to czyste zło stworzone

GMO to czyste zło stworzone do niszczenia ludzi niepotrzebnych ale także do wzbogacania się na nich dzięki chorobom jakie wywoluje. Dziwi mnie tylko jedno na tym portalu wiekszosc ludzi jest oswiecona, nienawidzi i nasmiewa sie z ciemnoty która nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia. Mało tego każdy z was ma pretensje iż ów ciemna masa nic z tym nie robi! A wy co z tym robicie? Oczywiście oprócz pisania i puszenia się na tym portalu? To jest po prostu komiczne. Dlaczego nie zorganizujecie jakiegos protestu. Dlaczego na wszelkie mozliw3 sposoby nie działacie? Potraficie tylko pięknie o tym pisać I złościc się na ciemnotę która nic nie robi.

Strony

Skomentuj