Masowe egzekucje w Palmirze. ISIS znów niszczy zabytki miasta

Kategorie: 

Tetrapylon - źródło: Abdulhadi Najjar/Wikipedia/CC BY-SA 3.0

W zeszłym miesiącu, po niespodziewanym ataku na starożytną Palmirę, miasto znów wpadło w ręce tzw. Państwa Islamskiego. Media informują, że islamiści znów zaczęli prowadzić tam masowe egzekucje i niszczą zabytkowe ruiny.

 

Palmyra Monitor podaje, że 18 stycznia w trzech różnych lokalizacjach zamordowano łącznie 12 osób - 4 cywilów, 4 bojowników Wolnej Armii Syrii i 4 syryjskich żołnierzy. Mieszkańcy tego miasta zostali zastrzeleni, natomiast reszcie poderżnięto gardła. Powinniśmy spodziewać się kolejnych egzekucji, gdyż podczas ataku na Palmirę, ISIS aresztowało wielu cywilów i żołnierzy.

 

Pojawiają się również informacje, że islamiści zniszczyli fasadę rzymskiego amfiteatru i słynny zabytek, tzw. Tetrapylon. Jest to budowla, składająca się z 16 kolumn. Zniszczeń dokonano między 26 grudnia a 10 stycznia, co potwierdzają zdjęcia satelitarne.

Rosyjskie i syryjskie siły zbrojne rozpoczęły niedawno długo zapowiadaną ofensywę, której celem jest ponowne wyzwolenie Palmiry. Armia przez długi czas broniła się przed atakiem islamistów w bazie wojskowej T-4. Po wielu nieudanych próbach przejęcia tego obiektu, na miejsce dotarło wsparcie i teraz ISIS zostało zmuszone do przyjęcia postawy obronnej.

 

Źródła:

http://www.palmyra-monitor.net/isis-carries-out-mass-executions-in-palmyra-ancient-theatre/

http://www.palmyra-monitor.net/isis-destroyed-the-tetrapylon-and-part-of-the-roman-theater...

https://www.almasdarnews.com/article/syrian-army-launches-long-awaited-west-palmyra-offens...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

iluminaci mają zabytki w 3D

iluminaci mają zabytki w 3D dla nich liczy się, tylko kontrola nad stadem owiec ..i karminie się ich strachem ..ta energia ich nakręca środki kontroli to; drukowany papier, wojny strach+projekcja świta według ich woli ,re LIGI e,polityka hie ra rchie,itp. ..tak dla wyjaśnienia mniej ekscytacji kupą kamieni ,a więcej zbiorowego działania i przeciwstawiania się woli garstki szatanistow.

Portret użytkownika RAZPUTIN

syryjska armia jest za mała

syryjska armia jest za mała aby zdobywać i kontrolowac na stałe to co odbije z rąk isis kontrola będzie tylko przejsciowa to samo może stać sie z Aleppo , wojna to chaos 666 a panem chaosu nie jest Putin  tylko wiadomo kto 

Portret użytkownika Antychryst666

Zacierają slady i palą dowody

Zacierają slady i palą dowody swojego istnienia i całego ZŁA co wykonali na ZIEMI.Ale nie ma się co martwić strzal będzie taki że nie zostanie kamień na kamieniu!Ziemia przetrwa ale życie zniknie z niej oby nie bezpowrotnie.Spadające Komety,Asteroidy,Meteoryty to GNIEW BOŻY tak BÓG wyrarza swoje niezadowolenie!

Portret użytkownika Antychryst666

To bym cię wysmiał co nie

To bym cię wysmiał co nie oznacza że to nie może być prawdą.Ale wydaje mi się że konflikty i wojny to to tylko prolog przed ostatecznym epilogiem.BÓG działa sam lub porzez swoje Anioły a nie porzez Ludzi, a dlaczego ludzie się w to wogóle mieszają przecierz są przedmiotem a nie podmiotem sprawy.

Strony

Skomentuj