Masowa sprzedaż humanoidalnych robotów rozpocznie się jeszcze w tym roku

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Firma Hanson Robotics zajmująca się rozwijaniem sztucznej inteligencji i robotyki, zamierza rozpocząć masową produkcję humanoidalnych maszyn. Pierwsze egzemplarze przeznaczone na sprzedaż mają trafić na "półki" w pierwszej połowie 2021 roku.

 

Posunięcie firmy, ma stanowić odpowiedź na coraz częstsze wypowiedzi medialne odnośnie tego, że branża robotyki będzie odgrywać coraz większą rolę podczas pandemii. Roboty Sophia i Hanson, mają rzekomo pomagać w opiece zdrowotnej podczas pandemii. Roboty mogą również pomagać klientom z branż takich jak handel detaliczny i linie lotnicze.

Technologia wykorzystana przy budowie robota Sophia jest reklamowana na całym świecie od jej zaprezentowania w 2016 roku. Robot brał udział w kilku wywiadach telewizyjnych, a w 2017 roku został uznany przez Organizację Narodów Zjednoczonych za pierwszego nieludzkiego „mistrza innowacji”. Królestwo Arabii Saudyjskiej nadało nawet Sofii obywatelstwo.

Hanson planuje sprzedać „tysiące” droidów, ale nie trudno oszacować konkretną liczbę nabywców. Firma planuje również wprowadzić w 2021 roku robota medycznego o nazwie Grace. Twórcy robota uważają, że pandemia może pomóc wzmocnić więź między ludźmi a maszynami. Warto jednak chyba przypomnieć, że jest to ten sam robot który w ramach żartów, twierdził że zniszczy ludzkość. Nie ma jednak chyba powodu do zmartwień. Zanim roboty osiagną wystarczający poziom rozwoju by okazało się, iż nie był to żart, minie jeszcze wiele dekad.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

A poco się wiązać z "harpią"

A poco się wiązać z "harpią" ? Moim zdaniem albo to zrobić z osobą wartościową albo wogóle .. tylko wtedy jest to miłość a nie zwykłe porządanie cielesne powodowane chęcią zaspokojenia huci i przynależeniem do "normalnych" .. 

Portret użytkownika Pilot

Instaurare omnia in Christo +

Instaurare omnia in Christo +++

 

Przeciez masowa produkcja humanoidalnych Biorobotow-Zombi rozpoczela sie w Polinie juz w 1990 roku wiec dlaczego dopiero teraz po 30 latach tych Polakow dopiero sprzedaja ? Pewnie kupie sobie jakiegos "euklidesa" czy innego "bace" aby mi w Berlinie w moim mieszkaniu o porzadek zadbaly te roboty ...

.

Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Portret użytkownika axell69

by to ocenić  musiał bys być 

by to ocenić  musiał bys być  conajmniej   bolszewikiem,  a nie jesteś  , co sie  dzieje  gdy   typ  nie  wie Kim jest ??    wtedy dzieje  się   tak jak widać  - typ  pisze   co chce   a niemal cała  reszta  mu  poklaskuje ,  wszędzie obrzezani  ??  czy jednak są  tu człowieki 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Quark

Wbrew pozorom takie

Wbrew pozorom takie humanoidalne roboty bardzo by się nam przydały - w końcu żyjemy w świecie przystosowanym dla dwunożnych o "słusznym" wzroście . Wiele jest prac niechętnie przez ludzi wykonywanych a ktoś to robić musi - i tu słowo klucz robić - niech to robią roboty ! Ktoś powie : a pomymyślali te durackie maszyny bo siły w ręcach nie mieli ! Kto tak powie ? Niewolnicy , którym się zdaje że żyją głównie poto by robić ... znam wielu takich ciołków. Za to gdy ciężkie prace fizyczne przestaną trudzić ludzi to ci zaczną się może trudzić pracą umysłową , rozwijaniem talentów , kulturą , sztuką , obcowaniem ze sobą i światem przyrody nie w charakterze wyzyskiwacza lecz partnera ! Na tej samej zasadzie na jakiej rolnictwo uwolniło człowieka od uganiania się całymi dniami za zwierzyną łowną przez co mógł on mając dostatek żywności zająć się budową cywilizacji . Aż pewnego dnia zamiast stać przy betoniarce i machać kielnią , będziemy podróżować po kosmosie , budować kolonie na innych planetach - rozumnie i kontrolowanie , nie jak nie gdysiejsi pionierzy nowych lądów ale jako ludzie nowej ery ! Tak , mam na myśli świat "Star Trek - a" - czyli świat XXIV wieku ale wedle filmowej chronologii trzeba na to jeszcze się potrudzić jakieś 200 lat - w sumie niewiele choć początek nowej ery nastanie (być może) już pod koniec lat 60-tych naszego jeszcze stulecia . I wtedy będzie można wreszcie zapomnieć o mrokach "nowowiecza" odkładając tą historię na półkę z napisem : "Było ... minęło ... nareszcie."

Portret użytkownika BG

JAKI ROZWÓJ ROBOTYKI , JAK

JAKI ROZWÓJ ROBOTYKI , JAK PRĄD MA BYĆ CORAZ DROŻSZY, I BĘDZIE GO CORAZ MNIEJ, A JAK ZAMARZNĄ WIATRAKI NIE BĘDZIE GO WOGÓLE. PRZECIEŻ JEDNO WYKLUCZA DRUGIE , BO ROBOTY SĄ NA PRĄD , A WIĘC TO BĘDZIE KOSZTOWNE. LUDZIE BĘDĄ MIELI KASY, BO NIE BĘDZIE PRACY PRZEZ ROZWÓJ ROBOTYKI. NO CHYBA, ŻE BĘDZIE NAS TYLKO 1,5 MILIARDA JAK CHCE BILL GATES.

Portret użytkownika BajkaRobotów

Zatrudnię programistę

Zatrudnię programistę będziemy wyłapywac te roboty albo zdalnie przeprogramujemy i będą robić inne rzeczy może armię by z tego zrobił. Jak w filmach sajensfikszyn. Wypuścimy ich na warszawu marsz. Obronią rolników i nienarodzone dzieci potem zagonią wściekłe baby do garów i sprzątania. A polityków za kratki i big-bradera im zrobią  żeby każdy mógł ich widzieć, esemesy ludzie będą puszczali żeby kaczorom i tuskom dać kromkę chleba albo baty jak kto woli.

Strony

Skomentuj