Masowa śmierć wielorybów na wybrzeżu Mozambiku

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Na wyspie u wybrzeży Mozambiku znaleziono truchła około stu martwych delfinów. Osiemdziesiąt sześć kolejnych znaleziono na wyspie Bazaruto, na północ od stolicy Maputo we wtorek po tym, jak pierwsza grupa została wyrzucona na brzeg w niedzielę. Czy to wyginięcie waleni jest bezpośrednim objawem przesunięcia bieguna magnetycznego i osłabienia magnetosfery? A może ma to związek z obecną burzą słoneczną?

 

Niedawne masowe zgony wielorybów i delfinów to oznaki burzy słonecznej, przesunięcia biegunów magnetycznych i wyginięcia magnetosfery. Dla naukowców przyczyna śmierci jest wciąż nieznana. Eksperci próbują ustalić, co naprawdę się teraz dzieje. Czy sprawcą tych zawirowań może być Cyklon Guambé?

 

Cyklon Guambé wywołał w zeszłym tygodniu niepokój na wodach u wybrzeży wyspy Bazaruto, powiedział Tomas Manasse, szef Inspekcji Parku Narodowego Archipelagu Bazaruto. Dodał, że delfiny są znane z tego, że w razie zagrożenia podążają za swoim przywódcą do brzegu. Sekcja zwłok nie ujawniła żadnych problemów ze skórą, językiem ani jelitami, powiedział, ale więcej próbek do badań wysłano do laboratorium w Maputo.

 

Co najmniej 52 z kilkudziesięciu płetwali krótkich wyrzuconych na brzeg na plaży w indonezyjskiej prowincji Jawa Wschodnia zmarło 19 lutego 2021 roku.

 

W tym przypadku funkcjonariusze podejrzewają, że przywódca był kontuzjowany lub chory, więc pozostali poszli za nim i pilnowali go do końca. Potem zostali uwięzieni, dopóki tego smutnego ranka nie znaleziono 52 martwych osobników. Następnego dnia na mierzei w Nowej Zelandii zaobserwowano stado 49 wielorybów długopłetwych. Do południa 9 wielorybów z tej grupy uznano za martwe.

 

Udowodniono już, że burze słoneczne i ich zorza polarna mogą zakłócać mechanizmy nawigacyjne waleni. W ostatnich dniach na północy odnotowano niesamowite manifestacje zorzy polarnej. I w tym należy upatrywać wyjaśnienie tego masowego wymierania wielorybów.

 

Od 1850 roku pole magnetyczne Ziemi słabnie. Na przełomie tysiącleci zaczęło gwałtownie słabnąć, w tempie ponad 10% w ciągu dekady. Ten spadek jest skrajny i alarmujący, a oto dlaczego.

 

Ziemskie pole magnetyczne chroni nas przed promieniowaniem kosmicznym, a spadek jego skuteczności jest bardzo złą wiadomością dla całego życia na naszej planecie i może nawet doprowadzić do kolejnego masowego wymierania. Ostatnio istnieją dowody na wiele innych kierunków. Wszystkie one zdarzają się podczas minimów słonecznych.

 

W 1985 roku około 450 grindwali wylądowało w Auckland w Nowej Zelandii. W 1996 roku 320 wielorybów utknęło w Dunsborough w stanie Waszyngton. W 2017 roku ogromna liczba wielorybów została wyrzucona na brzeg Wyspy Południową Nowej Zelandii. Zginęło wówczas ponad 350 osobników. Wreszcie w 2020 roku w Tasmanii w podobnych okolicznościach padło 400 sztuk tych zwierząt.

 

Lata 1985, 1996, 2009, 2017, a teraz rok 2020 nie są przypadkowymi datami. Wszystkie te lata mieszczą się w minimach słonecznych, kiedy maksymalne promieniowanie kosmiczne przenika przez planetę, a to ma wpływ na moc pola magnetycznego.

 

Są to przewidywalne zdarzenia oparte na równoczesnym wygaśnięciu magnetosfery i dezintegracji naszego Słońca. Te wydarzenia będą trwały być może jeszcze przez jakiś rok, a potem, kiedy dojdziemy do słonecznego minimum cyklu 25, możemy spodziewać się, że wydarzy się coś podobnego w 2031, 2032 i w 2033 roku.

 

Cykle po cyklu są wyrównane (czterystuletni cykl Wielkiego minimum słonecznego / 12 tys. cykli wychylenia magnetycznego, żeby wymienić tylko kilka). Okazuje się, że są poważne podstawy, aby sądzić, że obecnie doświadczamy początku kolejnej kosmicznej katastrofy na Ziemi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj