Masowa śmierć delfinów w Australii

Kategorie: 

Źródło: Youtube

Australijscy biolodzy starają się ustalić przyczyny zbiorowego samobójstwa delfinów, do jakiego doszło, gdy ponad 90 zwierząt wpłynęło na mieliznę łączącą dwie małe wyspy leżące w Cieśninie Bass między kontynentem i wyspą Tasmania, w okolicy King Island.

 

Pierwsza partia 13 delfinów butlonosych została tam odnaleziona w sobotnią noc, a następnego dnia na plaży znajdującej się na obrzeżach maleńkiej wyspy King Island na brzeg wyskoczyło 80 zwierząt na raz. Były to zarówno grindwale, które zginęły ostatnio też na Andamanach oraz delfiny butlonosy. Oto nagranie z YT przedstawiające podobne zjawisko jakie mialo dokładnie w tym samym miejscu, czyli King Island, ale przed trzema laty. Wtedy było nawet bardziej tragiczne.

Australijskie służby i wielu wolontariuszy, podczas niedzielnego popołudnia niestrudzenie pracowali w celu ratowania tych zwierząt morskich. Wiele z nich było już jednak zapadniętych w nadmorskim piasku. Mimo wszystkich wysiłków wielu ludzi, więcej niż 70 waleni zdechło. Istnieje wiele teorii wyjaśniających te zdarzenia, ale brak jest dobrych dowodów na poparcie którejkolwiek z nich.

 

 

Ocena: 

0
Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika star

już kilka razy tutaj pisalam

już kilka razy tutaj pisalam na ten temat i za bardzo nie chce mi sie powtarzac po raz kolejny, wiec w 2 zdaniach:
- te inteligentne ssaki morskie, to nie sa tzw. "zwyczajne zwierzęta".
- ich czas na Ziemi się skończył, wiec porzucają swoje ziemskie ciała, a ich dusze odchodzą do innych światów
ignoranci mogą się śmiać albo minusować, bo to jest dla mnie bez znaczenia,
a zaintersowani mogą sobie na ten temat poczytać, bo są dostępne materiały.

"99% populacji to owce przeznaczone do strzyżenia w czasie pokoju i na rzeź w czasie wojny. Politycy i biurokraci to owczarki, a gospodarzami farmy są bankierzy i midasy - światowa finansjera"(motto+awatar z www.glosulicy.pl)

Portret użytkownika oli

Jak ogladam te zdjecia to

Jak ogladam te zdjecia to zaczynam wątpić w istnienie BOGA. CÓŻ TE BIEDNE DELFINY ZAWINIŁY , ŻE  TAK ZOSTAŁY UKARANE PRZEZ MIŁOSIERNEGO BOGA..DLACZEGO NIE KARZE POLITYKOW TYLKO NIEWINNE ZWIERZETA.??????

Strony

Skomentuj