Masowa inwigilacja Polaków przez polskie służby specjalne

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Polskie służby specjalne, których jest aż 11, masowo inwigilują Polaków podsłuchując ich rozmowy telefoniczne oraz czytając cudze SMS-y. W ubiegłym roku służby sięgały po nasze prywatne informacje aż 2 miliony 177 tysięcy razy. Dla porównania w 2013 roku było to 1,7 miliona zapytań do operatorów. Można to traktować jako dowód na to, że rządząca od 8 lat partia buduje w Polsce państwo policyjne.

 

Już od kilku lat docierają do nas pytanie, że władza robi co chce z naszą prywatnością i pod byle pretekstem, każdy z nas może być podsłuchiwany. Zwykle pożyteczni idioci - zwolennicy rządu - twierdzą, że ktoś kto nie ma nic do ukrycia nie powinien się niczego obawiać. Problem jednak w tym, że 2 miliony podsłuchów oznacza, że podejrzany może być każdy z nas, a to co zostanie podsłuchane może być wykorzystane przeciw każdemu z nas.

 

Wszyscy jeszcze chyba pamiętają gdy w 2007 roku władzę obejmowała aktualnie rządząca partia - Platforma Obywatelska. Mówiono wtedy, że kończy się już "duszna atmosfera" podsłuchów w IV RP i teraz w końcu będzie normalnie. Okazuje się jednak, że Polacy wybrali sobie do rządzenia nimi ludzi, którzy robią właśnie dokładnie to o co oskarżali swoich politycznych adwersarzy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zadowolony inwigilowany

W związku z " ogólno

W związku z " ogólno narodową" histerią o której to cały czas trąbi opozycja PO-Nowoczezna piszę co następuje.
Przeważnie jest tak że czym głośniej ktoś krzyczy w jakiejś sprawie to ta sprawa właśnie jego dotyczy. Coś koalicja ma stracha że różne ich nieczyste konszachty mogą wyjść na jaw.  Straszenie obywateli o jakiejś inwigilacji jest niepoważne i ludzie co o tym mówią po prostu się ośmieszają. Ja jako zwykły obywatel nie mam się czego obawiać : nie mam kochanki, nie prowadzę nieuczciwych interesów, nie koresponduję z islamistami ani innymi terrorystami nie jestem bankierem i nie jestem z PO, płacę podatki i inne opłaty jak obywatelowi przystaje. Jakiej inwigilacji ja się mam bać ?? - Mogę być podsłuchiwany telefonicznie , mailowo , powiem więcej – chciałbym być nawet filmowany. Jeżeli podniesie to bezpieczeństwo w Polsce to wyrażam 100% poparcie dla Waszych działań. Większość społeczeństwa także jest za tym aby takie coś wprowadzić. Ostatnio jakiś bankier stwierdził że jak dostanę maila od osoby podejrzanej to zostanę aresztowany. No przecież przez ostatnie 8 lat tak było gdy to przestępca posiadający status ŚK rozpowiadał różne brednie w sądzie i na tej podstawie skazywano niewinnych ludzi. Przykładem jest program "Państwo w państwie" – ten program nie powstał za PIS lecz poprzedników. Jeżeli tak dobrze rządzili to dlaczego ten program powstał. No powstał po to by pokazać obywatelom że Państwo polskie nie funkcjonuje od podszewki. Powracając to meritum – należy "inwigilować" podejrzanych a w pierwszej kolejności zająć się tymi którzy teraz najwięcej krzyczą i są największymi przeciwnikami ustawi. Boją się a to znaczy że mają coś " na sumieniu ". Pozdrawiam.

Ps. Nie wiem czy te "obrońcy wolności" wiedzą że i tak już od dawna są wszyscy inwigilowani przez USA, Rosję i inne służby a nawet tego nie wiedzieli.

Portret użytkownika nalepka

Przecież państwo policyjne

Przecież państwo policyjne widać na codzień na ulicach... a to że gamonie sięgają aż tak głęboko z inwigilacją, świadczy tylko o tym że pajace z Wiejskiej [marionetki] coraz to bardziej boją się o dzień sądu - kiedy zawisną na stryczkach- a ich strach jest o tyle większy że zaczynają zdawać sobie sprawę  że panowie, którzy szarpią za sznureczki mają ich corasz to bardziej w D///!

Portret użytkownika rocky

mam pomysl-proponuje masowa

mam pomysl-proponuje masowa akcje unieszkodliwiania kamer, wszystkich kamer, mandatowych, CCTV, i calego tego szpiegowskiego gowna. PRZECIEZ NIKT ICH NIE PILNUJE!!! stoja sobie i nitk z nimi nic nie robi. nie trzeba ich nawet rozwalac, wystarczy podejsc z tylu, w kominiarce i zamalowac obiektyw czarnym sprayem-koniecznie farba olejowa-i koniec! Qurwa, nie trzeba zawracac wisly kijem, te sk....syny na gorze nigdy nie zrobia co sie im karze, wiec wezmy sprawy w swoje rece. 
ilu musieliby zatrudnic ludzi-zeby kazdej kamery pilnowal 1 czlowiek-24/h?  w jednym miescie powiedzmy jest 300 kamer- 3 zmiany po 8 godzin kazda na kazda kamere-rachunek prosty, policyjne miasto musialoby wydac dodatkowe 7 200 zl- DZIENNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! za kazda dobe pilnowania kazdej kamery!!!!!!!!!!!!!!
 
w miesiacu-216 000, w roku- 2 592 000!!! Wystarczy? i koniec z kamerami-koniec z mandatami, inwigilowaniem i tym caly szalenstwem. w jeden miesiac znikna wszystkie kamery z calego miasta......
 
 

Portret użytkownika WEREDNA

Aha i wg. Ciebie dojdą do

Aha i wg. Ciebie dojdą do wniosku:" aha, zniszczyli kamerę, więc nie chcą być inwigilowani, ok, więc przestaniemy inwigilować obywateli"
Raczej prawdopodobne jest, ze zainwestują jednorazowo ile trzeba i zamontują czujniki w najbliższym otoczeniu kamer.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Każde państwo policyjne żeby

Każde państwo policyjne żeby istnieć musi mieć dwóch wrogów: wroga zewnętrznego i wroga wewnętrznego.
Wróg zewnętrzny - to najcześciej inne państwo lub organizacja przeciwko której państwo policyjne będzie się zbroić i będzie tym wrogiem straszyć swoich obywateli żeby ich utrzymać w ryzach i nie dopuścić do obalenia ustroju faszystowskiego. Oraz za pomocą medialnej propagandy i socjotechniki wytłumaczyć ludziom którym jest źle i się buntują że może być jeszcze gorzej. W przypadku Polski takim wrogiem zewnętrznym jest Rosja.
Wróg wewnętrzny - państwo policyjne żeby trwać musi dawać kolejne przywileje resortom siłowym które będą zwiększać kontrole nad obywatelami. Wrogiem wewnętrznym najcześciej są "terroryści" (czytaj przeciwnicy ustroju) którym to państwo się nie podoba. W przypadku Polski takim wrogiem są wyimaginowani faszyści, kibole, nacjonaliści czy Brunon K. I po stworzeniu wroga wewnętrznego można wytłumaczyć masie po co te podsłuchy, wjazdy ABW o 6 rano do mieszkań uczciwych obywateli czy zatrzymywanie aut ludzi którzy biorą udział w różnorakich manifestacjach.
 

 

Portret użytkownika js

Jakby nie głosować wybierze

Jakby nie głosować wybierze się to samo g. Dlatego szkoda czasu i energi na jakieś niby wybowy, niby demokratyczne w niby demokratycznym państwie. Korzenie wszystkich twią w NSZZ Solidarnść. To przecież o "take Polske walczyli" no nie Bolek ?

Strony

Skomentuj