Masa żywego inwentarza dziesięciokrotnie przewyższyła dzikie ssaki

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy z Instytutu Weizmanna w Izraelu ustalili biomasę zwierząt gospodarskich i stwierdzili, że jest ona kilkadziesiąt razy większa niż masa wszystkich dzikich ssaków lądowych. Wyniki badań zostały opublikowane w czasopiśmie Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS).

 

 

Zespół przeanalizował dostępne dane dotyczące całkowitej liczebności (liczby osobników) kilkuset gatunków ssaków i wykorzystał je do zbudowania modelu pozwalającego uzyskać całkowitą biomasę gatunków ssaków lądowych, których globalna liczebność jest nieznana. Szacuje się, że masa wszystkich dzikich ssaków lądowych wynosi 20 milionów ton, czyli około trzech kilogramów na każdego mieszkańca Ziemi.

 

Stwierdzono, że duże zwierzęta roślinożerne, takie jak jeleń bielik, dzik i słoń afrykański, są głównym źródłem biomasy dzikich ssaków lądowych. Ponadto ssaki parzystokopytne, takie jak jelenie i dziki, stanowią około połowy całkowitej masy dzikich ssaków lądowych. Całkowita biomasa dzikich ssaków morskich szacowana jest na 40 milionów ton, a fiszbinowce stanowią połowę.

 

W ogólnej biomasie ssaków dominuje inwentarz żywy, którego masa sięga 630 mln ton, oraz człowiek, którego łączna masa wynosi 390 mln ton. Jednak wpływ człowieka również silnie determinuje liczebność niektórych dzikich ssaków, ponieważ bieliki i dziki zostały wprowadzone do wielu części świata.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Po co są zwierzęta Biblia

Po co są zwierzęta Biblia odpowiada jednoznacznie:

Rodzaju 9: 1  I Bóg błogosławił Noego i jego synów, mówiąc do nich: „Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię.+  A bojaźń przed wami i trwoga przed wami będzie nad wszelkim żywym stworzeniem na ziemi i nad wszelkim latającym stworzeniem niebios, nad wszystkim, co się porusza po ziemi, i nad wszelkimi rybami morza. Oto dane są w wasze ręce.+  Wszelkie poruszające się zwierzę, które żyje, może służyć wam za pokarm.+ Tak jak zieloną roślinność daję wam to wszystko.+

 

 

 

Portret użytkownika Kwazar

"Masa żywego inwentarza

"Masa żywego inwentarza dziesięciokrotnie przewyższyła dzikie ssaki" Dlatego, bo masa żywego inwentarza wciąż rośnie w ilości i żywi się "Masą żywego inwentarza"  Niby czym się ma żywić, jak dzikich ssaków już dawno nie wystarczy) ?  Jakie to jest proste ! Czego tu jeszcze nie wiadomo ? Że NAS jak to określono w inwentarzach jest podobno za dużo ? Że, teraz trzeba dać znowu szansę DZIKIM ? 

Portret użytkownika Cosiek

Można by powiedzieć, że

Można by powiedzieć, że wszystkie istoty na tej planecie są pasożytami, w tym człowiek. Ale nie znamy celu ewolucji. Z drugiej strony gdyby człowiek znów trafił do epoki kamienia łupanego z jakiegoś powodu, to jakieś mięcho by się przydało. Opanować planetę po długim czasie by mogły grzyby i inne rośliny. A grzyby pasożytują na roślinach, a te z kolei walczą o przetrwanie eliminując inne gatunki. Może celem ewolucji jest rozprzestrzeniać się, a człowiek ma do tego najbliżej, mając być może niedługo możliwość kolonizacji wielu planet.

Portret użytkownika ktoś tam

Krowy i inne zwierzęta są

Krowy i inne zwierzęta są stworzone jako sługi dla ludzi lub podobnych istot. Widać, jak udomowiony każdy gatunek pełni podstawową funkcję. Jako sługi rodzą się ci, którzy kochają ludzi i mają powołanie do bycia takim sługą, aby nie było karmy.

Poziom zwierząt hodowlanych jest wyższym, niż człowiek w hierarchii duchowej. Skupia się bowiem na dawaniu całego siebie dla innych za nic, podobnie jak krwiodawstwo. Zwierzęta te charakteryzuje opanowanie, brak porywczości i negatywnej emocji, więc jeżeli dusze o podobnym usposobieniu chcą, kierują się do takich wcieleń aby służyć innym. Bycie przez hodowców poniżanym ma znamiona martyrologii.

Zwierzęta dzikie natomiast stoją poziom niżej niż ludzie.

 

//poprawiłem byka

Portret użytkownika BG-OG

A CZY WZIĘLI POD UWAGĘ

A CZY WZIĘLI POD UWAGĘ "WYBITE MILONY BIZONÓW" JAKIEŚ 150 LAT TEMU, BO TO BĘDZIE SIĘ RÓWNOWAŻYĆ. ZA BIZONY WESZŁO BYDŁO I TYLE. JAKBY NIE WYBILI BIZONÓW, TO BYŚMY JUŻ ICH MIELI JESZCZE WIĘCEJ, NIŻ TE WYBITE MILIONY ( JAK LUDZI )

P.S

ILE BILL GATES SPALI PALIWA W ODRZUTOWCU LECĄC Z KENII LUB Z USA, NA STEK Z WOŁOWINY KOBE DO JAPONII , JAK BĘDZIE MIAŁ NA NIEGO OCHOTĘ ??

A WIEMY ŻE TAK ELITY BEDĄ ROBIĆ, BO INWESTUJĄ W TECHNOLOGIE EKOLOGICZNE ( JAK TO BILL OSTATNIO STWIERDZIŁ) 

Portret użytkownika Majka Stolik

Nie mogło jak zwykle

Nie mogło jak zwykle zabraknąć słowa w obronie posunięć globalistów, ale kto to łyknie , gimbaza wszystko bierze, telewidzowie łykają każdy bzdura.Wszystko co powiedzą naukowcy ,co  fajnie brzmi i ładnie wygląda polacy kochają biedne dzikie zwierzątka.

A komu potrzebny jest zasrana małpa, żyrafa, nosorożec, lef albo krokodyl, bo mnie wystarczy na zdjęciu.

A kury, krowy, i cały inwętarz potrzebny jest ludziom do życia. No chyba że ktoś ma dobrze zrytą banię wtedy myśli inaczej.

Ludziom tak sprano banie że chętnie oddadzą świat dzikim stworom które i tak dadzą sobię radę byle tylko naukowcy zostawili ich w spokoju, a globaliści przestali niszczyć ziemię.

Portret użytkownika jones

majka stolik obok izabeli i

majka stolik obok izabeli i krystyny to kolejny ruski troll tak?

wytłumaczę ci pierwotniaku zza uralu, człowiek jako istota rozumna powinna zdawać sobie sprawę, że zniszczenie całego ekosystemu Ziemi to zagłada jego samego i nic ci z tych kurczaczków i wieprzowinki będzie. 

tobie lew, małpa, krokodyl nie sa potrzebne, tobie wystarczy na zdjęciu tak jak zdjęcie kibla i pralki i już luksus. 

przebiliśmy niedawno 8 miliardów ludzi na planecie, jak myślisz, co się stanie jak wytniemy w końcu wszystkie lasy i osuszymy wszystkie bagna po to zeby uprawiac paszę dla zwierząt, które później jemy? 

Strony

Skomentuj