Marznący deszcz sparaliżował Czechy i Węgry

Kategorie: 

Źródło: twitter

Od kilku dni Czesi oraz Węgrzy zmagają się z bardzo niebezpiecznym zjawiskiem atmosferycznym, marznącym deszczem. W rezultacie doszło do oblodzenia dróg i trakcji tramwajowych oraz kolejowych. Wywołało to chaos komunikacyjny, który wciąż się utrzymuje.

 

Prawie całe Czechy zostały skute lodem. Zamroziło wiele linii energetycznych, które padały pod wpływem oblodzenia, co prowadzi do licznych przerw w dostawach energii elektrycznej. Czeska służba zdrowia rejestruje bardzo wiele przypadków złamań i skręceń kończyn na skutek śliskich chodników i drób. Władze zachęcają ludzi, aby pozostawali w domach.

 

Podobnie wygląda sytuacja na Węgrzech. Przedmieścia Budapesztu pogrążyły się w ciemnościach na skutek rozległego uszkodzenia sieci energetycznej. W sumie 40 tysięcy domostw zostało pozbawionych energii. Władze lokalne postanowiły zamknąć szkoły, ponieważ droga do nich po oblodzonych chodnikach Budapesztu stawała się zbyt niebezpieczna.

 

Tak jak w Czechach tak na Węgrzech doszło do gigantycznych utrudnień w funkcjonowaniu komunikacji. Węgierski operator energii elektrycznej, MAVIR, twierdzi, że przywrócenie sieci do poprzedniego stanu będzie wymagało przynajmniej kilka miesięcy pracy.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika Fila

Taka sytuacja ze stacjonarnym

Taka sytuacja ze stacjonarnym frontem atmosferycznym, gdy górą napływa cieplejsze i wilgotne powietrza a dołem zimne i z opadami deszczu nie zdarza się często, więc admin uznał to za wiadomość godną uwagi. Miejcie wyrozumiałość i mądre spojrzenie na otaczająca rzeczywistość zamiast wypisywac głupoty.

Skomentuj