Marynarka wojenna USA planuje instalować zaawansowaną broń laserową na pokładach niszczycieli

Kategorie: 

Źródło: US Navy

Stany Zjednoczone od wielu lat rozwijają laserowe systemy uzbrojenia, które wkrótce znajdą się między innymi na wyposażeniu marynarki wojennej. Jak podają amerykańskie media, US Navy będzie posiadała do swojej dyspozycji zaawansowane działa laserowe, które w niedalekiej przyszłości zastąpią dotychczas stosowaną broń.

 

Departament Obrony podpisał kontrakt warty 150 milionów dolarów z koncernem zbrojeniowym Lockheed Martin na wyprodukowanie dwóch laserów HELIOS (High Energy Laser and Integrated Optical-dazzler with Surveillance). Działa o mocy do 150 kilowatów zostaną wyprodukowane i przygotowane do testów do 2020 roku. Jeden system zostanie zainstalowany na pokładzie niszczyciela rakietowego typu Arleigh Burke, a drugi zostanie wypróbowany na lądzie na poligonie White Sands Missile Range w Nowym Meksyku.

 

Warto zaznaczyć, że HELIOS będzie najpotężniejszym jak dotąd działem laserowym, które zostanie zamontowane na pokładzie okrętu. Dla porównania, w 2014 roku marynarka wojenna USA testowała laser LaWS na pokładzie USS Ponce, którego moc wynosiła zaledwie 30 kilowatów. Technologia ta jest skuteczna w zwalczaniu dronów, pocisków moździerzowych i małych łodzi.

Laser LaWS

Amerykańskie media wskazują, że HELIOS może zastąpić system artyleryjski MK-15 Phalanx (karabin Gatlinga) i/lub rakietowy system bliskiego zasięgu RIM-116. MK-15 Phalanx posiada krótki zasięg rażenia, zaś wyrzutnie RIM-116 mogą zawierać 11 lub 21 rakiet. Tymczasem zasięg rażenia lasera HELIOS jest zbliżony do RIM-116 (nieco ponad 9 km) i posiada praktycznie nieograniczoną liczbę „amunicji”.

 

Prace nad nowym futurystycznym uzbrojeniem podyktowane są tym, że jeden „strzał” z broni laserowej kosztuje przysłowiowe grosze, zaś odpalenie jednej rakiety to koszt kilkuset tysięcy dolarów. Ponadto, stosowane dziś rakietowe systemy uzbrojenia wymagają przechowywania pocisków na pokładzie okrętów wojennych. W przypadku broni laserowej, która potrafi zestrzeliwać nadlatujące rakiety, pociski moździerzowe i drony, należy zadbać o zasilenie tego systemu. Stany Zjednoczone są zainteresowane laserami do tego stopnia, że chcą je wprowadzić na wyposażenie sił morskich, powietrznych i lądowych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Jak wiadomo nie od dziś świat

Jak wiadomo nie od dziś świat z wytęsknieniem wyczekuje pojawienie się na niebie NAZISTOWSKIEGO KRZYŻA zwiastującego powrót NADAFDOLFA maschiacha zwanego jezusem jaki poprowadzi swoje kohorty w tym TURBOKATOLSKIE na Słowian czyli Chrześcijan

A ponieważ ów ma WYWALONE na swoje SS zwane SynamiSyjonu organizowane są różnorakie chucpy jak ta po poniższymi linkami

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wolna-elekcja-jezusa-chrystusa-na-krola-polski/2ry890e
http://natemat.pl/237215,wolna-elekcja-jezusa-chrystusa-na-krola-polski-doszlo-do-niej-w-warszawie

„Dokonała tego grupka osób w purpurowych płaszczach. Uroczystości przewodniczył ks. Stanisław Małkowski, który cztery lata temu odprawiał egzorcyzmy przed Pałacem Prezydenckim.

Tę skromną uroczystość, ale w jakże charakterystycznym anturażu, poprowadził ks. Stanisław Małkowski, znany z wyganiania nieczystych mocy z Pałacu Prezydenckiego w 2014 roku, gdy jego lokatorem był jeszcze Bronisław Komorowski.”

„Sam Pan Jezus w latach 30. ubiegłego wieku o to się upomniał, do tego wezwał. To wezwanie jak dotąd nie spotyka się z należytą odpowiedzią. Chodzi o to, aby obie władze: i państwowa, i kościelna, w sposób uroczysty wyznały: Jezu Chryste, jesteś królem Polski – dodał ks. Małkowski. Następnie, wygłoszono „dobrowolny akt poddania się panowania Jezusa Chrystusa króla Polski”. Dokonana przez modlitwę zebranej grupki ludzi intronizacja, miała na celu wygłoszenie „uroczystej i pokutnej prośba narodu, aby na tron państwa polskiego powrócił dekalog”.

Na prawicy od lat działa prężne środowisko, domagające się ogłoszenia Jezusa Królem Polski przez Episkopat. Dwa lata temu wydawało się, że akt zostanie przyjęty, ale marzenia radykałów zostały spełnione tylko częściowo: biskupi ogłosili Jezusa Królem, ale nie Polski – w przyjętym akcie nie ma mowy o żadnej „lokalizacji królestwa”. ”

http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/?p=5902
tekst PONOWNEGO ZAPRZEDANIA narodu W NIEWOLĘ BABILOŃSKĄ ,
czyli KOLEJNEGO WYPARCIA SIĘ CHRYSTUSA
(patrz taki jeden Apostoł co to pierwszy się wyparł a miał być taką "wiary" "skałą" )

-------------------

Niestety dla wszelakiego TURBOOSZOŁOMSTWA maryjnego
1__pederasta jezus NIE NADEJDZIE gdyż gnije w szeolu z dożywociem
2__Chrystus ma na was WYJEBANE i NIE BĘDZIE ANI ZBAWIENIA, ANI RAJU ANI WIELKIEGO TURBOKATOLSKIEGO POLIN.... dla niepoznaki przenazwanego na Lechia

A co do w/w ceremonii to jest ONA NIEWAŻNA Z PRZYCZYN FORMALNYCH
--bo jak już pisałem NIE ISTNIEJE MASZKARON zwany jezusem CHRYSTUSEM..... jest jezus chytrus zwany też BELIAREM
--albo CHRYSTUS... w swojskiej gwarze znany z ... przydomków...
--KORONOWANIE CHRYSTUSA na Tron Polski WYMAGA WCZEŚNIEJSZEJ DEKORONIZACJI osadzonej tam MASZKARY ŻYDOWSKIEJ zwanej MARYJA....

bo się nie da mieć na tronie NA RAZ DWÓCH PRZECIWSTAWNYCH FRAKCJI o czym katolski sanhedryn wraz ze swoimi krzyżakami jakoś "DZIWNIE" zapomina....

tak więc.... KRZYŻ wam w .... NA DROGĘ UPADLAKI... SZEOL czeka...

bo z POPRAWNĄ INTRONIZACJĄ JUŻ NIE ZDĄŻYCIE Biggrin

Portret użytkownika Ogo Pogo

Pomimę twoje bluzgi

Pomimę twoje bluzgi .Prymitywne godne chazarskiego dupka.Pominę fakt,że dopuszczalne tutaj jest lżenie w taki prymitywny sposób z religii i tylko jednej religii.

Głupcem jesteś w swej nienawiści i mowie w typie banderowskiego ciula,troglodyty.I tym akcentem zakończę.Nie warto paprać w gównie.Bo nawet na ekskrement jako eufemizm nie zasługujesz.

 

Portret użytkownika Zenek ;)

RASISTOWSKIEJ I ZBRODNICZEJ

RASISTOWSKIEJ I ZBRODNICZEJ IDEOLOGII nie religii...

kolejnego odrostu z szatańskiego (judaistycznego) korzenia... I czarowanie się iż to wasza SEKTA jest tą WYBRANĄ jest ... czarowaniem się..... tak jak się żydostwo czaruje "byciem izraelem"....

Portret użytkownika Zenek ;)

Ciekawym jest też ile osób

Ciekawym jest też ile osób dostrzeże ANALOGIE z tymi "koronacjami" by nie ukoronować a z powyższym cytatem:

Zapowiedź zaparcia się Piotra pojawia się w Mt 26,31-35, Mk 14,29-31, Łk 22,33-34, J 13,36-38. W Ewangelii Mateusza czytamy:

Wówczas Jezus rzekł do nich: «Wy wszyscy zwątpicie we Mnie tej nocy. Bo jest napisane: Uderzę pasterza, a rozproszą się owce stada. Lecz gdy powstanę, uprzedzę was do Galilei».

Odpowiedział Mu Piotr: «Choćby wszyscy zwątpili w Ciebie, ja nigdy nie zwątpię».

Jezus mu rzekł: «Zaprawdę, powiadam ci: Jeszcze tej nocy, zanim kogut zapieje, trzy razy się Mnie wyprzesz».

Na to Piotr: «Choćby mi przyszło umrzeć z Tobą, nie wyprę się Ciebie».
Podobnie zapewniali wszyscy uczniowie.

bo był to kolejny AKT WOLI "polskiego narodu" by ZOSTAŁ ON UNICESTWIONY za swoją ZDRADĘ.... bo tez się PO TRZYKROĆ ZAPARŁ KORZENI... Acute

a tym samym SPROWADZIŁ ZAGŁADĘ na CAŁĄ PLANETĘ...

Portret użytkownika b@ron

nie sądzę żeby to był szczyt

nie sądzę żeby to był szczyt możliwości USA ... oni mają broń która może o wiele więcej, wystarczyło spotkanie pana Pompeo z Kim Dzong Unem i spójrzcie jak nagle Kim chce oddać broń atomową ... prawdopodobnie zostało mu pokazane, że broń atomowa nie jest już nic warta i co się stanie gdy nie bedzie współpracował ... niestety należy się spodziewać, że sojusz USA/Korea płn nie spodoba się Chinom

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj