Martwy wieloryb odnaleziony 800 metrów od brzegu, nikt nie wie jak się tam dostał

Kategorie: 

Anna Gowthorpe/ PA Wired

Rzadkiej rasy wieloryba odnaleziono martwego w odległości 800 metrów od rzeki Humber w północnej Anglii. Rolnicy byli początkowo przerażeni, gdy na środku pola odnaleźli wielkie morskie zwierze.

 

Naukowcy zidentyfikowali gatunek, jako wieloryb fiszbinowy. Odnaleziony osobnik miął długość ponad 10 metrów. Według specjalistów z Yorkshire Wildlife obecność tego gatunku to rzadkość w tym regionie.

To, co specjalistów zaskakuje jeszcze bardziej to fakt odnalezienia zwierzęcia prawie 800 metrów od wody. Nikt nie wie jak mogło do tego dojść, że ważący wiele ton ssak znalazł się w tamtym miejscu.

Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy wieloryb znaleziony ostatnio na brzegu w tej okolicy. Przyczyny nadal są badane przez naukowców. Eksperci spekulują, że zwierzęta morskie reagują negatywnie na zmiany prądów oceanicznych pochodzących z Arktyki wprowadzających zimną wodę do Morza Północnego.

 

Źródłohttp://www.dailymail.co.uk/news/article-2043105/How-did-Sei-whale-beached-middle-field-East-Yorkshire.html?ITO=1490

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nati3556

PRAWDA I FAŁSZ Na pierwszym

PRAWDA I FAŁSZ
Na pierwszym zdjeciu jest na sto procent prawdziwy,a pozatym ma jakby roztrzaskany nos,czyli jakis smiglowiec mogl go tam zrzucic awieloryb upadl na nos.ALE na 2 ostatnich zdjeciach jest falszywy,czyli kupa wielkiej dmuchanej folji.A pozatym 1 i 2 ostatnie zdjecia maja inny odcien skory,inny ksztalt,bardziej sie swieci,CZYLI DMUCHANA FOLJA ALUMINIOWA !!!!!!!!!!!!!!!
 
                    nati3556 Biggrin

Portret użytkownika UFO z Bray

  Trochę systematyki panie

 Trochę systematyki panie AdminWszystkie wieloryby (poprawna polska nazwa walenie) dzielimy na:

  • Zębowce, które oprócz posiadania uzębienia zawsze maja tylko jeden otwór nosowy w kształcie podkowy z lukiem skierowanym do przodu ( poprawnie do rostrum) ok. 85 gatunków w tym wszystkie delfiny.
  • Fiszbinowce, które zamiast uzębienia posiadają rogowe listwy często zakończone frędzlami zwisającymi z podniebienia. Brak jakiegokolwiek uzębienia lub jakiś wyrostków skórnych w szczęce.( Szczeka absolutnie gładka). Wszystkie fiszbinowce (ok. 16 gatunkow obecnie zyjacych) posiadają nozdrza z podwójnym otworem, jako mały wyrostek na szczycie mózgoczaszki.( Relatywnie mały, bo nozdrza płetwala karłowatego trudno zmieścić w 20 litrowym wiadrze)
  • Fiszbinowce dzielimy na
  • Gładkoskóre 
  • Fałdowce

Na załączonym do artykułu zdjęciu widoczny jest samiec płetwala karłowatego (Balaenoptera  acutorostrata) dobrze odżywiony. Zwierzęta tego gatunku niezwykle rzadko można spotkać na polnocnym Atlantyku. Wszystkie fiszbinowce po wyrzuceniu na brzeg leżą na boku, ponieważ kształt żeber uniemożliwia utrzymanie pozycji brzusznej. Ponadto płetwy piersiowe, a właściwie konczyny przednie są zbyt słabe by mogły utrzymać ciało w pozycji umożliwiającej pełzanie jak to ma miejsce u fok.  W podsumowaniu nie mam zielonego pojęcia jak to zwierze mogło przemieścić się kilka metrów od wody nie mówiąc już o 800 metrowym dystansie!!Pozdrawiam wszystkich

Portret użytkownika kukuruku

To jest fake. Wieloryb

To jest fake. Wieloryb przyczołgujący się 800 metrów zostawi ślad na trawie, spadający tym bardziej. Nie dość że by się rozbryzgał to trawa dookoła byłaby wygnieciona bo to nie magnes że spada i się przykleja do metalu

Strony

Skomentuj