Marsz lewaków z USA podąża w kierunku socjalistycznego raju, za jaki uważają Wenezuelę

Kategorie: 

Źródło: babylonbee.com

Wędrowna karawana lewicowców, pragnących dostać się do socjalistycznego raju, za jaki uweażają Wenezuelę, opuściła Stany Zjednoczone i rozpoczęła marsz przez Meksyk. Migranci będą domagać się tam azylu, aby doświadczyć lepszego życia, jakie ich zdaniem oferuje socjalizm.

Migranci twierdzą, że opuszczają Amerykę z powodu wysokich standardów życia, silnej gospodarki i rekordowej liczby zatrudnionych. Lewicowcy mają nadzieję na lepszy żywot w bardziej sprawiedliwym, socjalistycznym systemie Wenezueli.

 

Jeden z uczestników marszu przyznał, że państwo ze stolicą w Caracas jest wspaniałe, ponieważ każdy obywatel ma taką samą ilość dóbr i żywności. Wenezuela jest postrzegana przez socjalistów jako prawdziwy raj, gdyż "każdy zarabia miliony, a niewiele osób pracuje". 

 

Motywacje uchodźców są zróżnicowane, ale większość z nich chce po prostu doświadczyć, co socjalizm ma do zaoferowania i oderwać się od amerykańskiego kapitalizmu. Organizatorzy marszu zdementowali pogłoski, jakoby zostali sfinansowani przez Berniego Sandersa, twierdząc, że karawana była spontanicznym pospolitym ruszeniem.

 

W obecnym tempie oczekuje się, że marsz zdoła dotrzeć do Wenezueli, zanim uczestnikom skończą się zapasy żywności.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

Jedyne prawo, jakie powinno

Jedyne prawo, jakie powinno obowiązywać jest prawem naturalnym. Jestem za prawem posiadania broni i obrony własnego domu. System anarchistyczno-kapitalistyczny z podstawowymi zapisami praw wlasnosci i dziedziczenia na podstawie pracą zdobytych dóbr. Wtedy, jako ludzkość mamy szanse na rozwój inteligencji, zamiast łajdactwa, bo złodziei  wyeliminowałoby się oo kolei. Żadnych więzień, policji, sądów, normalnie, prawo do samoobrony w razie napadu. Może wyedy odrodziłby się honor.

 

Co do karawany - dojdą, zgłodnieją i po tygodniu wrócą samolotem, ot co.

Portret użytkownika Jaskiniowiec

Byłem Wenezueli w styczniu i

Byłem Wenezueli w styczniu i powiem tak: JEST GORZEJ NiZ NA KUBIE W 1996r, 3 lata po odejściu Zwiazku Radzieckiego. Kupiłem w sklepie, malutki soczek owocowy 200ml, jego cena 70.000 Boliwarów to rownowartość 70.000 litrów benzyny. Tak tak, wcale nie żartuje-WIELKA CYSTERNA BENZYNY. 
Litr benzyny w Wenezueli kosztuje 1 Boliwar czyli około 30 razy mniej niż litr wody mineralnej. Żeby było śmieszniej benzynę w Wenezueli importuje się z Chin w zamian za ropę która dostarcza się chińczykom za 1/3 ceny rynkowej. To jest obłęd ekonomiczny, jeśli wogole jeszcze można to coś nazwać ekonomią. Ludzie nie maja co jeść. :/
Postawa Kolumbijczyków wobec sytuacji masowej migracji pokazuje jak bliskie i powiązane są ze sobą te kraje, często łącza ich rodziny, mimo to w wielu przypadkach Wenezuelczycy jada dalej na południe w stronę Ekwadoru, Peru i Chile. - macie tu cytat pewnego podróżnika . Dołączył jeszcze film na razie powyższe wystarczy 

Portret użytkownika Lommo

Ale ten obłęd ekonomiczny w

Ale ten obłęd ekonomiczny w wymianie handlowej Wenezuela/ Chiny to istnieje tam od dawna , dokładnie od okresu międzywojennego w XX wieku i zainstalowania dyktatora namaszczonego przez USA. I tak jak widać z gospodarką wenezuelską już zostało. Wenezuela była bardzo zamożnym krajem w momencie wystrzelenia światowych cen ropy po 1973 , wtedy wiele biednych naftowych krajów się jak to mówi wyżarło. Wówczas było sporo inwestycji we własny przemysł i w miejsca pracy w sektorze publicznym. Nawet w Polsce co prawda nie naftowym kraju istaniały wtedy koncepcje które udało się wprowdzić w Wenezueli czyli przeniesienia całej ludności wiejskiej do miast. Tam się to udało wprowdzić w życie i jest co jest czyli w momencie gdy państwu zabrakło na wypłaty dla sfery budżetówej i na dopłacanie do nierentownych zakładów przemysłowych większość ludności nie ma z czego żyć. Nie da się wykluczyć że w krajach gdzie ekonomia trzyma się tylko na rosnącym długu , a drobne rolnictwo też dogorywa lub nawet nie istnieje , to może się w przypadku krachu swiatowego systemu finansowego potoczyć całkiem podobnie.

Portret użytkownika Jaskiniowiec

Żyje między Wenezuelczykami,

Żyje między Wenezuelczykami, którzy opuścili swój kraj. Z tego co mi wiadomo nie ma tam średniej klasy, jest za to przepaść pomiędzy tymi którzy jako tako kombinują ze sprzedaży ropy i cała resta która najnormalniej zdych z głodu. To dzięki sankcjom USA wszelkiego rodzaju blokadom dzieją się tragedie ludzkie o których chyba nie maxie pojęcia a artykuł można rozpatrywać jako sponsorowana grę. Gdyby było inaczej, szef Chin nie wysyłał by statku szpitalnego i nie słyszal bym od znajomych o tych wszystkich tragediach 

Portret użytkownika Illuminat13

Sytuacja gospodarcza jest

Sytuacja gospodarcza jest bardzo zroznicowana w jednej czesci swiata jest glod w drugiej czesc jedzenie wyrzuca sie do kosza Ziemia powinna byc podzielona na strefy 5 optymalnych W ktorych to obywatele poprzez prace nauke doswiadczenie aktywnosc  powinni znajdowac sie w takiej strefie jaka im przysluguje Dosc rozdawnictwa pieniedzy leniom alkoholikom itp ktos na to ciezko robi aby ktos mogl bumelowac

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Portret użytkownika Miroslaw jarosz

"Wielki Madry Brat" czyli

"Wielki Madry Brat" czyli Komitet Centralny jedynej i wszechpoteznej Partii gloszacej jedynie sluszna prawde bedzie w twojej Czerwonej Utopii decydowac o tym gdzie kazdy powinien "...znajdowac sie w takiej strefie jaka [mu] przysluguje". To zostalo opisane przez Orwella w "1984" i wyprobowane w ZSRR i Chinach Ludowych a obecnie jest powoli i nieublaganie wprowadzane w Unii Jewropejskiej.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

polecam tę 5-tą... Może

polecam tę 5-tą... Może odkryjesz przyczynę lenistwa u siebie... A tak po prawdzie, najbardziej leniwi są osobnicy humanoidalni z elit tego świata... Reszta jest leniwa, z patologii dzieciństwa, lub z dobrobytu. Receptą rozwiązującą ten problem jest likwidacja patologii, poprzez podział sprawiedliwy dóbr. I tych materialnych i tych niematerialnych. Aby do tego doszło, trzeba wyeliminować "mędrców" takich jak ty, cytujących innych "medrców"  a nie cytujących siebie samego...

Portret użytkownika Cień

Illuminat13 radzę obejrzeć

Illuminat13 radzę obejrzeć film pt.Wyścig z czasem (2011), jest tam podobny motyw o którym ty piszesz, niezbyt ciekawa alternatywa dla świata.

Zawsze ktoś wykorzysta dany system żeby w nim mieć więcej kosztem innych i narzuci swoją wizję świata innym, taka jest ludzka natura...

Znajdą się obrońcy socjalizmu i komunizmu, znajdą się obrońcy kapitalizmu,ale prawda jest taka że żaden system nie wypalił do końca.

Komunizm pozabijał bogatych lub zrównał ich z biedotą, więc wszyscy stali się biedni oprócz elity na samej górze jak Stalin.. W socjalizmie nie warto było wychodzić przed szereg bo to państwo miało zapewniać ci prace, jedzenie i dobrobyt, ale nie miałeś prawa mieć więcej niż inni i być czymś więcej niż trybikiem w machinie, więc po co komu tam ponadprzeciętne wykształcenie i staranie się ponad tą przeciętność?

Kapitalizm którego myślą przewodnią powinno być ,,Kto nie pracuje, ten nie je" skażony został przez wdarcie się do tego ustroju socjalliberalizmu,socjaldemokracji podpartej typowo lewicowymi ideami społecznymi.

Ludzka natura też swoje zrobiła z kapitalizmem którego wykorzystały bogatsze i sprytniejsze jednostki. Jak ktoś ma dużo kasy, to ma faktyczną władzę i tak zaczęła się korupcja polityków by móc dalej pomnażać pieniądze i władzę. W takim rozchwianym ustroju rozwinąć się mogą tylko dwa nurty, typowy Leninizm/Komunizm, lub władza korporacji.

Wybierajcie... ale ludzka chciwość z żądzą władzy obróci i tak wszystko przeciwko wam, nie ważne czy do władzy dorwie się biedak, czy bogacz.

edit: Ewentualnie co prawda to tylko moja teoria z kilku, przyszły zjednoczony świat rządzony będzie przez wojskowych którzy będą próbowali ogarnąć siłą cały ten społeczno gospodarczy powojenny burdel, coś jak w Starship Troopers(Kawaleria Kosmosu1959r./Żołnierze kosmosu 1994r.). Co ciekawe tamtejsza wersja Federacji światowej powstała z przyczyn które o dziwo zaczeły trapić naszą dzisiejszą rzeczywistość...konflikt 3 mocarstw, marksistowskie demokracje, niepokoje społeczne spowodowane przez klasę pseudo-zawodową, która nazywała siebie pracownikami socjalnymi i psychologami dziecięcymi, zakazującymi kar cielesnych itp. Skąd ja to znam, a tak to nasza codzienność...Przypominam książka jest z 1959r.

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

Strony

Skomentuj