Mars mógł być w przeszłości planetą nadającą się do zamieszkania

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy z Uniwersytetu Monash z Australii odkryli, że wcześniejszy Mars mógł nadawać się do zamieszkania. Wyniki badań zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym Geology.

W trakcie badań naukowcy z Uniwersytetu Monash doszli do wniosku, że przez cały czas istnienia Czerwonej Planety zachodziły na niej procesy erozji na dużą skalę. Jednak obecność erozji gleby na Marsie może wskazywać, że po jego powierzchni płynęła woda w stanie ciekłym.

 

Naukowcy od dawna próbują rozwikłać zagadkę, w jaki sposób Czerwona Planeta przeszła ze stanu planety podobnej do Ziemi w pustynię. Jeśli ludzkość chce wiedzieć, czy wcześniej istniało życie na Marsie, najpierw musimy dokładnie przestudiować historię skał osadowych, które się tam znajdują. 

 

Dodał też, że nadmierna ilość piasku w kraterach może mieć związek z historią klimatu planety. Otwiera to nową metodę ustalenia, kiedy Czerwona Planeta może stać się podatna na kolonizację.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Kiedyś , przed miliardami lat

Kiedyś , przed miliardami lat mógł być zamieszkały - słońce mogło być większe , docierało więcej ciepłą itd... ale to tylko są hipotezy - moja jak i badaczy.

Do wszytstkich minusujących z urzędu,  idiotów i wrogów ( nie wiem dla czego ale to wróg bo oni mi wrogiem nie są ) - dzieci , bliscy , ukochani zdrowi czy chorują ??? Będą chorować tylko i wyłącznie przez was - przyzwyczajajcie się - wasza energia wraca do was przynajmniej po dwukroć.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Skomentuj