Marokańscy imigranci zdemolowali Brukselę. Płoną samochody, kilkudziesięciu policjantów rannych!

Kategorie: 

Źródło: kadr z LiveLeak

Podczas gdy cały świat oburzał się polskim Marszem Niepodległości z obrzydzeniem konstatując, że był to "marsz białej supremacji", w samej stolicy Unii Europejskiej doszło do pochodu Marokańczyków, który zakończył się agresją i starciami z policją. W rezultacie ponad 20 policjantów zostało rannych.

W Brukseli doszło do zamieszek spowodowanych zakwalifikowaniem się Maroka do Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji. Reprezentacja Maroka zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata w piłce nożnej, wygrywając 2:0 z Wybrzeżem Kości Słoniowej, do czego doszło w ostatnią sobotę. Mundial odbędzie się w 2018 r. w Rosji.

 

Jak podają źródła policyjne, wszystko zaczęło się po meczu, gdy kibice wyszli na ulice. Z awansu cieszyli się tak bardzo, że postanowili to uczcić w arabskim stylu. W rezultacie spalili co najmniej jeden samochód, rabowali sklepy oraz wybili kilka szklanych witryn.

Źródło: Twitter

Belgia ma dużą społeczność marokańską, która stanowi aż 4% populacji tego kraju. Jeden ze świadków zdarzenia opublikował na Twitterze nagranie, w którym widać armatkę wodną, która jest używana przeciwko rozjuszonemu tłumowi. Policja twierdzi, że użyli takich środków przeciw grupie około 300 osób, z których część rzucała w nich kamieniami.

Źródło: Twitter

Reporter agencji prasowej AFP twierdzi, że zamieszki ustały około godziny 21:30. Minister spraw wewnętrznych Belgii Jan Jambon potępił zamieszki, dodając wpis, w którym twierdzi, że imigranci dopuścili się „niedopuszczalnej agresji w centrum Brukseli”.

Jambon dodał: „Wspólne życie oznacza szacunek, także dla policji, która pilnuje naszego bezpieczeństwa w dzień i w nocy”.

Również w Holandii doszło do nieprzyjemnych sytuacji. Na ulicach świętowały duże grupy marokańskich fanów, którzy zachowywali się agresywnie. Policja w Hadze dodała wpis na Twitterze, którym mówił o tym, że niektórzy mężczyźni rzucali przedmiotami w policjantów.

Źródło: Twitter

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.plKomentarze

Portret użytkownika Kimbur

Wiecej nam trzeba takich

Wiecej nam trzeba takich marszów bo biała rasa przeznaczona jest przez rząd NWO do odstrzału (z wyjątkiem narodu wybranego). Jeśli Zachod gnije popełniając samobójstwo, to niby czemu My mamy gnić razem z nim?! 

Portret użytkownika spacepol

Pisowska propaganda. Nawet

Pisowska propaganda. Nawet nie macie pojęcia co i dlaczego tam się stało. Naszych ludzi też pisowcy nazywają winnymi a są to właśnie ci NORMALNI w tym chorym prymitywnym, niedouczonym, gamońskim(!) społeczeństwie pisu.

Żenada

Portret użytkownika Takitam

A Ci "nasi ludzie" to kto ?.

A Ci "nasi ludzie" to kto ?. Ci co normalnie okradali kraj ?. Ci co "bolkują" w PE i sr.ją w swoje gniazdo ?. A Ty jesteś tym "douczonym" świadomym członkiem społeczeństwa ?. Znam wielu douczonych - co drugi to magister inżynier, ale nie potrafi w życiu wykorzystać swych "kwalifikacji" a jego dyplom to czek bez pokrycia.

 

"

Strony

Skomentuj