Marihuana została całkowicie zalegalizowana w Kanadzie

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Cannabis Culture CC BY 2.0, pixabay.com

Kanada stała się drugim krajem po Urugwaju, który zalegalizował posiadanie oraz używanie marihuany w celach rekreacyjnych. Medyczna marihuana jest legalna w tym kraju od 2001 roku. Informacje o nowych przepisach są przekazywane w kampaniach społecznych.

 

Kanadyjskie prowincje od miesięcy przygotowywały się do nadchodzących zmian. Placówki rządowe były odpowiedzialne za ustalanie, gdzie można kupować marihuanę oraz gdzie legalnie można ją spożywać. Stworzyło to mozaikę mniej lub bardziej restrykcyjnych przepisów w całym kraju.

Legalizacja to spełnienie obietnicy wyborczej premiera Justina Trudeau z 2015 r. Lider rządzącej Partii Liberalnej argumentował, że prawie 100 lat zakazu zażywania narkotyku było nieskuteczne, biorąc pod uwagę, że Kanadyjczycy są jedną z czołowych nacji na świecie w kwestii palenia marihuany.

 

Premier dodał, że nowe prawo ma na celu zapobieganie stosowania narkotyku przez nieletnich oraz usunięcie podziemia narkotykowego, handlującego marihuaną. Rząd przewiduje, że uzyska 400 milionów dolarów rocznie z podatku od sprzedaży konopi indyjskich.

Posiadanie marihuany w Kanadzie jest nielegalne od 1923 r., jednak używanie jej w celach medycznych zostało dopuszczone w 2001 roku. Kanada podąża śladami Urugwaju, który stał się pierwszym krajem na świecie, w którym zalegalizowano sprzedaż konopi indyjskich do użytku rekreacyjnego w 2013 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

I wszyscy tak chwalą i się

I wszyscy tak chwalą i się zachwycają, ale to narkotyk jak każdy inny, z grupy łagodnych. Oczywiście wszyscy widzą tylko dobro, a nic złego w nim myśląc, że wszyscy tylko sobie czasem zapalą i będą do tego racjonalnie podchodzić i z umiarem...jedynym wygranym będzie tylko władza, która napcha sobie kieszenie kosztem palących.

A wzięliście pod uwagę ile ludzi się stoczy, jak to wpłynie na młodzież i osoby o słabszej psychice i skłonne do użależnień, pewnie nie, to obesrwujcie i zobaczycie za jakiś czas. Legalizacja takich otępiaczy umysłu, to niszczenie społeczeństwa, tylko tym razem, władza w końcu legalnie się na tym nachapie kasy.

Oczywiście zaraz oplują mnie obrońcy marihuany, jaka to ona przydatna w przypadku jaskry, jako uśmierzacz bólu, odstresowywacz i niby taka antyrakowa...tylko to korzyści niewspółmierne do jej niszczących efektów społecznych. Zaraz powiecie, że nie powoduje agresji, jak alkohol czy tam inne dopalacze, ale daje otępienie, osłabienie chęci do czegokolwiek, niszczy ośrodek motywacyjny, tym sposobem zamieni dużą część społeczeństwa w otępiałe barany mające "wyjebane na wszystko" i niezdolne do buntu, bo przecież jest extra "peace and love"...a elity tylko się cieszą.

Portret użytkownika Endymion

"niszczy ośrodek motywacyjny,

"niszczy ośrodek motywacyjny, tym sposobem zamieni dużą część społeczeństwa w otępiałe barany mające "wyjebane na wszystko" i niezdolne do buntu, bo przecież jest extra "peace and love"...a elity tylko się cieszą."

mądrze powiedziane! niestety, a może stety, to miecz obusieczny niczym internet, którego wprowadzając ogólną dostępność nie przewidziano takich portali jak Zmianynaziemi.

Wiele osób zapewne wpadnie w nałóg, a może przerzuci się z alkoholu? Osób podatnych na uzależnienie jest jednak pewna ograniczona ilość. Obstawiam, że jednak więcej osób rekreacyjnie spaląc jointa, blunta czy tam lufkę przed "wiadomościami" w Telavizji otworzy oczy! Faktem niezaprzeczalnym jest, że THC poszerza horyzonty percepcji. Nie na darmo szamani to palili Smile Moim zdaniem używka lepsza od innych, bo naturalna i nie trująca organizm jak grzyby. Podobnie Koks jest zdrowszy od Amfy. LSD, Extazy no i sławetne dopalacze; to jest dopiero masakra dla głowy i ciała, o heroinie specjalnie nie wspominam.

Reasumując:

WSZYSTKO JEST DLA LUDZI!!!! nawet denaturat - jak ktoś jest tak głupi, to niech ginie..

Pozdrawiam i proponuję zapalić, ale tak rekreacyjnie macha lub dwa (jointa z 0,5g na dziesięć "dziewic"). Zmulony nie będziesz, a postrzeganie Świata wyostrzy się. Co za dużo to niezdrowo, tak jest z każdą używką, ja piję tylko jedną kawę dziennie dla przykładu..Aha, tylko dobry towar z pewnego źródła ogarnij, bo na rynku czystej marihuany mało, większość to skun maczany, a to inna bajka..

 

"Twoja siła zaczyna się tam gdzie kończy strach"

Portret użytkownika еuklidеs

Proszę oto nagle Marihuana z

Proszę oto nagle Marihuana z akcyzą staje się cacy (podobnie jak alkohol). Halucynogenne grzyby dla państwa nie stanowią problemu, ponieważ nie da się ich uprawiać. Dla politycznych kutw wszystko sprowadza się do szmalu. A jak to wyjaśnić, że w Kanadzie politykierom uwidziało się, że Maryśkę nagle zdrowo jest palić? Widocznie mafie nie wspierały Pana Trudeau, więc naliczył im 400 milionów USD kary. Interes będzie nadal się kręcił, ale nie będzie już tak dochodowy.

Skomentuj