Marihuana medyczna i rekreacyjna została zalegalizowana w Gruzji

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia

Na świecie rozwija się trend legalizacji popularnej używki, marihuany. Biorą w nim udział niektóre stany w USA, Kanada i inne kraje. Czasem dotyczy to jedynie jej medycznego odpowiednika, jak w Polsce, czasem natomiast także porcji do użytku rekreacyjnego. Tym razem do listy tych krajów dołącza Gruzja.

 

Sąd konstytucyjny Gruzji wypuścił oświadczenie na temat decyzji w sprawie legalizacji marihuany. Uznano, że narkotyk nie przynosi groźnych efektów w  całym społeczeństwie - ewentualne szkody występują jedynie u użytkowników, którzy są odpowiedzialni za swoje własne życie. Zakazanie tej substancji godzi w prawo do decydowania o sobie.

 

Istnieją jednak sytuacje, w których marihuana wpływa na osoby trzecie, co kłóciłoby się z podanym wyżej powodem legalizacji. Chodzi między innymi o spożywanie publiczne, w ośrodkach edukacji, transporcie publicznym, a także przy dzieciach. Takie działania nadal będą karane, w podobny sposób co konsumpcja alkoholu.

Zwolennicy narkotyku podkreślają niską szkodliwość rośliny, wysoką naturalność i możliwe korzyści zdrowotne - zwłaszcza w porównaniu do . Legalizacja używki nieść ma ze sobą zmniejszenie ilości przestępstw i duże wpływy do budżetu, dzięki istnieniu różnego typu podatków. Trudno zaprzeczyć istnieniu korzyści. Z drugiej strony -  uzależnionym społeczeństwem nie jest łatwiej manipulować, a ten z pozoru nieszkodliwy trend może być na rękę niektórym ludziom.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: DoritosNachoCheese
Portret użytkownika DoritosNachoCheese

Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Określenie marihuana medyczna

Określenie marihuana medyczna jest tak samo głupie jak masło maślane i chyba zostało stworzone dla ignorantów, którym się wydaje że tylko kanabinol CBD dziala leczniczo. Tak im powiedziano a oni w to uwierzyli. Tymczasem THC też działa leczniczo i zazwyczaj też jest go bardzo dużo w odmianach konopi uznanych za medyczne .. naprawdę, nie ma się co bać THC .. nie będziecie po nim widzieć lewitujących kamieni ani drzew rosnących korzeniami do góry, to nie ta klasa substancji. Jaram konopie już szesnasty rok i przestałem w ogóle chodzić do lekarzy, nawet mi to po głowie nie chodzi, bo nic mnie qrwa nie boli, nie mam żadnych dolegliwości i tylko ze zdziwieniem patrzę jak stoicie w kolejkach do tych sprzedajnych agentów bigpharmy i wydajecie resztki oszczędności na śmieci z apteki zwane szumnie lekami .. a potem zdychacie na ch.j wie co, bo nikt wam nie powie jakie reakcje zaszły w was po jedzeniu tych tabletek pomieszanych z waszą dziwną, chemiczną dietą, bo nikt tego tak naprawdę nie wie, ze sprzedajnymi, niedouczonymi "lekarzami" na czele.

Portret użytkownika Jan Kowal

Pewnie pijesz wódę odwal sie

Pewnie pijesz wódę odwal sie od ludzi zażywających konopie , mi THC pomaga na ból pleców , stawów (pracuje ciężko fizycznie-naprawa wag elektronicznych i mechanicznych) i najprawdopodobniej wyleczyłem sie też z alergii na zboża i trawę i to dzięki canabis , bez żadnego odczulania i leków na kortosteroidach . LICZY SIĘ TYLKO ZDROWE JEDZENIE I ZIOŁA , I BEDZIESZ ZDROWY JAK RYBA Smile

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Skomentuj