Marie Le Pen stanie przed sądem za porównanie inwazji muzułmanów do nazistowskiej okupacji

Kategorie: 

Źródło: Emmanuel d'Aubignosc/CC
Wszelkie porównania godzące w muzułmanów są bardzo "niepoprawne politycznie", o czym przekonała się szefowa francuskiego Frontu Narodowego. Ze względu na słowa wypowiedziane lata temu, Marie Le Pen musi wstawić się przed sądem za "szerzenie nienawiści rasowej".

 

Pod koniec 2010 roku, gdy Le Pen walczyła o przywódctwo w ugrupowaniu Front Narodowy, podczas kampanii porównała obecną sytuację we Francji do tej z drugiej wojny światowej. Muzułmanie zostali skojarzeni z armią nazistowskich Niemiec co wywołało oburzenie w organizacji MRAP (Ruch przeciw rasizmowi).
"Przykro mi, ale dla tych którzy lubią rozmawiać o drugiej wojnie światowej, jeśli mówimy o okupacji, moglibyśmy rozmawiać o obecnej, ponieważ to jest okupacja terytorium. To jest przejęcie obszarów w których stosuje się prawo religijne. To prawda, nie ma tu czołgów, nie ma żołnierzy, ale to jest taka sama okupacja, która jest uciążliwa dla ludzi" - powiedziała Marie Le Pen.

W 2011 roku rozpoczęto śledztwo w sprawie jej wypowiedzi lecz zostało zamknięte, a rok później grupy praw człowieka przyczyniły się do ponownego otwarcia sprawy. W 2013 roku Le Pen straciła immunitet, rok później wszczęto przeciw niej formalne dochodzenie a teraz stanie przed sądem za "podżeganie do dyskryminacji".

 

Marie Le Pen zapowiedziała że pojawi się na rozprawie sądowej, która odbędzie się 20 października. Jest jednocześnie oburzona, że jako lider partii politycznej została oskarżona o wyrażanie swoich przekonań w kraju, w którym panuje rzekomo wolność słowa.

 

 

Źródło: http://www.france24.com/en/20150922-france-far-right-leader-marine-le-pen-faces-trial-inciting-racial-hatred

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Trzeba się śmiało wypowiadać

Trzeba się śmiało wypowiadać w internecie!! Służby czytają i wiedzą doskonale jakie nastroje w społeczeństwie są w tych kwestiach! Nie odważą się  nas terroryzować! Chyba, że właśnie o to chodzi, by sprowokowac nas do wystąpień i wywołać chaos.... NIE islamizacji Europy.!!!

 Rząd obecny został wybrany przez Naród i nie ma prawa wystąpić wbrew woli Narodu. Jeśli to zrobi zmusimy go do ustąpienia!

Portret użytkownika achiles

 Liderka francuskiej partii

 Liderka francuskiej partii „Front Narodowy” Marine Le Pen wyraziła poparcie dla polityki premiera Węgier Viktora Orbana w stosunku do nielegalnych imigrantów na antenie kanału telewizyjnego BFM TV.   „Ja niezbyt rozumiem zachowanie naszych przywódców politycznych wobec Viktora Orbana. To on jest jedyną osobą, która naprawdę wdraża zasady Schengen”, — powiedziała.  Według Le Pen Orban był jedynym politykiem, który zgodnie z wymogami strefy Schengen zajął się obroną zewnętrznych granic UE, które „zostały zaatakowane” przez uchodźców. Lider „Frontu Narodowego” uważa, że w 2015 roku do Europy przybędzie cztery razy więcej imigrantów, niż się tego oczekuje, a w przypadku zachowania obecnej tendencji, jej zdaniem w 2016 roku powinniśmy spodziewać się czterech milionów imigrantów.  

Portret użytkownika inzynier magister

Musimy powołać jednostki

Musimy powołać jednostki ochrony granic przed islamistami ! Iracki portal Foreign Relations Bureau-Iraq opublikował dane i fotografie członków irackich bojówek szyickich oraz byłych żołnierzy Iraku. Osoby te mają przedostawać się na Stary Kontynent pod przykrywką uchodźców. Organizacje do których należeli przybysze oskarżane są o dokonywanie zbrodni wojennych na sunnickich cywilach.Zdaniem portalu Foreign Relations Bureau-Iraq niektórzy z przybywających do Europy z Iraku imigrantów było członkami zbrojnych band. Wśród nich wymieniono chociażby wspieraną przez Iran organizację Asa'ib Ahl al-Haq, czy finansowaną przez iracki rząd al-Hashd al-Shaabi. Część z fałszywych uchodźców zdemaskowanych przez portal miała służyć także w armii Iraku. Na stronie frbiu.com zamieszczono zdjęcia oraz aktualne miejsca przebywania „uchodźców”. Wśród nazw państw padają Niemcy, Szwecja, Turcja, Austria oraz Grecja.Autorzy artykułu zwracają uwagę, że owe szyickie organizacje są oskarżane o popełnianie zbrodni wojennych na sunnitach.Foreign Relations Bureau-Iraq to iracki portal nie ukrywający swoich antyszyickich i antyirańskich przekonań.: http://www.pch24.pl/udajac-uchodzcow-szyiccy-bojowkarze-przybywaja-do-europy--iracki-portal-opublikowal-ich-wizerunki,38393,i.html#ixzz3mgAoOnyS
 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika inzynier magister

Wedle najnowszych informacji

Wedle najnowszych informacji aż 717 osób zostało zadeptanych podczas muzułmańskiej pielgrzymki do Mekki. Do zdarzenia doszło podczas rytualnego „kamienowania diabła” w dolinie Mina pod miastem. Wielki tłum napierał w kierunku kamiennej steli, by obrzucic ją kamieniami.W tym roku w tradycyjnej islamskiej pielgrzymce do Mekki w Arabii Saudyjskiej bierze udział około 2 milionów muzułmanów z całego świata. Święto odbywa się w specyficznych okolicznościach, gdyż na Bliskim Wschodzie dochodzi do poważnych napięć. By zapewnić bezpieczeństwo przybyszom, siły bezpieczeństwa saudyjskiej monarchii mają do dyspozycji 100 tysięcy funkcjonariuszy. Okazuje się jednak, że nawet taka siła nie jest w stanie zadbać o pielgrzymów.Zgodnie z wpisem saudyjskiej policji na Twitterze - zacytowanym przez portal theguardian.com - aktualny bilans ofiar uroczystości „kamienowania diabła” to co najmniej 717 zabitych i 860 rannych.Muzułmanie podczas obowiązkowej dla każdego wyznawcy islamu pielgrzymki są zobowiązani krzycząc „Allah akbar” rzucać kamieniami w trzy kamienne stele różnej wielkości. Zależnie od dnia celują w inne obiekty. Rytuał ma symbolizować szatańskie kuszenie Abrahama, by ten nie poświęcił swojego jedynego syna Bogu.To kolejny przykład pochłaniającej wiele ludzkich istnień tragedii, do jakiego doszło ostatnio w Mekce. Pod koniec pierwszej połowy września w najświętszym mieście islamu zawalił się dźwig. W wyniku wypadku zginęło co najmniej 107 osób a 238 zostało zabitych.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Xerxes

"Ze względu na słowa

"Ze względu na słowa wypowiedziane lata temu, Marie Le Pen musi wstawić się przed sądem za "szerzenie nienawiści rasowej"." To muzułmanów nie wolno już wcale krytykować za to oni mogą jeździć po nas ile chcą ? Taka to "sprawiedliwość" ... Z takim postępowaniem islamizacja Europy przebiegnie jeszcze szybciej jeśli będzie się eliminować jej przeciwników z taką zajadłością jak obecnie.

Portret użytkownika achiles

Nazwała rzeczy po imieniu te

Nazwała rzeczy po imieniu te o których wszyscy myślący, doskonale sami wiedzą, TYLKO BRAK IM ODWAGI, BY NAZYWAĆ RZECZY PO IMIENIU, pokazała, podobnie jak ORBAN, że ma JAJA, TA KOBIETA i za tą chcą ją obecnie tam " krzyżować ", ze względu, na to, że po władzę jej ugrupowanie we FRANCJI zmierza pewnym krokiem. Sama też powiedziała, gdy te działa przeciw jej wytoczono, że jest dumna z tego PROCESU. 

Portret użytkownika basiaX988

No, tak. Takie porównanie

No, tak. Takie porównanie nie pasuje ale wywieranie presji na Polskę argumentowane tamtymi czasami to jest bardzo poprawne... Do czego to wszystko zmierza? Przecież to nie prowadzi do niczego dobrego. Tylko czy tylko my o tym wiemy ?

Portret użytkownika Xerxes

Moralność Kalego w

Moralność Kalego w najczystrzym wydaniu ... Jak tak dalej pójdzie to niedługo za krytykę islamu bądź homo będzie można do pierdla trafić -.-. Nie wiem jak wy ale ja się ewakuuje niedługo z tego tonącego okrętu.

Strony

Skomentuj