Mapy Google'a będą wyświetlać lokalizacje fotoradarów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Świetne wieści dla kierowców i nieco gorsze dla funkcjonariuszy policji. Google potwierdził, że w ponad 40 krajach wprowadzi możliwość wyświetlania lokalizacji fotoradarów w aplikacji Google Maps. Kierowcy ponadto będą mogli sprawdzić ograniczenie prędkości na danym odcinku drogi.

Firma oficjalnie potwierdziła doniesienia, które pojawiały się w Internecie w ostatnich tygodniach. Aplikacja Google Maps rozpoczęła wyświetlanie ostrzeżeń dla niektórych użytkowników już w styczniu, a w marcu raporty zostały udostępnione szerszemu gronu. Teraz firma postanowiła jeszcze bardziej zaangażować się w rozwój funkcji, które wcześniej nie były dostępne na skalę międzynarodową.

 

Google powinien spodziewać się reakcji ze strony organów władzy, podobnie jak to było w przypadku aplikacji Waze, która ostrzegała kierowców przed miejscami kontroli trzeźwości. Nowojorska policja wysłała do firmy list, w którym nazwała informowanie użytkowników o punktach kontrolnych "nieodpowiedzialną praktyką, zachęcającą do lekkomyślnego wsiadania za kółko".

Google najwyraźniej nie obawia się jednak reakcji funkcjonariuszy, o czym świadczyć może oświadczenie rzecznika firmy:

Wierzymy, że informowanie kierowców o nadchodzących pomiarach prędkości pozwala im być bardziej ostrożnymi i umożliwia podejmowanie bezpieczniejszych decyzji.

 

Obecnie Google prowadzi prace nad zwiększeniem dostępności powiadomień dla szerszej grupy użytkowników aplikacji, korzystających zarówno z systemu iOS, jak i Android.

 

Alerty o fotoradarach są tylko jedną z kilku nowości wprowadzonych w ostatnich miesiącach do Google Maps. W październiku ubiegłego roku firma uruchomiła chociażby funkcje, które mają pomóc osobom dojeżdżającym do pracy w planowaniu podróży, dzięki aktualizacjom ruchu drogowego w czasie rzeczywistym.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

To nie ci co jadą szybciej

To nie ci co jadą szybciej niż nakazuje "prawo" są zagrożeniem na drodze ale niedouczone niedojdy, które nie powinny otrzymać prawa jazdy ! To ci co nie włączają kierunkowskazów , wymuszają pierwszeństwo ,parkują gdzie nie wolno, zachowują się nieprzewidywalnie (!) , jadą ZBYT wolno ! Dodatkowo karać się powinno tych TŁUMOKÓW co trzymają wciśniety hamulec nożny stojąc przed skrzyżowaniem - od tego jest kurna ręczny !

Skomentuj