Małpa z maczetą przez tydzień terroryzowała mieszkańców brazylijskiego miasta

Kategorie: 

Źródło: metro.co.uk

Małpa, uzbrojona w maczetę, terroryzowała przez tydzień całe miasto w pobliżu dużego parku narodowego w brazylijskiej gminie Correnti w stanie Piauí. Wyczyny zwierzęcia zostały zarejestrowane na filmie.

Jeden z miejscowych, Alessandro Guerra, sfilmował niezwykłe stworzenie swoim telefonem komórkowym. Na nagraniu widać zwierzę szlifujące ostrze o ceglaną ścianę. Małpa mocno trzyma nóż prawie tej samej wielkości co ona i macha sztyletem, jakby zagrażała przechodniom. Guerra powiedział, że małpa w ten sposób straszyła mieszkańców miasta co najmniej przez tydzień.

 

„Pozwala ludziom się dotykać, a nawet wchodzi do domów” – powiedział. Dla wielu w mieście prymat zbrojny sprawiał wiele problemów, inni uważali tę sytuację za zabawną.

 

„Ci, którzy cierpią z powodu jej działań, martwią się, ponieważ nie mogą zostawić otwartych drzwi i okien. Inni uważają to za zabawne. Małpa stała się bardzo popularna” – tłumaczy Guerra.

 

Miejski Departament Konserwacji powiedział, że wiedział o incydencie, ale nie miał gdzie umieścić zwierzęcia. Informacja o małpie zgłoszono policji ekologicznej, której najbliższy oddział znajduje się 650 kilometrów dalej, w mieście Teresina.

 

Zdesperowani mieszkańcy zwrócili się do brazylijskiego Instytutu Ochrony Środowiska i Odnawialnych Zasobów Naturalnych. W instytucie zapewniono ich, że przyjrzą się tej sprawie.

 

Wcześniej informowano, że małpa w indyjskim mieście Jaipur w Radżastanie ukradła torbę z piętnastoma dowodami w sprawie o morderstwo przechowywanej na komisariacie policji. Kiedy sprawa trafiła na rozprawę, policja nie była w stanie pokazać zebranych dowodów, w tym noża, który był używany jako narzędzie zbrodni.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

To jest artykół Tallina, to

To jest artykół Tallina, to taki kabaret, po co spuszczać się nad tym, jeśli un robi tutaj za klauna, rozweselacza. Ile można czytać o putinoflacji, kometach i innych rzeczach co nas już zabiły kilka lat temu, gdyby wierzyć we wszystko, a tutaj pośmiać można się tylko, cieszmy się i dziękujmy Tallinowi za odrobinę humoru w tych czasach, bo co nam pozostało? Benny Hill nie żyje, a głubszego komedianta ciężko znaleźć, więc Tallin nieudolnie próbuje tę niszę zapełnić, i chwała mu za to, bo czasem trzeba się pośmiać Smile

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Hannto

Parodia. Jedna durna małpa i

Parodia. Jedna durna małpa i całe miasto żyje w strachu. Przecież wystarczyło ją zastrzelić. No ale jak widać ludzie za bardzo zdurnieli żeby wpaść na tak racjonalny pomysł. W dzisiejszych czasach to w sumie żadna nowość bo większość ludzi to ciemna masa która jedyne co potrafi to snuć teorie spiskowe i kłócić się o pierdoły. W tej swojej głupocie nawet nie widzą że są niczym więcej jak bezwolnymi marionetkami w rękach potężnych ludzi którzy walczą o wpływy ich rękami. 

Portret użytkownika spokoluz

Był rok 1943. Spory konwój

Był rok 1943. Spory konwój przemierzał wody północnego Atlantyku w drodze do Murmańska. Była jasna, księżycowa noc. Na mostku polskiego statku, kapitan wzywa bosmana i rzecze:
- Widzicie, bosmanie, ten ląd trzy mile na prawej burcie? Właśnie U-boot strzelił torpedę. Idziemy w ciasnym szyku bez ożliwości manewru. Według moich obliczeń, torpeda ta trafi nas za pięć minut. Zejdźcie do załogi i przygotujcie marynarzy do opuszczenia statku. Nie ma dla nas ratunku.
Bosman, nie dyskutując, czym prędzej ruszył w głąb parowca by wykonać rozkaz. Ale że był osobnikiem nie pozbawionym humoru, a przy tym chłop jak niedźwiedź, postanowił obrócić całą sprawę w żart. Wszedł do pomieszczeń załogi, zebrał marynarzy i rzecze:
- Widzicie, chłopcy, ten stołek tutaj? Jak zaraz pier*.*nę w niego członkiem, to cały statek w drobne drzazgi pójdzie.
Marynarze, acz doskonale wiedzieli o mitycznej wręcz sile bosmana, tym razem wybuchnęli śmiechem, kiwając głowami z niedowierzaniem. Rozeźlił się bosman okrutnie i jak nie wrzaśnie:
- To się załóżcie, gnojki jedne, jak żeście tacy pewni, a w międzyczasie zakładać kamizelki ratunkowe.
Rozweseleni marynarze zaczęli zbierać pulę zakładu, zakładając przy okazji kapoki. Bosman odczekał chwilę, spojrzał na zegarek, nonszalanckim ruchem wyciągnął "narzędzie", spojrzał pogardliwie wokoło i WHAAAAAAM!
Statek poszedł w drzazgi! Poród rozbitków, którzy uszli z życiem, byli bosman i kapitan. W pewnym momencie podpływa do bosmana kapitan, cały szary z przerażenia.
- Ku..wa, bosmanie, co się stało? Bo torpeda minęła statek za rufą!!!

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika MNShadow

Strach wychodzić na ulicę XD

Strach wychodzić na ulicę XD A tak serio to śmiechu warte. Gdyby to był człowiek to by zarobił kulkę, bo niby terrorysta. Małpa nie bo... to małpa. Małpa ma więcej praw niż człowiek... o dzieciach nienarodzonych nie wspominając.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj