Malezyjski Boeing 777 zestrzelony na granicy Rosji i Ukrainy

Kategorie: 

Miejsce katastrofy - źródło: twitter

Malezyjskie linie lotnicze mają kolejny problem z samolotem i to również typu Boeing 777. Nie chodzi jednak o zaginiony w tajemniczych okolicznościach lot MH370, ale o zupełnie inny samolot, który został zestrzelony przez którąś ze stron trwającego na wschodzie Ukrainy konfliktu zbrojnego.

 

Nadal nie wiadomo kto zestrzelił samolot, ale wiadomo na pewno, że Boeing został trafiony rakietą. Wiele wskazuje na to, że maszyna mogła zostać trafiona jeszcze wtedy, gdy poruszała się w korytarzu powietrznym nad terytorium Ukrainy.

Źródło: twitter

Wiadomo to ponieważ jeszcze 50 km od wejścia w przestrzeń powietrzną Rosji samolot zaczął spadać z wysokości przelotowej wynoszącej 10 tysięcy metrów i rozbił się w okolicy miejscowości Szachtarsk w Donieckiej Republice Ludowej.

Źródło: twitter

Według strony malezyjskiej, kontakt z samolotem utracono około 15:20 czasu polskiego. Na pokładzie znajdowało się 280 pasażerów i 15 członków załogi lecących z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Nikt nie przeżył katastrofy.

Źródło: twitter

Teraz z pewnością zacznie się poszukiwanie winnych i biorąc pod uwagę fakt, że samolot leciał na wysokości przelotowej 10 km nie trudno wskazać, że winna może być strona rosyjska. Tak precyzyjne trafienie jest możliwe tylko za pomocą zaawansowanych systemów rakietowych takich jak dobrze nam znany Patriot, albo doskonały rosyjski S-300. Niektóre media sugerują, że samolot został strącony przez rakietę typu 9K37 Buk, z czasów sowieckich.

Rakieta typu BUK - źródło: twitter

Od kilku dni słyszymy o kolejnych zestrzeleniach ukraińskich samolotów. Przedwczoraj z wysokości około 4 km został zestrzelony ukraiński An-26. Wczoraj spadł ukraiński Su-25. Jeszcze dzisiaj separatyści z Doniecka informowali o zestrzeleniu kolejnego An-26. Wygląda na to, że Boeing 777 padł ofiarą pomyłki, która kosztowała życie prawie 300 osób.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nel35

Psy Putina narobiły

Psy Putina narobiły dziadostwa, więc on odpowiada za to wszystko. Niestety tradycyjnie, złapany za rękę, mówi, że nie jego ręka. Padło pytanie co robił tam ten samolot; jest to dowód na to, że państwa zachodnie nie przyjęły do wiadomości, że ten teren jest w stanie wojny.

Portret użytkownika inzynier magister

Na razie nie ma żadnych

Na razie nie ma żadnych dowodów, nic oprócz medialnej papki, którą się karmi społeczeństwa, a te się opluwają nawzajem o to kto jest winny. Ani jednego dowodu tylko medialne pokazówki ! Ludzie wyprani z racjonalności nie widzą prawdziwego wroga !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika heheh

Przeglądając komentarze pod

Przeglądając komentarze pod artykułami na rosyjskojęzycznych forach trafiłem na link do prawdopodobnie kserokopii dokumentu podpisanego przez ministra spraw wewnętrznych Awakowa. Dotyczy on strat poniesionych przez siły w operacji "antyterrorystycznej" w okresie 9-15 lipca.
http://gorod-uspeha.com/russkiy-krym/poteri-ukrainskiikh-karateleyiyulya-sostavili/
mme5eLXrLOU.jpg
Zabitych- 1600
Rannych- 4723
Czołgi- 35
Bojowe wozy piechoty- 96
Artyleria- 38
Samoloty- 7
Śmigłowce- 2
Środki transportu- 104
Straty ludności cywilnej:
496 osób zabitych, 762 rannych.
Straty separatystów wg. władz Ukrainy w tym samym okresie:
48 zabitych, 64 rannych, 
2 czołgi, 5 sztuk artylerii, 8 pojazdów transportu.
 
To by wyjaśniało ciśnienie w Kijowie na interwencję usraela i pewnie Polski.

Portret użytkownika heddon

kumatych w języku ruskim

kumatych w języku ruskim zapraszam na stronę Politikus.ru, tam w komentarzach będziecie mogli się przekonać jak nas kochają ci "bracia Słowianie", o co nas oskarżają i gdzie nas mają. Ale sprzedawczyki na polskich forach niech nadal liżą koszernego rowa Władimirowi Szlomo, przecież dobrze płaci, a geszeft jest geszeft.

Portret użytkownika SurvivorMan

Rodzimowiercy Słowiańscy w

Rodzimowiercy Słowiańscy w Rosji, Polsce, Serbii itd. to egzotyczna mniejszość (na razie)... Zapewniam Cię, że tak jak my ich, tak oni nas darzą wielkim szacunkiem... A motłoch o którym mówisz, który wypisuje swoje farfocle na stronie politikus.ru, to taki sam plankton społeczny, jak ich polski odpowiednik na forach takich stron jak tvn24.pl... Plankton używający telewizora zamiast mózgu!
P.S. A poza tym, każdy kto trzeźwo myśli, oddziela naród od syjonistycznej polityki!
SŁAWA!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika koń który mówi

To nie nas oskarżają tylko

To nie nas oskarżają tylko rząd polskojęzyczny i całą tę parchatą "wierchuszkę", która trzęsie Polską. Co mają zwykli ludzie do tego, którzy mieszkają w Polsce? To właśnie tacy jak ty raczej sieją ferment i dążą do skłócenia Polaków z Rosjanami. Znam wielu i są dobrze i przyjaźnie nastawieni do Polaków.

Strony

Skomentuj