Malezyjski Boeing 777 nadal pozostaje zaginiony - katastrofa lub porwanie

Kategorie: 

Źródło: Internet

Należący do Malaysian Airlines samolot pasażerski Boeing 777-200 zniknął z radarów na Morzu Południowochińskim 8 marca 2014 roku. Od tego czasu nikt nie wie co się stało z maszyną i 239 pasażerami na jej pokładzie. Mimo, że minęło 11 dni nadal nie ma śladu po samolocie, co jest zdarzeniem bez precedensu.

 

W przeszłości takie zdarzenia miewały miejsce, ale nigdy w tamtej okolicy i nie ginęły samoloty pasażerskie tylko najwyżej awionetki lub eskadry myśliwców. Miało to jednak miejsce przeważnie przed wieloma laty i w obrębie cieszącego się złą sławą akwenu zwanego Trójkątem Bermudzkim.

 

Trudno się dziwić, że niektórzy zaczynają już przebąkiwać, że skoro nie ma wyników poszukiwań, to uprawnione są również paranormalne wytłumaczenia tego niezwykłego zdarzenia. Niektórzy snują dyskusję sugerując, że samolot zniknął  tak jak ten z serialu Lost i może część pasażerów znajduje się teraz na którejść z wysp.

 

Oczywiście takie wyjaśnienia nie interesują mediów i zaangażowanych grup poszukiwawczych, dlatego nadal drobiazgowo analizowane są inne, mniej przyziemne teorie. Najbardziej podejrzany jest teraz doświadczony 53 letni pilot feralnego lotu. Śledczy nie wykluczają, że w taki sposób popełnił on samobójstwo. Możliwe też, że wyjaśni się kwestia rzekomych ton złota w ładowni.

 

Gdyby jednak maszyna się rozbiła należałoby oczekiwać dryfujących szczątków samolotu lub przynajmniej plam z paliwa na powierzchni morza. Nic takiego nie odnaleziono, dlatego władze coraz odważniej zaczynają sugerować, że samolot został porwany i gdzieś po prostu wylądował. Ustalono, że zmiana kierunku lotu została ustalona na autopilocie na kilkanaście minut przed nadaniem ostatniego komunikatu radiowego. Oznacza to, że albo samolot był już wtedy przez kogoś porwany, albo rzeczywiście stoją za tym piloci.

 

Problem polega na tym, że Boeingi 777 mają bardzo duży zasięg i samolot mógł się znaleźć naprawdę daleko. Pojawiły się doniesienia, że widziano nisko lecący duży samolot pasażerski nad Malediwami. Kilka osób widziało duży biały samolot nad wyspą, niektórzy nawet wychodzili przed domy, aby go zobaczyć. Nie wiadomo jednak czy mowa o zaginionym locie MH 370.

 

Z informacji zbliżonych do Boeinga - który mógł mieć jakieś systemy nadzoru, o których się publicznie nie mówi - wynika, że samolot wylądował w Pakistanie na terenie zajmowanym prze Talibów. Jest to bardzo prawdopodobny wątek, bo o ile potwierdzi się, że samolot przewoził jakiś cenny ładunek to byłby to idealny motyw, a lot nad Andamanami (to tam na pewno wykrył poszukiwany samolot, wojskowy radar) mógł się on skierować właśnie na Pakistan lub Afganistan.

 

Specjaliści z Boeinga twierdzą, że Pakistan ma odpowiednio dużo długich pasów startowych i samolot może stać schowany w którymś z hangarów. To dlatego poszukiwania, które z orbity, z powietrza i ziemi prowadzi już 26 krajów, nie przynoszą rezultatu.

 

Sprawą zainteresował się już Izrael, który chyba w myśl zasady "na złodzieju czapka gore", poczuł się zagrożony ewentualnym atakiem terrorystycznym z wykorzystaniem tego rzekomo porwanego samolotu. Władze tego kraju zmobilizowały siły powietrzne do baczniejszego sprawdzania statków powietrznych wlatujących na teren państwa żydowskiego.

 

Pozostaje tylko czekać na rozwój wypadków i bardzo możliwe, że usłyszymy jeszcze o tym Boeingu 777-200 o numerze bocznym 9M-MRO. Jeśli nie, pozostanie to jedna z największych zagadek w historii awiacji.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Komentarze

Portret użytkownika zodiak

Gdyby się okazało,że to nie

Gdyby się okazało,że to nie są szczątki tej maszyny ,to dla rodzin pasażerów tego samolotu dalej będzie się tlić iskierka nadziei ,że gdzieś choć porwani,to żyją.Tym co tu na forum robią sobie żarty chcę powiedzieć,że każdy może znaleźć się w takiej sytuacji i nie będzie mu do śmiechu..

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło
..T.Straszy..

Portret użytkownika kot 32

 dla tych którzy nie wiedzą

 dla tych którzy nie wiedzą szczątki airbusa, lecącego z Rio do Francji odnaleziono po 2latach poszukiwań( a było to stosunkowo niedawno bo w 2011r udało się go odnaleźć). Także i na wyjaśnie tej sprawy sobie poczekamy. 

Portret użytkownika pies

No i mamy nowa bajke

No i mamy nowa bajke po13dniach znalezli kawaki samolotu ,przeciez to absurd ,gdyby  spadl juz dawno by te kawalki satelita zauwazyl ,plywaly by chyba inne czesci  samolotu  ,resztki bagarzu Beda tak podrzucac po kawalku pojedyncze puzle .a rodziny czekaja prawdy.

Portret użytkownika Nostra Damus

KREML POTWIERDZA pośrednio -

KREML POTWIERDZA pośrednio - krąży odpowiedni dokument służb wywiadowczych -że samolot z podejrzanym ładunkiem został uprowadzony przez USraelskie siły zbrojne i wylądował na atolu Diego Garcia na Malediwach - we wspomnianej w moim poprzednim wpisie bazie wojsowej.
Według tego, co tam napisane, samolot był wyposażony w użądzenie umożliwiające przejęcie go poprzez zdalne sterowanie - podobnie jak drony. Należy się spodziewać, że USrael wprowadza takie urządzenia we wszystkich samolotach, kierując się doświadczeniem z 9/11. Zresztą i Rosja potrafi przejąć US-Drony, jak to ostatnio widzieliśmy.
Tutaj ten artykuł: http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/enthuellungen/redaktion/kreml-flug-mh37-der-malaysia-airlines-wurde-von-der-us-marine-entfuehrt-um-verdaechti...
Nie chcę się chwalić, ale pisałem bodajże w dzień po zaginięciu samolotu, że on wylądował gdzie indziej - mniejsza o to.
Na pokładzie miał znajdować się podejrzany ładunek. Dwóch ochroniarzy tego ładunku znaleziono nieżywych w tajemniczych okolicznościach. Firma dla której oni pracowali zajmowała się ochroną ładunków militarnych o charaktezre broni atomowej, chemicznej lub biologicznej.
Cały ten obszar kontrolowany jest przez USraelskie satelity, lecz zarówno Pentagon jak i niejaki Obama odmawiają udostąpnienia zdjęć satelitarnych które mogłyby pomóc odnaleźć zaginiony samolot....
Konsekwencje - gdyby okazało się to prawdą, mogą być dla USraela bardzo nieprzyjemne - na pokładzie byli chińczycy.
Cała sprawa śmierdzi także Ukrainą - dziwny zbieg okoliczności w czasie. Co tu jest zadymką i dlaczego. Jedno czy drugie?
Kreml nie zadaje sobie patania "czy" samolot został tam uprowadzony, tylko "dlaczego".
Obyś żył w ciekawych czasach, mówi Chińskie przekleństwo.
Smile
 
 
  
 
 
 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.
http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika Nostra Damus

Ta informacja jest też na

Ta informacja jest też na innych witrynach. Fakt że nie wiadomo kto od kogo odpisuje. Jednak nie można powiedzieć że KOPP sieje kłamstwami.
To byłaby przesada. Zresztą te fakty opisane są i gdzie indziej - ja uważam za bardzo możliwe i prawdopodobne.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.
http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika Kalina

Ja nie twierdze, ze sieje

Ja nie twierdze, ze sieje klamstwa chcialam ci tylko pokazac ze przy okazjii robia kase na odbiorcach, co swiadczy tylko o jakosci tej witryny. Powazna witryna informacyjna w mojej opinii nie powinna zajmowac sie sprzedaza kropelek do uzdatniania wody od tego sa sklepy. To wszystko sprowadza sie do jednego - nie powinnismy wierzyc tak do konca prasie, publicystom i dziennikarzom. Oni pisza to w co chca zebysmy wierzyli.

Matka Polka

Portret użytkownika Kostek

Zastawiam się skąd się biorą

Zastawiam się skąd się biorą tacy ludzie jak ty ? Czy to wytwór natury czy zwyczajnie głupoty ? Pytam całkiem poważnie bo brednie jakie wypisujesz pasują tylko do jednego rodzaju ludzi... ludzi chorych umysłowo. Czytając komentarze na tym portalu odnośnie zaginionego lotu MH370, można odnieść wrażenie że teorie spiskowe niektórym uderzyły na głowę ! Co za chwilę wymyślicie ?... obcy uprowadzili maszynę ?

Ludzie, odstawcie to co bierzecie !

Póki nie zostanie odnaleziony wrak, lub (co mam nadzieję) samolot, nie możecie tak na prawo i lewo głosić swoje chore wizje ! Zapominacie chyba że na pokładzie było 239 osób, osób które mają rodziny i znajomych, których nie interesują wasze spiskowe teorie ! Niech każdy z was spróbuje postawić się na miejscu rodzin zaginionych osób !

Trochę szacunku się należy tym rodzinom !

OPAMIĘTAJCIE SIĘ !!!

Portret użytkownika Nostra Damus

Kostek napisał: Póki nie

[quote=Kostek]
Póki nie zostanie odnaleziony wrak, lub (co mam nadzieję) samolot, nie możecie tak na prawo i lewo głosić swoje chore wizje ! Zapominacie chyba że na pokładzie było 239 osób, osób które mają rodziny i znajomych, których nie interesują wasze spiskowe teorie ! Niech każdy z was spróbuje postawić się na miejscu rodzin zaginionych osób !

Trochę szacunku się należy tym rodzinom !

OPAMIĘTAJCIE SIĘ !!!
[/quote]
Cenzurę chcesz wprowadzić i wmawiać innym co można pisać a co nie? Ale pajac z ciebie.
Powtarzam, że to nie jest spiskowa teoria. Jeżeli się okaże że jest pawdziwa osobiśce nakopię ci gdzie trzeba.
Co do rodzin, to one o to proszą, żeby brać  wszystkie możliwości pod uwagę. Nawet te najbardziej abstrakcyjne. Są specjalne strony, gdzie można stawiać teorie.
Ani jedno słowo które napisałem nie jest teorią spiskową, samarytaninie od siedmiu boleści.
 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.
http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika Kostek

Nakopać pajacu to sobie

Nakopać pajacu to sobie możesz swoim kolegom od spisków, tak zwanych "poszukiwaczy prawdy", "oszołomom", ok ? Nie macie nawet za grosz zdrowego rozsądku i sumienia. Całe te teorie o locie MH370 to teorie spiskowe nie poparte najmniejszym dowodem, więc zwyczajnie zamilcz.

Portret użytkownika Nostra Damus

@kosteczko jakbyś potrafił

@kosteczko
jakbyś potrafił czytać, to wyczytałbyć że cytuję germańską stronę informacyjną, i wierzę że ci redaktorzy mają trochę więcej oleju w głowie jak ty.
To niestety nie jest teoria spiskowa że ten samolot zniknął, ok? Wiem że jesteś trochę tępy, ale wiedz, że każda, nawet ta najmniejsza szansa na zanlezienie tego samolotu jest pożądana.

Gdzie ty tu widzisz teorie spiskowe?
Są nazwiska zamordowanych ochroniarzy, są świadkowie, są ci którzy zaginęli i ci którzy ich szukają.
To co napisałem oparte jest na dowodach.

Twoim zdaniem oczywiście żaden samolot nie zaginął, a jeżeli tak to nie wolno o tym pisać, bo w samolocie byli ludzie.

Zainteresuj się trochę tematem, a nie wmawiaj komuś że pisze głupoty. Ja latam bardzo często i chciałbym, gdyby mi się coś takiego nie daj Boże przytrafiło, by mnie tak szukali jak tych teraz. I żeby brali każdą możliwość pod uwagę, razem z porwaniem przez UFO. OK? Zrozumiałeś?

Jeżeli nie to powiedz, a napiszę ci dobitnie.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.
http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika Kostek

Póki nie zostanie odnaleziony

Póki nie zostanie odnaleziony wrak lub samolot, nie można od tak sobie pisac co tylko ktoś sobie wymyśli, to jest pisanie teorii spiskowych, a to jest krzywdzenie rodzin zaginionych. Rozumiesz to czy mam ci to dobitnie napisać ?
cyt.
"Wiem że jesteś trochę tępy, ale wiedz, że każda, nawet ta najmniejsza szansa na zanlezienie tego samolotu jest pożądana."
Że co, możesz to napisać po polsku ?
Albo wiesz co, nie pisz już więcej bo nie ma sensu z tobą rozmawiać, "poszukiwaczu prawdy"

Portret użytkownika eeeeeeeee

Ja bym zaczoł od końca. Nie

Ja bym zaczoł od końca. Nie kto i nie jak, tylko PO CO?
1.  Jeżeli było złoto( w co wątpię-to tylko ściema, żeby zamoczyć pilotów) to mógł porwać każdy i wylądować wszędzie-spod wody jak płytko, towar też się wyciągnie.
2. Jeżeli chodzi o chińczyków od patentów , niewidzialnych samolotów i prawie wolnej energii, to już krąg zainteresowanych bardzo maleje.
2A.    Jak do tego dodać, doskonałe rozeznanie w możliwościach samolotu i terenu, oraz znajomość procedur działania wojskowych różnych krajów itd to już wyraźnie śmierdzi wywiadem i to bardzo sprawnym.
2B.   Jak uznać, że chcieli nie tylko zabić określonych ludzi, ale również coś z nich wyciągnąć, to musieli  wylądować w jedym kawałku (choćby na chwilę).
Ilość miejsc zdatnych do wylądowania plus punkt 2A i 2 B bardzo zawęża rejon poszukiwań.
 
Zdementowano Maledivy, może zbyt pochopnie ( za nimi na lini ewentualnego lotu jest baza takich jednych).
Teraz dla odmiany dają wilkowi trop zaginionej owcy do wytropienia.
Zastanawia też  fakt, że ci co wiedzą wszystko, albo prawie wszystko ( i wrzucają informacje po kawałeczku) nie milczą, tylko właśnie dozują informacje-czyżby miał być ciąg dalszy?
 
 
 
 
 

Strony

Skomentuj