Malezja domaga się zapisów rozmów między zestrzelonym Boeingiem i wieżą kontroli lotów z Ukrainy

Kategorie: 

Źródło: Internet

Tragedia lotu MH17 owiana jest tajemnicą. Narastają wątpliwości w sprawie zestrzelenia malezyjskiego Boeinga 777 na terytorium Ukrainy. Brakuje na przykład zapisów rozmów między wieżą kontroli lotu z Dniepropietrowska, a załogą feralnego lotu.

 

Wokół katastrofy malezyjskiego samolotu piętrzą się rozmaite teorie. Zachodnie media zrobiły bardzo wiele, aby zaimplementować wersję, wedle której za zestrzelenie odpowiadają separatyści. Nie ma na to jednak mocnych dowodów, bo Amerykanie odmówili pokazania zdjęć satelitarnych i przyznali, że nie wiadomo jakiej narodowości byli odpowiedzialni za to zestrzelenie.

 

Wątpliwości budzi też fakt, że nadal niedostępne są zapisy rozmów wieży kontrolnej z Dniepropietrowska i załogi Boeinga. Malezyjczycy chcą porównać te zapisy z tymi z przekazanych czarnych skrzynek. Przypomnijmy, że ukraińska kontrola lotów nakazała obniżenie pułapu lotu MH17 i skorygowanie kursu, co mogło być przyczyną zestrzelenia samolotu.

Najwyraźniej służby malezyjskie nie wykluczają żadnego scenariusza i starają się zweryfikować wszystkie hipotezy włącznie z tą, że samolot zestrzelili Ukraińcy, co wcześniej sugerowali Rosjanie. Po prostu trzeba wyjaśnić, czy malezyjski Boeing został zestrzelony za pomoca zestawu BUK, co sugerowano wcześniej, czy też za pomocą ukraińskiego samolotu Su-25. Konieczne jest również wytłumaczenie co na szczątkach kadłuba rozbitego samolotu robią przestrzeliny karabinu maszynowego kaliber 30 mm, dokładnie takiego jaki znajduje się na wyposażeniu Su-25.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wlodi

No to Putler z ro-SS-ji moze

No to Putler z ro-SS-ji moze dopisac do swojego konta kilkadziesiąt ofiar cywilnych glownie kobiet i dzieci - mam na mysli kolumne uchodzcow ktora terrorysci rosyjscy zniszczyli rakietami grad. 
 
Rosja to dzisiaj taka kur..a wsrod narodow swiata. Trzeba by jej dac po pysku zeby sie ogarnela. 
 
To gangsterskie panstwo siejace zniszczenie i bandytyzm jest gorsze od nazistowskich niemiec z 1939... oby zczezło...

Portret użytkownika An Ty

Malezja jako jedyny kraj na

Malezja jako jedyny kraj na swiecie uznala Busha i jego administracje winnych zbrodni wojennych i wydala wyrok skazujacy na te bande. Teraz usrael zwinal im w marcu MH17 i rozwalil go nad Ukraina 17.07
Mh370 gdzies wyladowal i czeka na kolejny false flag. tyle w temacie

“Ere many generations pass; our machinery will be driven by a power obtainable at any point in the universe.” – Nikola Tesla

Portret użytkownika Lucis Ferre

Jestem tego samego zdania.

Jestem tego samego zdania. Jesli ktos uwaza ze na ukrainie rozbil sie Boeing 777 to prosze zapoznac sie ze zdjeciami z miejsca katastrofy i zwrocic uwage na silnki ktore tam leza... A potem prosze sprawdzic jak wyglada i jak DUZE sa silniki od 777... To co lezy na ukrainie to Boeing 737 ktory zaginal kilka miesiecy temu. 

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Jeszcze wałkują temat tego

Jeszcze wałkują temat tego samolotu? Przecież to oczywiste że nigdy się nie dowiemy kto go zestrzelił. Podobnie jak nie dowiemy co stało się w Smoleńsku. 
Apropo Smoleńska,  ten major BOR który się zabił kilka dni temu przygotowywał lot TU-154 10 kwietnia 2010 roku. To już bodajże 20 świadek tej katastrofy który popełnił samobójstwo.
I jeszcze jedno: ciekawe jak tam się trzyma ten malezyjski samolot co zaginął w marcu. Wciąż go szukają? Buahahahaha
 

 

Portret użytkownika jaron22

Jak juz kiedyś pisałem, te

Jak juz kiedyś pisałem, te dziury to są raczej odłamki rakiety która rozywa sie ok 20 m przed celem rażąc go w największej mozliwej powierzchni. Nie ma co tu kombinować. Bo jeśli by to był Ukraiński myśliwiec To Ruscy pierwsi by opublikowali zdjęcia ze swoich satelitów! Ludzie oni prowadzą tam wojnę wiec na pewno cały teren mają na podglądzie satelitarnym 24h na dobę. Trochę logicznego myślenia proszę.

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim: *

"To Ruscy pierwsi by

"To Ruscy pierwsi by opublikowali zdjęcia ze swoich satelitów!" - no i to zrobili, jako pierwsi. Ile czekali Amerykanie i co "opublikowali"? Dlaczego też Kijów natychmiast po katastrofie rozpoczął dziką ofensywę i bombardowania terenu katastrofy i jego okolic?
Trochę logicznego myślenia...

Portret użytkownika jarek

Jak to możliwe, że Polska

Jak to możliwe, że Polska napadnięta przez Niemcy i ZSRR zmniejszyła się po wojnie o 20%,
a Ukraińcy, którzy napadali i mordowali Polaków wspólnie z Niemcami i ZSRR,
mają 2 razy większe terytorium od Polski. Co się stało z polskimi miastami i polską ziemią?
Ufam, że wolne państwo, jakim jest Ukraina, naprawi tę niesprawiedliwość
dziejową i logiczną sprzeczność. Powierzchnia Polski: 312 685 km2.
Powierzchnia Ukrainy: 603 700 km2. Ludność Polski: około 38 mln.
Ludność Ukrainy: około 45 mln., w tym około 15 mln. Rosjan na wschodzie.

Portret użytkownika Zima Tysiąclecia

"Zachodnie media zrobiły

"Zachodnie media zrobiły bardzo wiele, aby zaimplementować wersję, wedle której za zestrzelenie odpowiadają separatyści. "
Prosze tu nie rozsiewać nieprawdziwych informacji. Zachodnie media już kilka tygodni temu rozpisywały się o dziurach po kulach w kadłubie. To tylko "nasze" media uparły sie przy teorii o separatystach. Dlatego gdy wyniki dochodzenia zaczeły być niewłaściwe sprawę zaczeto wyciszać.

Portret użytkownika Alvin

Ale o co tu chodzi, pytam się

Ale o co tu chodzi, pytam się ja?
Przecież czarna szkrzynka rejestruje m.in. rozmowy w kokpicie, więc siłą rzeczy rejestruje również to co mówili piloci, a cześć z tego co mówili, to mówili jako odpowiedzi na komunikaty kontrolerów lotu.
Więc chyba te dane są - przynajmniej częściowo.
Przestrzeliny mogły powstać na tysiąc różnych sposobów - przecież tam nie grają w bierki, tylko jest wojna.
Jakiś misio mógł zobaczyć kawał blachy kolorowej gdzieś w krzakach i profilaktycznie do tego pociągnąć dwie serie, w myśl zasady, że najpierw strzelam, a potem zadaję pytania. Odłamki z rakiety plot - dwa.
Przecież to Ruskie zwaliły ten samolot, więc jak ktoś chce teraz zawracać Wisłę i obracać kota ogonem? Że Ukraińcy posłali ten samolot nowym korytarzem powietrznym? Że latał tam ichni myśliwiec? A nawet mogło latać całe stado, i co z tego? Jak latał jeden, to może zestrzelili, a jak latało np. 8 to na pewno oni?
Tam pewnie burdel jest jak wszędzie indziej, a teraz trzeba to ukryć.
 

Portret użytkownika koń który mówi

A gdzie masz dowody, że to

A gdzie masz dowody, że to Rosjanie? Czy może również Rosjanie kazali skierować lot prosto nad strefę wojenną choć była to spora dewiacja z kursu? Gdyby to zrobili Rosjanie to świat już dawno by się o tym dowiedział. A tak się składa, że to Rosjanie, a nie ktokolwiek inny przedstawili precyzyjne materiały, a także odnaleźli czarne skrzynki i przesłali je na Malezję. Co zrobili w tym czasie ukraińcy? Nic.
Wniosek? Jesteś kolejnym płatnym trollem na tej stronie.

Strony

Skomentuj