Mała łyżeczka wody z cukrem może pomóc uratować ginącą populację pszczół

Kategorie: 

Źródło: Harrogate, pixabay.com, Facebook/Sir David Attenborough

Pszczoły są jednymi z najpożyteczniejszych owadów na naszej planecie. Stworzenia te są dominującymi owadami zapylającymi. Bez nich praktycznie cała roślinność nie mogłaby się rozwijać tak jak obecnie. Jednak ze względu na nadużywanie pestycydów, pszczoły poważnie zagrożone wyginięciem.

Pszczoły mogą być odpowiedzialne za wyżywienie niemal całej ziemskiej populacji. Spośród 100 gatunków roślin uprawnych, które dają najlepsze plony aż 71 jest zapylanych przez te niewielkie owady.

Populacja pszczół maleje z roku na rok, a owady są coraz bardziej zagrożone wyginięciem. David Attenborough, znany przyrodnik na swoim profilu na Facebooku ostrzega, że w ciągu ostatnich 5 lat, populacja pszczół zmniejszyła się aż o 1/3.

 

Jest jednak sposób, aby to zmienić. Attenborough informuje, że pozostawiając łyżeczkę wody z cukrem w swoim ogrodzie lub na trawniku, możesz pomóc nawodnić się owadom, gdy są zmęczone.

"Pszczoły mogą często wyglądać, jakby były martwe, jednak w rzeczywistości daleko im do tego. Owady mogą się zmęczyć i po prostu nie mają wystarczająco dużo energii, aby powrócić do ula, co często może być przyczyną ich wymierania. Jeśli znajdziesz zmęczoną pszczołę w swoim domu, sporządź prosty roztwór wody i cukru, który pomoże ożywić wyczerpaną pszczołę. Wystarczy wymieszać dwie łyżki białego cukru z jedną łyżką wody i umieścić rozwór w miejscu, gdzie pszczoła będzie mogła się go napić."

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

ta... "POLSKI CUKIER".....

ta... "POLSKI CUKIER"..... FORMALDEHYD... i... RUNDUP READY.....

Produkt przeznaczony jako BROŃ BIOLOGICZNA na tereny okupowane przez jUdE.....

bo CUKRU w CUKRZE to może w nim być tyle co...... jednorożców w puszczy... jak się jakie laboratorium odważy "zbadać" próbki.... oczywiście.... NIE FAŁSZUJĄC przy tym wyników jak to robią.. tzw "czynniki".... dopuszczające "żywność" jako materiał do "oczyszczenia Kanaan z Kanaanitów"

Portret użytkownika Zenek ;)

O tym samym mówię.. Zresztą

O tym samym mówię.. Zresztą to co sprzedają katolstwu jako jewropejski super duper "CUKIER" to za złej komuny był traktowany jako ODPAD gdyż NIE SPEŁNIŁBY N ORM... z tamtego okresu... Ale katolactwo się cieszy ... że im takimi ładnymi opakowaniami ich pedofil katz odmienił sklepowe półki... a że w nic trująca zawartość.... rabe z ambony im tego nie mówi wiec..... temat jak chemtralse dla nich nie istnieje.... za to co innego z "obroną" pomników zmarzłego "stalina" kfaszystowskiego... tu juz każdy różaniec przekują na kosy....

Portret użytkownika Dr Piotr

Stary pierdziel David

Stary pierdziel David Attenborough...on jawnie wypowiada się o konieczności depopulacji i zredukowaniu liczby ludzi do 500mln, a tu taki wielki obrońca pszczół się znalazł...schizofrenia na stare lata czy Alzcheimer?

Portret użytkownika acz

Jak są pszczoły...W mojej

Jak są pszczoły...W mojej okolicy na kwiatach zawsze pełno owadów i pszczół. Mam dużo lip na posesji, zawsze jak w ulu.Jakieś 3 tygodnie temu coś się stało i owady znikły.Szok, nie ma nic, Ani jednej pszczoły, żadnego trzmiela, bączka... cisza,straszne

Może jakiś niefrasobliwy rolnik zrobił oprysk w dzień, bezmyślnie, bezkarnie....Wielki smutek

Strony

Skomentuj