Mała fala tsunami dotarła do wyspy Shikotan na Wyspach Kurylskich

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Silne trzęsienie ziemi, które nawiedziło w piątek po południu okolice Wysp Kurylskich jednak wywołało tsunami. Nadeszło w godzinę po trzęsieniu ziemi o magnitudzie 7,2 stopni w skali Richtera i dotarło na wyspę Shikotan znajdującą się na południu archipelagu.

 

Fale nie były duże i tsunami osiągnęło najwyżej 20 cm. Agencja Interfax informuje, że zaobserwowano zmiany w przepływie wody przy ujściu rzeki, która wpada do jednej z zatok. Zauważono również dziwne zachowanie zwierząt, szczególnie mew.

 

Jak informowaliśmy wcześniej, trzęsienie ziemi wystąpiło dzisiaj o godzinie 07:05 czasu lokalnego. Epicentrum było na Pacyfiku około 104 km na wschód.  Wcześniej ogłaszano, że tsunami nie będzie i jak się okazało była to tylko połowiczna prawda, bo o ile dwudziestocentymetrową falę trudno nazywać niszczącym tsunami to jednak wystąpiło.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj