Mała dawka grzybów halucynogennych skutecznie leczy migreny

Kategorie: 

Źródło: tg

Podwójnie ślepe badanie skuteczności psilocybiny dało zachęcające wyniki.

 

Migrena to wyniszczająca choroba, która zwykle prowadzi do utraty koncentracji z powodu bólu, ale nadal nie wiadomo na pewno, co dokładnie powoduje migrenę. Wiadomo jednak, że wraz ze zwykłymi bólami głowy ten stan kosztuje ludzkość ponad 150 miliardów dolarów rocznie. Ratunek to rodzaj środka przeciwbólowego, który może ukrywać się w nieoczekiwanych miejscach.

 

W niedawnych badaniach neuronaukowcy przetestowali, jak grzyb halucynogenny, a dokładniej zawarta w nim substancja psychodeliczna psilocybina, łagodzi ból. Dziesięciu uczestników badania, którzy regularnie cierpieli na migreny, otrzymało albo małe dawki leku (wystarczająco niskie, aby nie wywoływać halucynacji) lub placebo. W efekcie okazało się, że u osób przyjmujących psychodeliki liczba ataków migreny znacznie spadła w ciągu tygodnia od rozpoczęcia terapii. Ponadto nie wystąpiły u nich żadne poważne skutki uboczne.

 

Wykazano, że małe dawki psychodelików są skuteczne w leczeniu chorób neurologicznych, co stopniowo prowadzi do ich legalizacji w niektórych krajach. Czy grzyby halucynogenne staną się jednym ze sposobów leczenia tajemniczej migreny? Czas pokaże, ale dziś wyniki pierwszych nieśmiałych badań wydają się obiecujące.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Wiele roślin i grzybów ,

Wiele roślin i grzybów , których dawniej z powodzeniem używano w medycynie ludowej dziś w katalogach oznaczone są jako "trujące" - czyli zakazane. Po to właśnie tępiono zielarki oraz znachorów dbając również oto by ich wiedza bezpowrotnie przepadła by leczyć ludzi chemicznie wytworzonymi lekami z listą działań nieporządanych długą jak litania z produkcji których czerpie się MILIARDOWE zyski bo produktów natury nie można było opatentować.

Dobrze , że powoli ale jednak powraca się do tego co naturalne i jak się okazuje dużo bardziej skuteczne niż sztuczne chemiczne .

Skomentuj