Magnezyt może pomóc w walce z globalnym ociepleniem

Kategorie: 

Źródło: Ian Power

Kanadyjscy naukowcy z Trent University opracowali nową metodę masowej produkcji magnezytu. Minerał ten może posłużyć do przechowywania dużych ilości dwutlenku węgla, zawartego w atmosferze.

 

Magnezyt pochłania duże ilości dwutlenku węgla i według naukowców, pomoże spowolnić globalne ocieplenie. Tona tego minerału może wchłonąć około 500 kg dwutlenku węgla.

 

Naturalne powstawanie magnezytu trwa tysiące lat. Naukowcy opracowali jednak technologię wytwarzania dużych ilości tego minerału. Wykorzystuje ona mikrosfery polistyrenowe, dzięki którym magnezyt można wyhodować w temperaturze pokojowej zaledwie w 72 dni. Specjaliści planują uruchomić produkcję na skalę przemysłową.

Przechwytywanie dwutlenku węgla i przechowywanie go w magnezycie to jedna z proponowanych metod oczyszczania atmosfery z gazu cieplarnianego. Jest to jedna z bezpieczniejszych technik, pozwalających zapobiec globalnemu ociepleniu.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika lkjhgfdsa

Autor notatki nie ma pojęcia

Autor notatki nie ma pojęcia o czym pisze, a na dodatek chyba nie skończył jeszcze 6 klasy, bo wtedy by wiedział, że magnezyt to węglan magnezu i na pewno dwutlenku węgla już nie pochłonie. Więc coś 'nie kaman' wyszło z tłumaczeniem. Poza tym w tekście źródłowym (podkreslam, w źródłowym, tzn. w tym, który ukazał się jako pierwszy) nie ma ani słowa o żadnych "opryskach". Wymyślił je i dopisał jakiś (bajko)pisarz na jakimś portaliku takim jak ten, a potem już poszłoooo.... (jeden od drugiego i z powrotem - na zasadzie takiej jak w zabawie w głuchy telefon. Znacie? Smile ).
To kolejna notatka, ktora z oryginałem ma niewiele wspolnego, ani z rzetelnością, ktora kazała by na wszelki wypadek sięgnąć do źródła. Szkoda tracić tu czas. Dno.

Portret użytkownika szach90

Cały słyszę  o tych

Cały słyszę  o tych rozpolanych przez samoloty, to w końcu co oni rozpylają choroby ?
A teraz nagle chronią przed ocieplenie.

NIe ma czegoś takiego jak ocieplenie. POgoda się zmienia bo jest 21 wiek. Powstają różne rzeczy. Natura grzeszy wobec nas i człowiek głupieje przez to.Z Naturą nigdy wygramy.

Portret użytkownika ARTUR

Rozpylanie magnezytu pomoże

Rozpylanie magnezytu pomoże zastosować w skali całej Ziemi technikę holograficzną i ciągłość transmisji bezprzewodowego sygnału . Dodatkowym atutem będzie wzrost temperatury który zabije dużą część populacji a dla pozostałych niedobitków ludzkości można zorganizować holograficzny " koniec świata" . Jak się bronić ? Nie ufać politykom , naukowcom , lekarzom itp. mordercom , wierzyć w swojego Boga i ufać ludziom uczciwym .

Portret użytkownika Jestem, któery jest

NAJSKUTECZNIEJ niszczą i

NAJSKUTECZNIEJ niszczą i zabijają naszą planetę NAUKOWCY, nikt ich w tym nie prześcignie ! Jeszcze perfidnie wmawiają, że to ludzość jest temu winna. Rolnik z pola nie skonstruował samolotu, ani samochodu, ani broni do zabijania ! 

Portret użytkownika euklides

Tak, tak bardzo mądre, a żeby

Tak, tak bardzo mądre, a żeby wyprodukować ten magnezyt (włączając w to ludzi zatrudnionych przy produkcji, maszyny, transport), przetransportować go atmosfery itd to trzeba wyprodukować pewnie ze dwie tony CO2.

Co do oprysków to jestem sceptykiem. Transport lotniczy jest bardzo kosztowny, dlatego samoloty latają pełne pasażerów czy towarów. Ktoś musiałby srać pieniędzmi by zamiast komercyjnego wykorzystania pokładu prowadzić masowe opryski. Z drugiej strony nikt nie kontroluje budżetu państwa, a ta przestępcza organizacja jest do wszystkiego zdolna...

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Strony

Skomentuj